کارگران کارخانه پوشینه بافت قزوین ۵ تا ۶۲ ماه مزد طلبکارند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

کارگران کارخانه پوشینه بافت قزوین ۵ تا ۶۲ ماه مزد طلبکارند

یک کارگر کارخانه پوشینه بافت قزوین گفت: کارگران این واحد تولیدی از ۵ تا ۶۲ ماه مطالبات مزدی طلبکار هستند.

به گزارش۲۲اردیبهشت ایلنا،یکی از کارگران کارخانه پوشینه بافت قزوین در این باره گفت: منظور مطالبات مزدی همه مزایای نقدی است که باید تحت عنوان دستمزد، حقوق سنوات، بن، خوار بار، مسکن و اولاد، اضافه کاری و… به کارگران پرداخت شود اما پرداخت آن در کارخانه پوشینه بافت از اواخر دهه ۸۰ به تدریج متوقف شد.

به گفته این کارگر وضعیت پیش آمده در حالی است که درگذشته در کارخانه پوشینه بافت ۲۴۰۰ کارگر بصورت روزانه تا ۳۶ تن منسوجات تولید می‌کردند که بعد از اجرای خصوصی سازی و اجرای سیاست‌های تعدیلی این تعداد به حدود ۵۰ کارگر کاهش یافت.

وی بابیان اینکه از این ۵۰ کارگر، ۸ نفر استخدامی رسمی هستند، اظهار داشت: سابقه کار این ۸ نفر بالای ۲۰ سال است و چون بیشتر آن‌ها در بخش مشاغل سخت و زیان آور شاغل هستند باید زود‌تر از موعد بازنشست شوند اما در حال حاضر وضعیت بازنشستگی با ابهاماتی که به کارخانه مربوط می‌شود، مواجه شده است.

او بابیان اینکه کارخانه پوشینه بافت در سال ۹۰ تعطیل شد، گفت: در حال حاضر پوشینه بافت به صورت تعطیل درآمده است تنها کارگران بخش نگهبانی در محل کار حضور دارند.

وی بابیان اینکه این مشکل به شرایط کارفرما برای پرداخت سنوات پایان کار کارگران مشمول قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور مربوط می‌شود، یادآور شد: پیش از این نیز حدود ۷۰۰ کارگر دیگر این کارخانه نیز به دلیل همین وضعیت مبهم برای بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور با مشکلاتی مشابه مواجه شده بودند.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.