وضعیت کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی یکسال پس ازعقد قراردادمستقیم!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

وضعیت کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی یکسال پس ازعقد قراردادمستقیم!

۱-کارت تردد

با توجه به عقد قرارداد مستقیم مجتمع گاز پارس جنوبی از مورخ اول مهر ماه سال ۹۱ کارمندان واجد شرایط ، این کارمندان با کارت تردد مخصوص شرکت‌های پیمانکاری تردد می‌کنند درصورتی که باید با کارت تردد ویژه کارمندان مجتمع تردد کنند.

این مسئله آنان را در بلاتکلیفی قرار داده و از لحاظ روانی تاثیر نامطلوبی برروی کارمندان قرارداد مستقیم داشته و این تصور را ایجاد کرده است که مجتمع از پذیرش این نیروها خودداری می نماید ، درصورتی که این مورد براحتی قابل حل می باشد . لازم به ذکر است که کلیه کارمندان قرداد مدت معین با کارت تردد ویژه مجتمع گاز پارس جنوبی تردد می نمایند . (تفاوت بین کارمندان قراردادمدت معین و قراردادمستقیم)

۲- لباس کار

بعداز گذشت یکسال از عقد قرارداد مجتمع گاز پارس جنوبی با کارمندان قرارداد مستقیم، تاکنون هیچگونه لباس کاری از طرف مجتمع گاز به این کارمندان تحویل نشده است و این کارمندان با لباس کار مخصوص شرکت های پیمانکاری تردد می کنند. این مورد نیز از عوامل نارضایتی می باشد که به راحتی می توان آنرا برطرف کرد .

تمامی کارمندان قرارداد مدت معین و رسمی با لباس کار مخصوص مجتمع گاز پارس جنوبی تردد می‌کنند. (دومین تفاوت بین کارمندان قراردادی)

۳-ایاب و ذهاب

تمامی کارمندان قرارداد مدت معین، پیمانی، رسمی از سرویس‌های ایاب و ذهاب مجتمع گاز پارس جنوبی استفاده می‌کنند ولی از مورخ یکم مهر ماه ۹۱ تاکنون کارمندان قرارداد مستقیم (مدت موقت) از سرویس‌های نا مناسب ایاب و ذهاب شرکت‌های پیمانکاری استفاده کرده و حق استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب مجتمع گاز پارس جنوبی را ندارند .

در صورتی که اداره حمل و نقل مجتمع ظرفیت و توانایی ارائه خدمات به این کارمندان را دارد . (سومین تفاوت بین کارمندان قراردادی)

۴-تبعیض بین کارمندان در ارائه خدمات رفاهی

تمامی کارمندان قرارداد مدت معین و رسمی از خدمات رفاهی مجتمع گاز شامل چارتر- کمپ مسکونی – باشگاه – مهمانسرا – صبحانه ،نهار، شام و …. استفاده می کنند اما با وجود گذشت بیش از یکسال از عقد قرارداد مستقیم مجتمع گاز پارس جنوبی با کارمندان واجد الشرایط تاکنون این مجتمع هیچگونه خدمات رفاهی به کارمندان قرارداد مستقیم ارائه نکرده است. لازم به ذکر است که در همین منطقه عملیاتی(عسلویه) سازمان منطقه ویژه اقتصادی، نفت و گاز پارس، پتروشیمی خدمات رفاهی بسیاری همانند کارمندان رسمی به کارمندان قرارداد مستقیم و رسمی خود ارائه کرده و هیچگونه تفاوتی بین آنان قائل نشده است .

از این رو تبعیض بین کارمندان قرارداد مستقیم و سایر کارمندان قراردادی شاغل در مجتمع موجب خروج نیروهای ماهر و کارآمد و با سابقه از مجتمع گاز پارس جنوبی و جذب این نیروها توسط دیگر شرکتهای مستقر در منطقه شده است .

۵- حقوق و دستمزد

بعداز گذشت بیش از یکسال از عقد قرارداد مجتمع گاز پارس جنوبی با کارمندان قراردادمستقیم در حال حاضر حقوق و دستمزد دریافتی این کارمندان بسیار کمتر از کارمندان قرارداد مدت معین است (بدلیل عدم دریافت بسیاری از آیتم های حقوق و دستمزد) در نتیجه این مسئله موجب برهم خوردن روال زندگی روزمره این کارمندان شده و باعث خروج نیروهای ماهر و کارآمد و باسابقه از مجتمع گاز پارس جنوبی گردیده است .

لازم به ذکر است در این روش پرداخت حقوق و دستمزد، مدرک تحصیلی – سابقه خدمت – سمت شغلی لحاظ نشده است . مثلا حقوق و دستمزد دریافتی یک کارمند واحد اداری با مدرک کارشناسی و ۸ سال سابقه خدمت با حقوق دریافتی یک کارمند دیپلم و دو ماه سابقه کار، برابر و در برخی مواقع با کارکرد ماهیانه یکسان کمتر است.

همچنین در این روش پرداخت، حقوق و دستمزد دریافتی یک کارمند اداری با مدرک تحصیلی کارشناسی و ۱۰ سال سابقه خدمت با یک کارگر بخش خدمات (نظافت‌چی – آبدارچی) برابر و گاهی کمتر است.

۶- دوره های کاری و ساعت کار

دوره کاری کارمندان اقماری قرارداد مدت معین به صورت ۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت، ولی دوره کاری کارمندان اقماری قرارداد مستقیم ۲۳ روز کار ۷ روز استراحت هستند. همچنین ساعت کار کارمندان مجتمع که ساکن منطقه هستند تا ساعت ۱۶ است ولی ساعت کار کارمندان قرارداد مسقتیم که ساکن هستند تا ساعت ۱۸ است.

۷-وام و مزایا

به کارمندان قراردادمستقیم هیچ گونه وام و مزایایی (مانند معرفی به بانکها جهت دریافت وام، گاز کارت، دریافت پاداش سه ماهه بهره وری و ….. ) ارائه نشده است در صورتی که کارمندان قرارداد مدت معین و رسمی از سهیمه وام و مزایای خاصی بهره مند هستند.

منع:پانانیوز-۷اردیبهشت

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.