بیانیه پزشکان ایرانی مقیم اتریش مدافع حقوق بشر در ایران

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بیانیه پزشکان ایرانی مقیم اتریش مدافع حقوق بشر در ایران

هم میهنان گرامی

طبق گزارش هرانا, خبر گزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه بیست و هشتم فروردین ماه ١٣٩٣ گارد زندان اوین به همراه مامورین اطلاعات و همچنین اطلاعات سپاه به بند ٣۵٠ زندان اوین حمله کرده و تعداد زیادی از زندانیان سیاسی را مورد ضرب وشتم قرارداده اند. بر مبنای همین گزارش در اثر این حملات وحشیانه عده ای از زندانیان بشدت زخمی شده و جراحات بعضی از آنان بسیار وخیم توضیح داده شده است. مامورین سپس به سراغ زندانیان سایر اتاق ها رفته و آنجا هم به اعمال خشونت پرداخته اند. پس
از این ماجرا عده ای از زندانیان به زندان های انفرادی منتقل شده و مجروحین نیز بدون پوشش پزشکی به حال خود رها شده اند.

پزشکان ایرانی مقیم اتریش مدافع حقوق بشر تهاجم خشن, غیر انسانی و قلدرمابانه مامورین اطلاعات و سپاه را به شدت محکوم کرده و ضرب و شتم زندانیان سیاسی این انسان های شریف, آزاده, آزاد اندیش و بی دفاع را که چیزی جز آزادی و سر بلندی مردم ایران را نمی خواهند شرم آور وغیر قابل تحمل میدانند.

برای ما غیر قابل تصور است که قوه قضائیه و وزارت اطلاعات که زیر نظر مستقیم ولی فقیه آقای علی خامنه ای قرار دارند و انجام وظیفه می کنند از حمله اوباش واراذل به سلول های زندان اوین و مجروح ساختن زندانیان بی دفاع بی اطلاع بوده باشند.

ما یکبار دیگر تاکید کرده و خاطر نشان می سازیم که قوه قضائیه و وزارت اطلاعات مسئول حفظ جان, امنیت و سلامت زندانیان سیاسی که سرمایه فکری و آزاد اندیشی جامعه هستند می باشند.

ما همچنین یادآور می شویم, آقای حسن روحانی که با شعار وحدت, تعامل و مراعات حقوق بشر و با حمایت و راًی بیست میلیون از مردم ایران به ریاست جمهوری انتخاب شده اند نمی تواند در مقابل این همه قساوت, خشونت و نقض آشکار و خشن حقوق بشر که موجب خجالت و شرمساری است بی تفاوت باشد.

ما به عنوان یک سازمان حقوق بشری و پزشکان متعهد که آرزویی جز احترام به حقوق شهر وندان و آزادی و سر بلندی مردم ایران نداریم مصراً می خواهیم هر چه زودتر یک کمیسیون حقیقت یاب به منظور تعقیب دست اندرکاران این حملات وحشیانه, خشن و غیر انسانی تشکیل گردد تا با مجازات مسئولین از تکرار چنین فجایعی در آینده جلو گیری شود.

ما همچنین از آقای روحانی می خواهیم بدون اتلاف وقت و از طریق یک کمیسیون پزشکی امکانات لازم را برای پوشش پزشکی مجروحین و آن هم در خارج از زندان و در بیمارستانهایی که قدرت و توانایی درمان کافی را دارا می باشند فراهم ساخته و هر چه زودتر از زندانیان سیاسی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند اعاده حثیت نماید.

ازطرف گروه پزشکان وکادر پزشکی مدافع حقوق بشر

على گوشه- سیروس میرزائى

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.