حکومت اسلامی ایران، دو معلم و شاعر اهوازی را اعدام کرد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اطلاعیه انجمن قلم ایران در تبعید

حکومت اسلامی ایران، دو معلم و شاعر اهوازی را اعدام کرد

بر اساس گزارش‌ رسانه ها، ماموران امنیتی حکومت اسلامی ایران، روز چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲، در تماس با خانواده‌ های این دو زندانی، اعلام کردند که آنان اعدام شده ‌اند و مکان دفن ‌شان به خانواده‌ های آنان اطلاع داده خواهد شد. زمان دقیق اعدام این دو کنشگر فرهنگی و اجتماعی اهوازی به خانواده‌ های آنان هنوز اعلام نشده است.

هادی راشدی و هاشم شعبانی٬ از گروه پنج نفره‌ ای بودند که خرداد ۱۳۹۱ در شعبه‌ ٢ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه، به اعدام محکوم شده بودند. شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور در آذر ۱۳۹۱ این رای را دربست، تایید کرد.

دیگر اعضای این گروه، محمدعلی عموری نژاد، جابر آلبوشوکه و مختار آلبوشوکه هستند که به اتهام محاربه با خدا، مفسد فی الارض و تبلیغ علیه‌ نظام و اقدام علیه‌ امنیت ملی به اعدام محکوم شده ‌اند.

این سومین بار در دوسال گذشته است که کنشگران سیاسی و فرهنگی خوزستانی بدون اطلاع خانواده و وکلایشان اعدام می‌ شوند.

هاشم شعبانی، شاعر بود و به دو زبان عربی و فارسی شعر می ‌سرود. وی هم چنین به عنوان معلم زبان و ادبیات عرب در دبیرستان‌ های شهرش تدریس می ‌کرد. این زندانی سیاسی پس از تحمل ماه‌ ها شکنجه و حبس انفرادی در بازداشتگاه اطلاعات به اعدام محکوم شد. هاشم شعبانی سرپرست خانواده بزرگ و فقیر خود بود و هزینه زندگی پدر و خواهرش را تامین می ‌کرد.

گزارش ها نشان می دهند که از روز روی کار آمدن دولت حسن روحانی، هر روز دو نفر در ایران اعدام شده اند. حتا بعضی از اعدام ها در رسانه های همگانی اعلام نمی شوند و پنهانی صورت می گیرند. هم چنین، فشار بر زنان و جوانان در خیابان ها شدت یافته است.

اخیرا واشینگتن تایمز، ۴ فوریه ۲۰۱۴، خبر داد: شمار اعدام ها از سوی مقام های رژیم ایران، از زمان روی کارآمدن حسن روحانی به شدت افزایش یافته است… این روزنامه افزود: رژیم ایران هر ماه حدود ۶۶ نفر را اعدام می کند. به سخن دیگر، شمار اعدام شدگان، در سنجش با دورۀ دو سالۀ پیش از روی کار آمدن حسن روحانی، بیش تر از ۱۹ نفر در ماه بوده است.

انجمن قلم ایران (در تبعید)، در راستای پشتیبانی از آزادی بیان و اندیشه بی حد و حصر برای همگان، همراه با مردم آزاده ایران، یاد زندانیان سیاسی جان باخته را گرامی می دارد و از همه نهادهای فرهنگی و انسان دوست جهان، انتظار دارد که حکومت اسلامی ایران را به دلیل نقض پیوسته حقوق انسان ها و تشدید اعدام ها و سانسور و اختناق، محکوم کنند و هم چنین خواهان لغو سانسور و اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی در ایران شوند.

انجمن قلم ایران (در تبعید)

دهم فوریه ۲۰۱۴

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.