بیانیه هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در رابطه با تداوم بازداشت جعفر عظیم زاده

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بیانیه هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در رابطه با تداوم بازداشت جعفر عظیم زاده

نشست و صدور بیانیه هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در رابطه با تداوم بازداشت جعفر عظیم زاده

هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران طی نشستی به مورخه ۹/۳/۹۳ به بررسی ادامه بازداشت جعفر عظیم زاده رئیس هیأت مدیره اتحادیه و نیز فشارهای وارده و تهدیدات بازجویان وزارت اطلاعات بر ایشان و دیگر اعضای این تشکل کارگری برای به انحلال کشاندن یا استعفا از اتحادیه آزاد کارگران ایران پرداخت. لازم به ذکر است بازجویان مکررا به جعفر عظیم زاده متذکر شده اند که آزادی ایشان منوط به عدم تداوم کار اتحادیه می باشد اما با دفاع جعفر عظیم زاده از موجودیت این تشکل کارگری پاسخ گرفته اند. هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در این رابطه بیانیه ای منتشر نمود که در زیر می آید:

بیانیه هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران درباره ادامه بازداشت جعفر عظیم زاده

جعفر عظیم زاده کارگر سرشناس و رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و یکی از ۶ تن هماهنگ کنندگان طومار ۴۰ هزار نفری در اعتراض به سطح دستمزدها، نیمه شب دهم اردیبهشت و به دلیل تلاش برای برگزاری مراسم روزجهانی کارگر برای اعتراض به دستمزدهای چند بار زیرخط فقر در منزل خود دستگیر شده و اکنون بیش از یک ماه است که در بازداشت به سر می برد.

امروزه در جهان متمدن برپایی تشکل های آزاد کارگری به دور از دخالت و مانع تراشی دولت ها و نیز برگزاری مراسم های اعتراضی در روز جهانی کارگر حقوقی پایه ای و پذیرفته شده است و کارگران برای برپایی تشکل های مستقل خود نیاز به کسب اجازه از هیچ مرجع و پارلمانی ندارند.اما با وجودی که در قوانین داخلی و نیز مقاوله نامه های سازمان جهانی کار که مورد پذیرش جمهوری اسلامی نیز هست، ایجاد تشکل های کارگری حقی قانونی محسوب میشود؛ اما همواره کارگران عضو تشکلهای مستقل کارگری از سوی مقامات امنیتی مورد تعقیب وفشار قرار میگیرند که از تشکل های متبوع خود کناره گرفته و یا آن را منحل کنند.

ما بعنوان اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و از طرف تمامی کارگران عضو این اتحادیه اعلام می داریم که اتحادیه آزاد کارگران ایران با دخالت و رای مستقیم کارگران موسس اتحادیه وطی مجمع عمومی متشکل از کارگران عضوش شکل گرفته و مشروعیت خود را از خواست برحق کارگران برای داشتن تشکل مستقل می گیرد. و ازطرفی تصمیمات کلان این اتحادیه مانند هرتشکل اصیل واقعی کارگری براعمال اراده مستقیم اعضایش استواراست واز اراده و تصمیم یک فرد حتی از رئیس هیئت مدیره اش تبعیت نمیکند. سنتی که تاکنون بیش ازهمه خود جعفرعظیم زاده برآن پای میفشرد. هرتصمیم اساسی وتعیین کننده برمبنای اعمال اراده جمعی که در مجمع عمومی این اتحادیه اتخاذمیگردد، عملی میشود. لذا فشار بررئیس هیئت مدیره این تشکل برای انحلال ، خلاف اساسنامه آن ودرنتیجه غیرعملی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران تلاش هایش را برای آزادی رئیس هیأت مدیره خود با توان بیشتری به پیش خواهد برد و با گزارش دوباره وضعیت سرکوب و تعرض به کارگران و تشکل های کارگری به سازمان های بین المللی کارگری و نیز دستگاه های ذی ربط داخلی، به عملکرد نامناسب دستگاه قضایی و اطلاعاتی در حق کارگران اعتراض می نماید.

هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران خواستار آزادی بی قید و شرط جعفر عظیم زاده می باشد و فشار بر ایشان را برای استعفا و انحلال اتحادیه آزاد کارگران ایران محکوم می کند.و همچنان بر اراده جمعی کارگران متشکل در اتحادیه مبنی بر تلاش راسخ برای ارتقای زندگی و سطح معیشت و افزایش دستمزد پای می فشارد و اعلام می کند که مبارزه برای افزایش دستمزد و اجرای ماده ۴۱ قانون کار به زندگی و معیشت میلیون ها کارگر در ایران گره خورده و تا تحقق اجرای این ماده قانونی به تلاش های خود ادامه خواهد داد.

هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران

صدیق کریمی- پروین محمدی – اسعد ساعد پناه – جمیل محمدی -حسین قادری – خلیل کریمی – اسماعیل کاظمی – شریف ساعد پناه – طیب ملایی – جوانمیرمرادی – فرهاد عرب زاده – ناهید خداجو – مظفر صالح نیا- شاپور احسانی راد

۹ خرداد ماه ۱۳۹۳

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.