آیا موج تازه ترور ها در فرانسه آغاز شده است ؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

فرامرز دادرس

از جمعه گذشته تا امروز درپاریس، پایتخت فرانسه، عملیات تروریستی مشکوکی آغاز شده است. جمعه پانزدهم نوامبر ۲۰۱۳، مرد مسلحی حدود چهل ساله، با سر تراشیده که نشانه افراطیون دست راستی و نژاد پرست می باشد، وارد ساختمان تلویزیون (BFMTV) در پاریس شد و با نشانه رفتن اسلحه خود بطرف سردبیر خبر، وی را به مرگ تهدید کرد و سپس بدون شلیک گلوله ساختمان تلویزیون را ترک کرد.

در تاریخ نهم نوامبر ۲۰۱۳، پس از پایان مذاکرات میان جمهوری اسلامی و شش کشور در ژنو، جمهوری اسلامی، فرانسه را مسئول شکست این مذاکرات معرفی کرد. بی درنگ صفحه فیس بوک، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه از سوی طرفداران حکومت اسلامی مورد حمله قرار گرفت، تهدیدات و دشنام ها نه تنها فابیوس، را هدف گرفتند، بلکه به روش سنتی ایرانی- اسلامی! خانواده وی نیز مورد نوازش! قرار دادند. روزنامه فارس وابسته به سپاه پاسداران، کاریکاتور هایی علیه فرانسه و فرانسوا اولاند منتشر کرد و د رآن فرانسه و مسئولین آن را وابسته به اسرائیل نشان داد.

پس تعطیلات آخرهفته، امروز دوشنبه هجدهم نوامبر ۲۰۱۳ ، از بامداد تاکنون سه حادثه مشکوک دیگر در پاریس بطور زنجیره وار رخ داده است. نخست ساعت ده و پانزده دقیقه بامداد، یک مرد مسلح وارد دفتر روزنامه معروف لیبراسیون در پاریس شد و بسوی یکی از کارکنان که جوان بیست و هفت ساله ای می باشد، دو گلوله شلیک کرد، گلوله ها به قفسه سینه این جوان اصابت کردند، وی که دستیارعکاس روزنامه لیبراسون می باشد، بشدت مجروح شد و به گزارش پلیس فرانسه، حال مجروح وخیم می باشد. تروریست سپس محل حادثه را ترک کرد. « گفته می شود؛ روزنامه لیبراسیون و تلویزیون (BFMTV)، به سیاست های حزب سوسیالیست فرانسه نزدیک می باشند، و جمهوری اسلامی این دو رسانه را در شمار رسانه های وابسته به صهیونیسم جای داده است.

ساعتی پس از تیراندازی در دفتر روزنامه لیبراسیون، صدای شلیک گلوله در روبروی بانک (Société Générale)در محله تجاری معروف( لا دفانس) در کنار پاریس ، شنیده شد، خبر ها حاکی از آن است که در این تیراندازی به کسی آسیبی وارد نشده و تیرانداز از محل حادثه گریخته است. به گفته منابع پلیس، پوکه گلوله های رها شده روبروی بانک، نشان می دهد که از همان اسلحه ای شلیک شده که بامداد امروز در روزنامه لیبراسیون مورد استفاده قرار گرفته است. لازم به توضیح است که بانک (Société Générale) تنها بانک فرانسوی است که در تهران شعبه دارد.

کمی بعد از این رخداد، مردی، یک اتومبیل سوار را در نزدیکی های محله تجاری (لادفانس)، در شهرک (پوتو) گروگان گرفت و از راننده خواست که او را به خیابان معروف شانزه لیزه رساند. راننده دستور گروگان گیر را اجرا کرد و سپس پلیس را آگاه نمود.

آمار ها نشان داده است که جرایمی از این نوع درفرانسه ، همواره توسط مسلمانان افراطی و افراد یا گروه های تند روی نژاد پرست، انجام شده است.

بر پایه اطلاعات به دست آمده ؛ سفرای جمهوری اسلامی در فرانسه، همواره روابط نزدیکی با مسلمانان افراطی مقیم فرانسه و احزاب و گروه های دست راستی و نژاد پرست فرانسوی و طرفداران نازی ها دارند. در تاریخ سیزدهم آوریل ۲۰۱۰، مهدی میرابوطالبی، سفیر پیشین جمهوری اسلامی در پاریس، در ملاقاتی که با یک گروه تندروی دست راستی داشته در باره « گسترش روابط میان دو ملت! سخن گفته است».

هم اکنون فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه در اسرائیل بسر می برد و قرار است فردا در ژنو مذاکرات میان جمهوری اسلامی و شش کشور برگزار شود. فرانسه از هم اکنون شرایط سخت تری را برای این مذاکرات، پیش بینی نموده است، این شرایط بی شک خوشایند رهبران حکومت اسلامی نخواهند بود.

از سوی دیگر، قرار است امروز، مهدی ابریشمچی، یکی از مسئولین سازمان مجاهدین خلق، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس، در باره وجود یک سایت اتمی، مخفی، در ایران افشاگری نماید. اگر این افشاگری همراه با اسناد و مدارک معتبر باشد ،می تواند موضع گیری سختگیرانه هفته پیش فرانسه را در برابر جمهوری اسلامی و پنج کشور دیگر تقویت نماید.

پس از انقلاب اسلامی در ایران، درروابط میان حکومت اسلامی و فرانسه، همواره فراز و نشیب های بسیاری دیده شده است. فرانسویان موج ترور هایی را که از سوی جمهوری اسلامی، پاریس را به آتش و خون کشاند از یاد نبرده اند.

منابع:

http://www.liberation.fr/societe/2013/11/18/un-homme-ouvre-le-feu-a-liberation-un-photographe-blesse_947752

http://www.lemonde.fr/societe/article/2013/11/18/coups-de-feu-devant-l-immeuble-de-la-societe-generale-a-la-defense_3515668_3224.html

http://www.bfmtv.com/societe/nanterre-un-homme-prend-otage-un-automobiliste-648518.html

http://www.surlering.com/article/article.php/article/la-ambassadeur-da-iran-a-la-rencontre-des-nazillons-frana-ais

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.