candel 01

موازین و اصول مورد توافق جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا با اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی درایران

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

candel 01

candel 01کمیته همکاری اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی در ایران

همه واحدهای جبهه ملی ایران- اروپا( آلمان، بلژیک، هلند، سوئد، انگلستان و قبرس) و آمریکا آمادگی خود را طبق ” موازین و اصول مورد توافق جبهه ملی ایران- اروپا و اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی در ایران”* برای همکاری با “اتحاد سه سازمان” شما اعلام میدارند.

 

با سلام گرم و آرزوی همکاری موثر و مستمر برای حاکمیت ملت و عدالت اجتماعی در ایران
از طرف شورایعالی جبهه ملی ایران- اروپا
محمود جعفری
از طرف جبهه ملی آمریکا
بیژن مهر

۱۱.۱۰.۲۰۱۳
*) موازین و اصول مورد توافق
جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا با اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی درایران

در درازای هفته های گذشته، نمایندگان جبهه ملی ایران- اروپا و اتحاد برایپیشبرد سکولار دمکراسی در ایران (اپسدا)، در راستای بنای یک سازمان دموکراتیک از ایرانیان جمهوری خواه و سکولار در خارج از کشور ، دیدار و گفت گو کردند.
جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا از کوشش های اپسدا در راه همکاری با دیگر گروه های جمهوری خواه سکولار در خارج از کشور و برگزاری کنگره ای برای وحدت و ایجاد یک تشکیلات سیاسی – مدنی فراگیر برپایه استقلال انجمن ها ی محلی و مجازی پشتیبانی می کند.

موازین سیاسی مورد تفاهم دو گروه چنین اند:

۱- ساختار سیاسی و قانون اساسی جمهوری اسلامی که دین ودولت را در هم آمیخته و بر پایه تبعیض میان شهروندان بنا شده است نمی تواند مبنای تدوین قوانین و تنظیم مناسبات اجتماعی دموکراتیک باشد وناقض حق حاکمیت مردم و حقوق انسانی مندرج در بیانیه جهانی حقوق بشر است.
۲- ما خواهان گذارمسالمت آمیز از جمهوری اسلامی و بنای یک جمهوری مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشیم.
۳- ما بر چیده شدن نهاد ولایت فقیه را گامی در راه تحقق جدائی نهاد دین از ساختارهای اداره جامعه و آزادی ادیان ، مذاهب و مکاتب غیر دینی و عدم دخالت دولت در امور دینی، مذهبی و عقیدتی مردم می دانیم.
۴- ما خواهان تامین کلیه حقوق و آزادیهای دمکراتیک مردمایران بر پایه بیانیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای الحاقی ان وپایان دادن به کلیه تبعیضات دینی، مذهبی، عقیدتی، جنسیتی وقومی در ایران هستیم.
۵- از آنجا که سیاستهای ماجراجویانه و ضدملی جمهوری اسلامی در عرصه جهانی و به ویژه در خاورمیانه، به گسترش تحریم های اقتصادی و انزوای سیاسی ایران انجامیده و گروه های جنگ افروز خارجی را در تدارک دخالت نظامی درایران گستاخ تر کرده است، ما وظیفه خود می دانیم که به مقابله با چنین سیاست هایی برخاسته و با خواست پذیرش قوانین ونظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی از سوی جمهوری اسلامی، برای پایان دادن به تحریم هایی که زندگی مردم ایرانرا بیش از پیش تباه کرده، بکوشیم.

موازین تشکیلاتی مورد تفاهم دو گروه چنین اند:
۱- در تشکیلات دموکراتیک واحد مورد نظر، هرکس با یک رای و به صفت فردی شرکت می کند.
۲- عضو این تشکیلات می تواند همچنان عضو گروه سیاسی دیگری مانند جبهه ملی باقی بماند و شرکت اعضایجبهه ملی در تشکیلات واحد جمهوری خواهان سکولاردموکرات در خارج از کشور، به معنی انحلال این سازمان سیاسی نیست.
۳- ساختار تشکیلات برپایه دموکراسی از پایه و انجمن های محلی و مجازی و انتخاب همه ارگان ها به وسیله نمایندگان این انجمن ها برپایه یک اساسنامه که در آینده فراهم خواد شد می باشد. ساختار کنونی اپسدا، بر این بنیاد ساخته شده است.

برپایه این تفاهم، جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا، اعضای خود را تشویق می کند که با ادامه عضویت در جبهه ملی و پایبندی به اصول سیاسی وتشکیلاتی آن:
۱- به صورت انجمن یا انجمن های محلی و یا مجازی و یا منفرداً به اپسدا بپیوندند.
۲ – با اپسدا و گروه های مشابه برای برگزاری کنگره وحدت و ایجاد یک سازمان مدنی سیاسی واحد جمهوریخواهان سکولار دمکرات همکاری و همیاری کنند

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.