jebheh melli 01

توهین به هر یک از اقوام ایرانی توهین به تمامی ملت ایران است

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

jebheh melli 01

jebheh melli 01“به چه چیز خودتان افتخار می‌کنید؟ به کدام اصل و نسب؟ به سرپا گرفتن سگهای انگلیسی و کاسه لیسی کنسول انگلیس؟ می‌خواهید فردا سر کلاس برای بچه‌ها قصه اینکه بختیاری‌ها چطور بختیاری شدند را بگویم؟”. اینها بخشی از گفتگو های سریال تلویزیونی” سرزمین کهن” بود که موجبات اعتراض شهروندان بختیاری را در پنج استان خوزستان، چهار محال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد و اصفهان را فراهم کرد.

شهروندان بختیاری ایران سیاست های صدا و سیمای جمهوری اسلامی و روایت های تاریخی و فرهنگی این سازمان دولتی را که در برنامه های مختلفی همچون فیلم “صنوبر”، سریالهای “سالهای مشروطه”،” کلاه پهلوی” و برنامه تاریخی “خسرو معتضد” نشان داده شده است را بر خلاف روایت های واقعی تاریخی و فرهنگی خود میدانند و این بار با شعارهایی همچون “توهین به بختیاری توهین به ایران است” و حمل تصاویر رهبران مشروطه خواه این قوم چون”سردار اسعد بختیاری” عمق اعتراض خود را نسبت به این سیاست های نابخردانه نشان دادند.

مدیریت صدا و سیمای جمهوری اسلامی که با اعتراض گسترده مردم مواجه شد دستور به توقف موقت پخش این سریال تا زمان رسیدگی کارشناسانه به آن را داده است که موجبات شادمانی هموطنان بختیاری را فراهم نمود.

اما با وجود اینکه اعتراضات مزبور به صورت کاملاً مدنی و بدور از هرگونه خشونت برگزار شد، طی این اعتراضات نزدیک به ۲۰۰ نفر از شهرندان شهرهای دزفول، اصفهان، فارسان، اردل، شهرکرد و لردگان بازداشت شده اند که از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست. علاوه بر این مدیر مسئول و چند تن دیگر از پرسنل خبرگزاری ایبنانیوز، خبرگزاری رسمی که اخبار مناطق بختیاری نشین را پوشش میدهد، از سوی مسئولان امنیتی بازداشت شده اند.

سریال های بسیار سطحی و سناریوهای فیلم هایی که مردم ایران را تحقیر می کند، نشانه بی سوادی و نادانی گردانندگان صدا و سیماست. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور توهین به هر یک از اقوام ایرانی را توهین به تمامی ملت ایران میداند، این اقدام صدا و سیمای جمهوری اسلامی را به شدت محکوم مینماید و خواهان آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

۳۰ بهمن ۱۳۹۲ برابر ۱۹ فوریه ۲۰۱۴

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.