اعتصاب کارگران جهاد نصر خوزستان دراعتراض به عدم دریافت ۹ماه حقوق

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اعتصاب کارگران جهاد نصر خوزستان دراعتراض به عدم دریافت ۹ماه حقوق

امروز۱۳اسفند،کارگران جهاد نصر خوزستان شهرهای مختلف دست ازکارکشیدند و به اهواز آمدند و برای احقاق حقوق خود دست به تجمع اعتراض‌آمیز زدند. این کارگران ۹ ماه حقوق نگرفته‌اند.

در این تجمع اعتراضی که از صبح امروز آغاز شده است کارگران جهاد نصر خوزستان از شهرهای مختلف خوزستان از جمله شادگان و سوسنگرد حضور داشتند.

همچنین کارگرانی از شهرهای حمیدیه، شوش و هویزه نیزدراین تجمع حضور یافتند.

تجمع اعتراض‌آمیز کارگران جهاد نصر خوزستان در خیابان امام خمینی و خیابان کارون در مقابل درب ورودی موسسه جهاد نصر خوزستان برگزار شد.

به گزارش۱۳اسفندایسنا،یکی از کارگران به نمایندگی از سایرین، اظهارکرد: کسانی که اینجا تجمع کرده‌اند همگی از نیروهای زحمتکش شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور به کارفرمایی موسسه جهاد نصر هستند. این‌ها از تیرماه سال ۹۲ تاکنون هیچ‌گونه حقوقی دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: اسفند سال ۹۲ در حال اتمام است و خبر داریم که مسوولان و پرسنل موسسه جهاد نصر حقوق مربوط به اسفندماه و عیدی و پاداش خود را گرفته‌اند؛ یعنی شب عید خود را با روی شاد و جیب پر سپری می‌کنند اما ما با شرمندگی و خجالت ۹ ماه بی‌پولی را جلوی خانواده خود تحمل کرده و شب عید را نیز باید به همین صورت بی‌پولی سپری کنیم.

وی بیان‌کرد: من سوالم از مسوولان این است آیا عید برای عده‌ای از افراد خاص است یا برای همه مردم. یعنی کارگران نباید شب عید شاد باشند. ما مشکل خود را به‌صورت مکاتبه‌ای، از طریق فرمانداری شادگان و سوسنگرد پیگیری کردیم ولی متاسفانه ما را به دیگری پاس می‌دهند.

این نماینده کارگران اظهارکرد: این کارگران در شادگان، سوسنگرد، دزفول، حمیدیه، سوسنگرد و بستان و هویزه هستند که برای تعیین تکلیف مشکل خود اینجا جمع شده‌اند. مشکلی با کسی هم نداریم ولی دوست داریم یکی جواب ما را بدهد که آیا بعد از ۹ ماه حق است ما حقوق نگرفته باشیم.

یکی دیگر از کارگران نیز گفت: برخی از کارگران به دلیل بیماری در بیمارستان بستری هستند که از عهده مخارج خود و درمان برنمی‌آیند؛ در حالی که ما به این وضع دچار هستیم اما در حال حاضر می‌بینیم که ماشین‌های چند میلیونی در پارکینگ این موسسه وجود دارد؛ سوال ما این است که چرا حقوق ما را نمی‌دهند.

وی ادامه‌داد: اصلا مشخص نیست مسئول چه کسی است و اجازه نمی‌دهند ما داخل اداره برویم؛ حتی یکی از مسئولان این موسسه از ساختمانی که کارگران مقابل آن تجمع کرده‌اند بیرون نیامده تا با ما صحبت کند.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.