بیانیه کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری دردفاع از کارگران زندانی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بیانیه کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری دردفاع از کارگران زندانی

وفا قادری کارگر زحمتکش کارخانه شین بافت سنندج و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ،به جرم دفاع از حقوق هم طبقه ای ها یش به ۵ ماه زندان محکوم شد و این حکم تا چند روز دیگر به مرحله اجرا در خواهد آمد.وفا،این چهره محبوب جنبش کارگری در شرایطی خانواده خود رابرای رفتن به زندان ترک می کند که فرزندش شادی با بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کند و خبر زندانی شدن پدر،لبخند شادی قبولی در دانشگاه را بر لبهای او محو کرد.

وفا این کارگر شرافتمند ،عمری را با دستمزد کارگری سر کرده و در سخت ترین شرایط زندگی و بیماری خود و فرزندش همواره با بزرگ منشی به مقابله با مشکلات رفته و همیشه با لبخند مهربانش غمهایش را پوشانده است.این کارگر زحمتکش با همه فشارها و مشکلاتی که او را احاطه کرده است هیچگاه دست از دفاع از منافع کارگران برنداشته و همواره خود را جزئی از این طبقه ودر کنار سایر هم طبقه ای های خود دانسته است.

خالد و غالب حسینی ،از دیگر فعالین کارگری واز اعضا ی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری نیز به همین جرم محکوم به زندان شده اند.

خالد حسینی که به صورت غیابی محکوم به یک سا ل حبس شده هنوزبلاتکلیف و غالب حسینی نیز که محکوم به۱.۵سال حبس شده در انتظار دادگاه تجدید نظرمی باشد. این فعالین کارگری و خانواده هایشان همواره به جرم دفاع از حقوق کارگران در معرض فشار و محاکمه و زندان بوده اند و زندگی آنها با این مشکلات و تلاطم ها عجین شده است.

دیگر اعضاء کمیته هماهنگی ،یوسف آبخرابات ،محمد مولانایی وواحد سیده که در دادگاه بدوی هریک به دو سال حبس تعزیری محکوم شده اند در انتظاراحکام دادگاه تجدید نظر می باشند.

هادی تنومند،جمال میناشیری،ابراهیم مصطفی پور،قاسم مصطفی پورومحمد کریمی از دیگر اعضاء کمیته می باشند که بعد از طی مراحل باز پرسی در انتظار برگزاری دادگاه به سر می برند.

در شرایطی که کارفرمایان از هزار و یک امکانات برخوردارند و دارای انواع و اقسام تشکل های مخصوص به خود می باشند ،کارگران و فعالین کارگری به جرم تشکل خواهی و دفاع از حقوق حقه خود به زندان می روند.

کارگران !مردم زحمتکش و عدالت طلب !

زندان ها همچنان از فرزندان شریف شما پر می شوند . وفا قادری ها ،خالد حسینی ها ، غالب حسینی ها ،پدرام نصراللهی ها، و همچنین رضا شهابی ها ،شاهرخ زمانی ها، محمد جراحی ها،بهنام ابراهیم زاده هاو… به چه جرمی پشت دیوار های زندان به سر می برند و یا تحت تعقیب و محاکمه می باشند ؟

کارگران !فعالین و تشکل های کارگری !

کارگران و زحمت کشان سلاحی جز همیاری و همبستگی طبقاتی ندارند و تنها دلگرمی خانواده های کارگران در بند و یا تحت تعقیب ،همدلی و همراهی خانواده بزرگ کارگری با انهاست.

آزادی برای کارگرانی که در زندان بزرگ سرمایه داری همه روزه با غول فقر ، گرانی ،ناامنی شغلی و اخراج و بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و هر روز دست خالی به خانه می روند معنایی ندارد .خورشید برای کارگرانی که می دانند هم طبقه ای هایشان به جرم دفاع از حقوق آنها پشت دیوارهای بلند ودر سلول های تاریک به سر می برند ،گرما و نوری ندارد .آری آفتاب آزادی وقتی زیباست که برای همه بدرخشد وزندگی تنها هنگامی لطف دارد که لبخند برلبان کودکان وخانواده های همه کارگران بنشیند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری خواستار آزادی بدون قید و شرط و منع تعقیب و زندان وفا قادری و کلیه کارگران و فعالین کارگری در بند و کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی می باشد واز همه کارگران ،فعالین کارگری و تشکل های کارگری ایران و جهان در خواست می کند با حمایت از کارگران زندانی و خانواده های آنها بار دیگر همبستگی جهانی طبقه کارگر را به نمایش بگذارند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری-۳۰/۰۷/۹۲

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.