prison 01

در پی تهاجم نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین: ده ها زندانی زخمی و بیش از ۳۰ تن به سلول انفرادی منتقل شدند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

prison 01

prison 01در حمله امروز صبح عوامل اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و بیش از یک صد نفر از سربازان گارد سازمان زندانها به بند ۳۵۰، ده ها زندانی سیاسی زخمی شدند. بیش از ۳۰ زندانی زخمی ۳۲ تن به انفرادی و دست کم 4 تن به بیمارستان منتقل شده اند.

چندین تن دچار شکستگی و جراحت انگشتان دست و پا، جراحت و خونریزی صورت شدند و آثار باتوم بر روی بدن عده زیادی از زندانیان به چشم می خورد. رگ دست امید بهروزی (وکیل حقوق بشری و درویش) پاره شد، دنده اسماعیل برزگری (فعال سیاسی) و سر اکبر امینی (فعال سیاسی) شکست. یک تن به حمله قلبی دچار و به سی سی یو اعزام شد. عماد بهاور (فعال سیاسی) به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یک نفر دیگر مجروح شده و جمجه اش شکسته است.

شدت برخورد و خونریزی در بند ۳۵۰ به حدی بود که در هنگام انتقال زندانیان مجروح به انفرادی و بهداری زندان، مینی بوس حامل آنها خونین شد. همچنین محوطه هواخوری این بند نیز به خون زندانیان آغشته شد.

سی و دو تن از زندانیان به سلول های انفرادی منتقل شده اند که از این میان تاکنون اسامی عبدالفتاح سلطانی (وکیل حقوق بشری)، بهنام ابراهیم زاده (فعال کارگری و حقوق کودک)، سعید متین پور (فعال حقوق فرهنگی آذری)، محمد امین هادوی، بهزاد عرب گل، و هوتن دولتی (فعالان سیاسی) گزارش شده است. 

تهاجم امروز در پی اعتراض و مقاومت زندانیان در برابر برنامه خشن بازرسی به وقوع پیوست و بیش از پنج ساعت به طول انجامید. سربازان و لباس شخصی ها عمدتا سر زندانیان را از بالای پله ها هدف باتوم قرار داده اند. سرهنگ امانیان مسول کل حفاظت زندانهای تهران و قبادی مسول حفاظت زندان اوین از نزدیک شاهد و آمر این رویداد بوده اند. 

زندانیان با سرودخوانی اعتراض و مقاومت خود را به نمایش گذاشتند.

به نقل از صفحه فیس بوک جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران ـ عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر
https://www.facebook.com/lddhi.fidh

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.