اعتصاب کارگران پیمانی قطار شهری اهواز

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اعتصاب کارگران پیمانی قطار شهری اهواز در اعتراض به ۵ ماه کار بدون حقوق

ایلنا بتاریخ۹آذرطی گزارشی ازاعتصاب کارگران پیمانی قطار شهری اهوازدراعتراض به ۵ ماه کار بدون حقوق از روز سه شنبه (۵ آذر) تا به امروز (۹ آذر) وتجمع امروزشان در مقابل ساختمان دفتر مرکزی شرکت پیمانکاری کیسون خبرداد.

بنا بهمین گزارش، حدود ۳۰۰ نفر از کارگران قطار شهری اهواز که در بخش‌های «حمل و نقل» و «حفاری تونل» مشغول به فعالیت‌اند از روز سه شنبه (۵ آذر) تا به امروز (۹ آذر) در اعتراض به عدم دریافت ۵ ماه حقوق خود با استناد به ماده ۱۴۲ قانون کار، دست از کار کشیده و خواستار دریافت حقوق معوقه خود از پیمانکار مجری احداث این پروژه (شرکت کیسون) هستند.

صبح امروز (شنبه، نهم آذر ماه) کارگران پیمانی قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم دریافت ۵ ماه حقوق معوقه در مقابل ساختمان دفتر مرکزی شرکت پیمانکاری کیسون تجمع کردند.

مدیر عامل قطار شهری اهواز نیز ضمن تایید وقوع اعتراض صنفی توسط کارگران شرکت پیمانکاری کیسون، دلیل پرداخت نشدن معوقات حقوقی کارگران پیمانی را ابلاغ نشدن اعتبارات مالی پروژه قطار شهری اهواز دانست.

«عباس هلاکویی» با بیان اینکه تامین نشدن اعتبارات مالی فقط مربوط به قطار شهری اهواز نیست، گفت: در حال حاضر هیچ یک از پروژه‌های قطار شهری در کشور تامین اعتبار نشده‌اند.

او اظهار کرد: علی‌رغم اینکه در سال جاری هیچ گونه اعتباری به قطار شهری اهواز پرداخت نشده است، اما هر ماهه بخشی از معوقات حقوقی کارگران از سوی کارفرمای شرکت کیسون به حسابشان واریز شده است.

او تعداد کارگران تجمع کننده در مقابل دفتر شرکت کیسون را ۶۳ نفر ذکر کرد و گفت: هم اکنون معوقات حقوقی کارگران با احتساب تیر ماه حدود ۵ ماه است که هفته گذشته با پرداخت بخشی از مطالبات مربوط به تیر ماه، معوقات این کارگران به ۴ ماه رسیده است.

هلاکویی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اعتصاب کارگران باعث به تاخیر افتادن اجرای پروژه قطار شهری اهواز نشده است، گفت: دست از کار کشیدن کارگران پیمانی ممکن است احداث را با یک ماه تاخیر مواجه کند،اما زیاد مهم نیست چرا که پروژه قطار شهری اهواز سه سال از برنامه خود عقب است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.