تجمع جمعی از بازنشستگان فرهنگی دشتستان دراعتراض به عدم برگزاری انتخابات کانون بازنشستگان فرهنگی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تجمع جمعی از بازنشستگان فرهنگی دشتستان دراعتراض به عدم برگزاری انتخابات کانون بازنشستگان فرهنگی

روز شنبه ۱۳ اردیبهشت جمعی از بازنشستگان فرهنگی دشتستان در تجمعی اعتراضی در محل کانون فاطمیه برازجان خواستار پیگیری حق و حقوقشان شدند.

به گزارش۱۳اردیبهشت اتحادجنوب،اعتراض این بازنشستگان از زمانی آغاز شد که تعدادی از فرهنگیان بازنشسته جهت شرکت در انتخابات کانون بازنشستگان فرهنگی شرکت کردند و با درهای بسته روبرو شدند.

یکی از این فرهنگیان گفت: جهت پیگیری مطالبات فرهنگیان کانونی تحت عنوان کانون بازنشستگان فرهنگی تشکیل و سعی در برطرف سازی مشکلات ما می کند.

وی اعلام داشت: این کانون از طریق انتخاباتی که بین بازنشستگان فرهنگی برگزار می شود، تشکیل می گردد و افراد برگزیده تحت مدیریت یک نفردی خاص به عنوان مدیر این کانون، مطالبات فرهنگیان را پیگیری می کنند.

یکی دیگر از فرهنگیان بازنشسته ادامه داد: بر اساس قوانین، مقرر شده بود که انتخابات هیات مدیره در امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه صورت گیرد اما علارغم اطلاع رسانی مناسب جهت برگزاری این انتخابات، باز هم تعداد زیادی از فرهنگیان بازنشسته جهت شرکت در انتخابات حاضر شدند که با درهای بسته روبرو گشتند و هنگامی که ماجرا را از طریق رئیس کانون پیگیر شدیم در جواب پاسخ داد انتخاباتی برگزار نمی شود.

فرهنگی بازنشسته دیگری ضمن ابراز تأسف از وضعیت نامساعد بازنشستگان فرهنگی گفت: حدود یک سال است که بنا به دلایلی غیر موجه درمانگاه فرهنگیان برازجان تعطیل شده است و تعطیلی این مرکز موجب نارضایتی بسیاری از فرهنگیان این شهرستان شد که امیدواریم ایم این امر توسط مدیریت جدید این اداره مرتفع گردد.

وی ادامه داد: پیش از این، فرهنگیان با مراجعه به اداره آموزش و پرورش، فیش حقوقی خود را دریافت می کردند اما متأسفانه چندی است که این اداره فیش های مذکور را صادر نمی کند و ما ناگزیریم که به کافی نت های سطح شهر مراجعه کنیم که این امر و مشکلات دیگر خود سبب نارضایتی فرهنگیان شده است.

یکی دیگر از فرهنگیان ادامه داد: تمامی این مشکلات باید از طریق کانون بازنشستگان فرهنگی پیگیری و حل می شد که هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفت.

وی ادامه داد: آخرین انتخابات در تاریخ ۱۲ اسفند ۸۹ صورت گرفته و افرادی به عنوان هیات مدیره ایین کانون انتخاب شدند. بر اساس قوانین انتخابات بعدی باید سه سال بعد یعنی ۱۲ اسفند ۹۲ برگزار می شد و حدود سه ماه پیش از برگزاری انتخابات، یعنی حدوداً آبان ماه ۹۲، اطلاع رسانی دقیقی به صورت آگهی در نشریات صورت می گرفت و از بازنشستگان فرهنگی جهت شرکت در این انتخابات دعوت می شدند اما نه تنها این امر صورت نگرفت بلکه بعد از روزها تغییر در زمان برگزاری این انتخابات، اطلاع رسانی به صورت آگهی هایی در برگه A۴ و با فونت ۱۲ و آن هم در چند محل محدود و حدود یک هفته پیش صورت گرفت که طی آن ۱۳ اردیبهشت را به عنوان زمان برگزاری انتخابات معرفی کردند.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.