اعلامیهء جمعی از سازمان های مستقل سکولار دموکرات انحلال طلب

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اعلامیهء جمعی از سازمان های مستقل سکولار دموکرات انحلال طلب

در مورد زندانیان سیاسی و جریان های موازی ساز در خارج کشور

هموطنان گرامی!

          این روزها رژیم حاکم بر کشورمان، فرو افتاده در مخمصه، و در حالی که افول ستارهء خویش و طلوع خورشید سکولار دموکراسی را در سرزمین عزیزمان ممکن می بیند، دست به اجرای توطئه ای علیه جریان سکولار دموکراسی زده و، بر اساس آن، آقای مهندس حشمت الله طبرزدی، یکی از فرزندان آزادیخواه کشورمان را که سالیانی است، هم در سخن و هم در عمل، در راستای استقرار سکولار دموکراسی در ایران فعالیت می کند، به خیل هزاران زندانی بی گناه سیاسی ایران بازگردانده است و می کوشد تا از این بازداشت آتشی روشن نماید که هدف اش سوزاندن ریشه های استقلال جنبش سکولار دموکراسی ایرانیان در خارج کشور است. ما این بازداشت را محکوم می کنیم و نگران آنیم که، این بازداشت و غیاب ایشان از صحنه، به بروز جریاناتی به نام ایشان تمام شود که هدف شان متلاشی کردن همبستگی سکولار دموکرات های خارج کشور است.

          به نظر ما، اکنون که رفته رفته سازمان های مسئول و شخصیت های سکولار دموکرات خارج کشور گرد هم می آیند تا فعالیت ها و تبلیغات خود را همراستا کنند، ضرورت موازی سازی با این جریان برای رژیم به مسئله ای مهم تبدیل شده است. رژیم می خواهد تا، از یکسو، در صفوف متشکل شوندهء سکولار دموکرات ها تفرقه ایجاد کند و، از سوی دیگر، با ایجاد نهادهای موازی، که استقلال نهادهای فعال سکولار دموکرات از داخل کشور را منکر می شوند، به هر صورت که شده اداره و کنترل جریانات سکولار دموکرات خارج کشور در دست خود بگیرد و باکی هم از آن ندارد که بسیاری از رزمندگان را در این راه فدا کند.

          براین اساس است که می بینیم چندی است ندای «لزوم تابعیت خارج کشور از داخل» و «تعیین رهبری جریانات سکولار دموکرات ها در داخل کشور» برخاسته است. از نظر ما، اقدام به دستگیری آقای طبرزدی می تواند جزئی از پازل دست ساخت حکومت برای کمک به جریانات موازی ساز خارج کشور باشد. اینک ایشان از دسترس همگان به دور بوده و قادر به انکار یا ابرام آنچه به نام ایشان در خارج کشور صورت می گیرد نیست و لذا، می توان هر کاری را به ایشان نسبت داد و حتی از خواست قانونی آزادی ایشان، آن هم با مخاطب قرار دادن حکومت، مبنائی ساخت برای ایجاد تفرقهء هرچه بیشتر.

          توجه داشته باشیم که در رژیم اسلامی زندانی سیاسی هیچگاه واقعاً آزاد نمی شود، چه با گردآوری امضاء و چه با برگزاری تظاهرات؛ چرا که این رژیم کل کشور ما را به زندانی بزرگ تبدیل کرده و همهء ملت را به گروگان گرفته است. هر کس که به سیاست بیاندیشد یا در زندان جای دارد و یا مال و زندگی و هستی اش به وثیقه گرفته شده است. در واقع هیچ حکومت ایدئولوژیک و استبدادی بدون زندانی سیاسی پا بر جا نمی ماند و تنها شرط بازگشت آزادی واقعی به میهن مان، و به زندانیان عقیدتی مان، انحلال بلا شرط تمام اشکال حکومت مذهبی و لغو قانون اساسی آن است.

          ما، که در پی مبارزت طولانی در سازمان های سکولار دموکرات خود، اکنون در تلاشیم تا با همسوئی، نیروهای خویش را در راهی که به مقصد سعادت و رفاه و آزادی مردم و برقراری حاکمیت ملی می انجامد به کار بریم، بدینوسیله اعلام می کنیم که تا آن زمان که شخص و گروهی در داخل کشور مورد اعتماد و موافقت اکثریت مردم ایران قرار نگرفته باشد، تن به حذف استقلال خود و تابعیت از سازمان و نهادها و شخصیت های مدعی سکولار دموکراسی در داخل کشور نداده و سرافراز و امیدوار در اجرای وظایفی که بطور تاریخی بر عهدهء سکولار دموکرات های خارج کشور گذاشته شده ادامه خواهیم داد.

          نابود باد استبداد و حکومت مذهبی

زنده باد سکولار دموکراسی

پاینده باد ملت سرافراز ایران

هفتم بهمن ماه 1392 ـ 27 ژانویهء 2014

سازمان های امضاء کننده، به ترتیب حروف الفبا:

اتحاد عشایر و اقوام جنوب ایران

جبههء مردم بلوچستان

جنبش سکولار دموکراسی ایران

حزب پان ایرانیست ایران (برون مرز)

سازمان دفاع از حقوق ملی خلق ترکمن

سازمان سیاسی ـ فرهنگی ایران پاد

شبکهء سکولارهای سبز ایران

گروه ایران امید

گروه رایزنی برای اتحاد

مرکز مطالعات سیاسی و تحقیقات استراتژیک

نهاد مردمی

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.