کارگران فولاد زاگرس با توافق استانداری کردستان به خواستهایشان به تجمع خود پایان دادند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران: بدنبال تلاش مدیر عامل شرکت فولاد زاگرس در آخرین روزهای سال گذشته برای انحلال شرکت و اقدامات وی در کارخانه از طریق نصب تابلوئی با عنوان شرکت البرز به جای شرکت فولاد زاگرس، کارگران این کارخانه صبح دیروز با تجمع در مقابل اداره کار شهرستان قروه دست به اعتراض زدند و صبح امروز تجمع اعتراضی خود را به مقابل استانداری کردستان کشاندند. در پی این تجمع مسئولین استانداری کردستان با تشکیل جلسه مختصری با حضور نماینده های کارگران و عنوان اینکه استاندار حضور ندارد تلاش کردند بدون رسیدگی جدی به خواستهای کارگران به تجمع آنان پایان دهند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران بدنبال این اقدام از سوی مسئولین استانداری کردستان، ۲۰۰ کارگر فولاد زاگرس بطور متحدانه ای با سر دادن شعار “کار حقوق تجمع حق مسلم ماست” اقدام به بستن خیابان مقابل استانداری کردستان کردند و خواهان رسیدگی فوری به خواستهای خود شدند.

بنا بر این گزارش بدنبال این اقدام قاطعانه از سوی کارگران فولاد زاگرس، مسئولین استانداری کردستان ضمن ارجاع کارگران به اخبار استان برای اثبات عدم حضور استاندار، با شرکت معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان و نماینده های کارگران جلسه ای تشکیل دادند. دراین جلسه بار دیگر بحث انحلال کارخانه مطرح شد اما نمایندهای کارگران با دروغین خواندن انحلال کارخانه اعلام کردند ما تمام جوانی مان در این کارخانه سپری شده است و اگر قرار باشد در این سن و سال آواره خیابانها بشویم ترجیح میدهیم خونمان نیز پای کارخانه ریخته شود. در پی این مقاومت از سوی نماینده های کارگران مسئولین استانداری کردستان با تاکید بر بلاتکلیفی وضعیت کارخانه خواهان ارائه پیشنهادات مشخص از سوی کارگران شدند و نماینده های کارگران نیز پیشنهادات زیر را ارائه کردند: ۱- تا تعیین تکلیف وضعیت واگذاری و راه اندازی مجدد کارخانه، شرکت فولاد زاگرس می باید تمامی معوقات ما در سال گذشته را به استثنای سنوات بفوریت پرداخت کند ۲- ما به هیچوجه حاضر به قطع رابطه کاری با شرکت فولاد زاگرس، تصفیه حساب و اتصال به بیمه بیکاری نیستیم و عدم استفاده ما از بیمه بیکاری در طول شش ماه آینده نباید منجر به محرومیت مان از استفاده از حق بیمه بیکاری بشود ۳- در ایام بلاتکلیفی ما که حداکثر نباید بیش از شش ماه طول بکشد شرکت فولاد زاگرس می باید بیمه های ما را واریز کند ۴- مسئولین استان نسبت به تعیین تکلیف فوری وضعیت کارخانه و راه اندازی آن اقدامات لازم را به عمل آورند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران بدنبال طرح پیشنهادات فوق از سوی کارگران فولاد زاگرس مقرر شد پس از آمدن استاندار (روز سه شنبه) به فوریت تاریخی برای تشکیل شورای تامین استان تعیین و به نماینده های کارگران ابلاغ شود تا با شرکت آنان جلسه شورای تامین استان برای رسیدگی به خواستهای کارگران فولاد زاگرس برگزار شود. کارگران شرکت فولاد زاگرس پس از حصول توافق فوق به تجمع خود در مقابل استانداری کردستان پایان دادند و عازم شهرستان قروه شدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۳

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی کارگران فولاد زاگرس در مقابل استانداری کردستان

اتحادیه آزاد کارگران ایران: صبح دیروز کارگران فولاد زاگرس پس از مراجعه به محل کار خود و تاکید مسئولین کارخانه مبنی بر انحلال آن دست به تجمع در مقابل اداره کار شهرستان قروه زدند. بدنبال این تجمع رئیس داره کار شهرستان قروه با دادن نامه ای مکتوب به کارگران اعلام نمود کارخانه منحل شده است و کارگران می باید یا به بیمه بیکاری وصل شوند و یا به طرح شکایت در مراجع قانونی اقدام کنند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی این ابلاغیه از سوی اداره کار شهرستان قروه به کارگران فولاد زاگرس آنان تصمیم به برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل استانداری کردستان گرفتند و از ساعت اولیه صبح امروز تجمع خود را در مقابل این استانداری آغاز کردند.

بنا بر این گزارش با آغاز تجمع کارگران فولاد زاگرس مسئولین استانداری کردستان تلاش کردند با اعلام اینکه استاندار در محل نیست کارگران را از ادامه تجمع منصرف کنند اما در پی این اقدام از سوی مسئولین استانداری برای سر دواندن کارگران آنان بطور متحدانه ای اقدام به سر دادن شعار کردند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، تا لحظه مخابره این خبر (ساعت ۱۳) در حالی که نیروهای امنیتی و انتظامی بطور چشمگیری در محل تجمع کارگران حضور پیدا کرده اند کارگران فولاد زاگرس همچنان شعار: “کار حقوق تجمع حق مسلم ماست” را سر میدهند و نماینده های آنان در جلسه ای با شرکت معاون سیاسی استانداری کردستان مشغول مذاکره هستند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۳

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.