تجمع اعتراضی پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تجمع اعتراضی پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی

به گزارش۲۸مهرمهر، بیش از ۲۰۰ نفر از پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی به علت تاخیر در پرداخت اضافه کاری، کسر ۵ درصد از ساعت کاری و همچنین اضافه کار اجباری، امروز در تالار این بیمارستان حضور یافته و نسبت به بروز این قبیل مشکلات اعتراض کردند.

محمد شریفی مقدم ضمن اعلام خبرتجمع اعتراضی پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی ،از اضافه کاری های اجباری پرستاران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی به شدت انتقاد کرد و گفت: در این بیمارستان، پرستاران تا ۲۳۰ ساعت اضافه کاری اجباری دارند.

محمد شریفی مقدم با اعلام اینکه پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است و قوانین تاکید دارند که پرستاران حضور کمتری در مراکز درمانی و بیمارستانها داشته باشند، افزود: با توجه به کمبود نیروی پرستاری در بیمارستانها، برای پرستاران اضافه کاری اجباری تعیین می کنند که این تخلف است اما بر اساس توافقی که بین روسای بیمارستانها و پرستاران صورت می گیرد، این اضافه کاری تا ۸۰ ساعت می تواند وجود داشته باشد. در حالی که در مجتمع بیمارستانی امام خمینی، تا ۲۳۰ ساعت اضافه کاری اجباری به پرستاران تحمیل می کنند.

دبیر کل خانه پرستار با انتقاد از تحمیل اضافه کاری اجباری برای پرستاران که در اغلب بیمارستانهای کشور دیده می شود، تاکید کرد: متاسفانه اضافه کاری ها را با تاخیر پرداخت می کنند ضمن اینکه ۵ درصد آن را نیز کسر می کنند که پرستاران نسبت به این موضوع اعتراض دارند.

شریفی مقدم با اشاره به بروز چنین مشکلاتی برای پرستاران بیمارستان امام، اظهارداشت: دو هفته بود که پرستاران به صورت پراکنده اعتراض خود را عنوان می کردند اما هیچ توجهی به آنها نمی شد. در نتیجه امروز با حضور در تالار بیمارستان، خواستار پاسخگویی رئیس بیمارستان شدند.

وی همچنین از پایین بودن نرخ طرح کارانه پرستاران که در ۵ سال گذشته یا ثابت مانده و یا اینکه با شیب خیلی ملایم افزایش یافته است، انتقاد کرد و افزود: این در حالی است که درآمد بیمارستان در این ۵ سال بالا رفته است اما مسئولین وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران هیچ اقدامی در این ارتباط انجام نداده اند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اعلام اینکه پرستاران بیمارستان امام از ساعت ۱۰ صبح در تالار بیمارستان بودند، ادامه داد: با حضور رئیس بیمارستان در جمع پرستاران، به آنها قول دادند که اضافه کار آنها تا آخر هفته پرداخت شود و ۵ درصد کسر ساعت اضافه کاری در ماهها بعد انجام نشود.

شریفی مقدم همچنین از حضور نماینده پرستاران در سیستم مالی بیمارستان برای نظارت بر نحوه پرداختها خبر داد.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.