دست سهام عدالت در جیب کارگران ساختمانی!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

دست سهام عدالت در جیب کارگران ساختمانی!

در یک بی‌عدالتی آشکار دریافت پول از کارگران به جای پرداخت سود در شرکت‌های تعاونی سهام عدالت اردبیل اسباب نارضایتی را فراهم آورده است.

به گزارش۲۸اسفند فارس از اردبیل، همزمان با آغاز به کار توزیع برگه‌های سهام عدالت ویژه کارگران فصلی و ساختمانی در شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان اردبیل متاسفانه در پی یک رویه غیر‌قانونی به جای پرداخت سود به سهامداران سهام عدالت از هر عضو خانواده کارگران ۲ هزار و ۹۰۰ تومان دریافت می‌کند یعنی از هر خانوار پنج نفری مبلغ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می‌شود. اقدامی غیرقانونی و مغایر آیین‌نامه طرح توزیع سهام عدالت بوده چرا که قرار بود در ازای واگذاری مدیریت و مالکیت به سهامداران سود عاید مردم شود.

شرکت تعاونی سهام عدالت اردبیل که بیش از ۳۰۰ هزار نفر سهامدار دارد علاوه بر دریافت منابع مالی از ستاد مرکزی سهام عدالت در طول مدت اجرای طرح واگذاری سهام عدالت مبالغی از سهامداران اخذ کرده که این موضوع علیرغم جفا به مردم به عنوان سهامداران واقعی نوعی اقدام غیر‌قانونی بوده که متاسفانه هیچگونه نظارتی از طریق ادارات تعاون و اقتصاد دارایی بر این نوع تشکل‌های تعاونی صورت نگرفته است.

قابل توجه اینکه این کارگران به دلیل عدم دریافت حقوق در فصل زمستان و ایام عید به دلیل شرایط سخت آب و هوایی منطقه امکان پرداخت وجه مورد مطالبه برایشان میسر نبوده و ادامه رویه موجود موجب بی‌اعتمادی به موفقیت طرح سهام عدالت در بین مردم است.

جای بسی انتظار است که دستگاه های ذیربط نظارت و جدیت بیشتری در اجرای طرح‌های اقتصادی و اجرایی دولت اهتمام ورزند چرا که در هیچ یک از آیین‌نامه‌های ابلاغی ستاد مرکزی توزیع سهام عدالت به شرکت تعاونی سهام عدالت چنین اجازه ای داده نشده است و حتی تذکراتی به شرکت‌ها از سوی سازمان خصوصی‌سازی در ارتباط با موضوع یاد شده داده شده است.هر چند مسئولان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت اردبیل این اقدام را به عنوان حق عضویت تلقی می‌کنند اما از بررسی‌ها و اظهارات سهامداران چنین برمی‌آید که قبلاً در حین ثبت نام مرحله اول مبلغ یک هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت کرده‌اند و راضی به پرداخت چنین مبالغ غیرقانونی نیستند.

سهامداران سهام عدالت انتظار دارند هیئت مدیره جدید شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستان اردبیل منتخب اداره تعاون دقت و اهتمام بیشتری در رعایت حقوق سهامداران داشته و از ادامه دریافت چنین مبالغ غیر‌قانونی خودداری کرده و گزارشی از عملکرد و تراز مالی شرکت را به اطلاع سهامداران برسانند. مردم خواستار دخالت دستگاه‌های نظارتی بر موضوع فوق هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد علیرغم گذشت بیش از هشت سال از آغاز اجرای طرح سهام عدالت متاسفانه مجامع قانونی این شرکت برگزار نشده و حقوق سهامداران ضایع شده است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.