jebheh melli 01

جبهه ملی ایران کشتار مرزبانان و اعدام زندانیان بلوچ را شدیدا محکوم می کند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

jebheh melli 01

jebheh melli 01… جبهه ملی ایران با پافشاری بر اصل تمامیت ارضی ایران، کشتار رذیلانه زندانیان بلوچ را که با این گروه و کشتار کنونی مرزبانان رابطه ای نداشته اند، بهیچ وجه توجیه پذیر نمی داند. این عمل یک قتل عمد قوه قضائیه و سپاه است! ما به همه بازماندگان این اعدام شدگان نیز تسلیت میگوییم و از آنها می خواهیم که برخلاف مسئولین قوه قضایی بلوچستان، بزرگمنشانه و بخردانه رفتارکرده و در پی انتقام جویی و خون خواهی نباشند…


بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا

 

هموطنان گرامی،

سالهاست که در بلوچستان گروه های مختلف با نامهای گوناگون علیه رژیم جمهوری اسلامی مبارزه مسلحانه می کنند. “جیش العدل” نام آخرین گروه است. از اینکه این گروه از سوی بیگانگان حمایت می شود، شکی نیست. ولی حمایت عربستان، قطر و شاید هم آمریکا از چنین گروه هایی نمی تواند به تنهایی ریشه اصلی ناآرامی ها و کشتار در بلوچستان باشد.

هممیهنان بلوچ ما مردمی آرام، قانع، کم توقع، میهن دوست و چشم و دل پاک هستند و با اندک آب و نانی شب را به صبح میرسانند. چه بسیار ایام سال را با آرد کردن هسته خرما و پختن آن، خود را سیر می کنند.

سالهاست که رژیم جمهوری اسلامی می کوشد پاسخ خواستهای بحق اقتصادی و حقوق شهروندی بلوچها را با سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام بدهد تا در بلوچستان “آرامش” برقرار نماید. خودگویاست که لب تشنه و شکم گرسنه را نمی توان با گلوله تر و سیر کرد! جوانان بلوچستان، لرستان، کردستان مانند جوانان دیگر استانهای ایران کار و نان و آرامش و آزادی می خواهند و نه کشتار و اعدام در فجیعترین شکل آن یعنی انتقامجویی و مقابله به مثل کردن حکومتی. سرزدن چنین رفتاری از فرهنگ اسلامی حکومت بعید نبوده و نیست و باید آنرا بی پروا به زبان آورد و با آن مبارزه کرد.

– جبهه ملی ایران کشتار مرزبانان ایرانی را شدیدا محکوم کرده و این ضایعه را به خانواده این جانباختگان که قربانی مزدوران نادان و فریب خورده جیش العدل گردیده اند، تسلیت می گوید وبه آنها ابراز مهر و دلسوزی می کند.

– جبهه ملی ایران با پافشاری بر اصل تمامیت ارضی ایران، کشتار رذیلانه زندانیان بلوچ را که با این گروه و کشتار کنونی مرزبانان رابطه ای نداشته اند، بهیچ وجه توجیه پذیر نمی داند. این عمل یک قتل عمد قوه قضائیه و سپاه است! ما به همه بازماندگان این اعدام شدگان نیز تسلیت میگوییم و از آنها می خواهیم که برخلاف مسئولین قوه قضایی بلوچستان، بزرگمنشانه و بخردانه رفتارکرده و در پی انتقام جویی و خون خواهی نباشند.

– جبهه ملی ایران این بار نیز خواهان لغو مجازات اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی میباشد.

رفتار مسئولین قوه قضائیه و سپاه در بلوچستان و کردستان، یادآور قتلهای زنجیره ای و کارشکنی های دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی است و عملا جز کاشتن بذر کین و انتقام و خشونت بیشتر، نتیجه ای نخواهد داشت.

– جبهه ملی ایران امیدوارست که آقای روحانی با عزم قوی تری از این فاجعه ها پرده بردارد و با مراجعه به مردم و درخواست پشتیبانی از آنان، بوعده هایی که داده است، عمل نماید.

اگر تنها بخش کوچکی از میلیاردها دلاری که جمهوری اسلامی در فلسطین، لبنان و سوریه حاتم بخشی کرده و میکند، برای ایجاد کار و تولید در بلوچستان سرمایه گذاری کرده و دست از تبعیضات قومی و مذهبی برمیداشت، اوضاع این استان و هموطنان بلوچ یقینا گونه دیگری داشت؛ در این استان از “یاغی” و “اشرار” خبری نبود و جوانان شیردل بلوچ با روبه مزاجی دست بسوی شیوخ قطر و سعودی دراز نمی کردند.

از آنجاییکه ما به امکانات و تمایل آقای روحانی در روی آوردن به نیروی ملت ایران برای مقابله با خشونت و سیاست تباه سرکوبگران و رانت خواران تردید داریم، امیدواریم که هموطنان بلوچ ما، با بردباری و دوراندیشی حل مشکلات خود را در همیاری و همبستگی با دیگر ایرانیان بجویند و به خشونت تن در ندهند.

پاینده ایران

 

جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا

سه شنبه هفتم آبان ١٣٩٢

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.