تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران کارخانه قوطی ایران

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران کارخانه قوطی ایران

یکی از کارگران کارخانه قوطی ایران گفت: ۳۰۰ کارگر این مجموعه صنعتی به دلیل آنچه که کمبود منابع مالی عنوان می‌شود ۲ماه ونیم حقوق معوقه طلبکار هستند.

به گزارش۳اردیبهشت ایلنا،این کارگر گفت: کارفرمای کارخانه قوطی ایران واقع در شهر صنعتی البرز قزوین که در زمینه تولید انواع قوطی مواد غذایی فعالیت دارد ازنیمه دوم بهمن ماه سال۹۲، حقوق ۳۰۰ کارگر شاغل در کارخانه را نپرداخته است.

او با بیان اینکه حقوق کارگران هر چند ماه یکبار با تاخیر پرداخت می‌شود افزود: این موضوع در این واحد تولیدی روال شده به طوریکه کارفرما علاوه بر تاخیر در پرداخت حقوق عیدی آنان را نیز با تاخیر یک ساله واریز می‌کند.

به گفته این کارگر، ادامه رویه تاخیر در پرداخت حقوق وسایر مطالبات، مشکلات زیادی را در تامین معاش کارگران بوجود آورده است.

او سوابق کاری اکثر کارگران قوطی ایران را ۱۰ تا ۱۵ سال ذکر کرد و گفت: کارگران نیمی از حقوق بهمن ماه، اسفند سال گذشته را همراه با فروردین سال جاری را طلب دارند.

او در خصوص سایر مطالبات کارگران اظهار داشت: در کارخانه قوطی ایران، بن کارگری نیز از سال ۸۶ به کارگران پرداخت نشده است.

وی همچنین خواستار بازبینی طرح طبقه بندی مشاغل این واحد تولیدی شد و گفت: این طرح که آخرین بار در سال ۸۶ مورد بازبینی قرارگرفت با شرایط اقتصادی روز همخوانی نداشته و نیازمند بازنگری است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.