سهام شرکت تعاونی کارکنان ایران خودرو در بورس توقیف شد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

سهام شرکت تعاونی کارکنان ایران خودرو در بورس توقیف شد

درحالیکه هنوز جنجال ها و سر وصداهای مربوط به فساد مالی ۳۰۰۰ میلیاردی فروکش نکرده و همچنان پرونده متخلفین در مراجع قضایی در حال پیگیری است خبرهای جدیدی از وجود فسادهای مالی و پیگیری مسولین در شرکت های مختلف و بزرگ کشور به گوش می رسد.

به گزارش ۱۰مهرایران اکونومیست، براین اساس باخبر شدیم که سایه سنگین فساد مالی از طریق یکی از شرکت های زیر مجموعه تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو به نام شرکت صرافی سمند ایرانیان بر شرکت ایران خودرو این غول بزرگ خودروساز کشور سایه افکنده است.

بنابر این گزارش اخبار و اطلاعات رسیده حاکی از این قرار است که در تاریخ ۲۹/۲/۹۲ یکی از شرکت های بزرگ فعال در زمینه واردات لوازم خانگی با پرداخت مبلغ ۵۸۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال وجه نقد به صرافی سمند ایرانیان در خواست خرید ارز یکی از کشورها را صادر می کند که طبق توافقات می بایست این ارز ظرف همان روز به حساب شرکت مذکور واریز می گردید اما با بدقولی های این شرکت صرافی و دادن وعده های متعدد سرانجام پس از گذشت بیش از ۱۰۰ روز از موعد اولیه پرداخت نه تنها این شرکت صرافی ارزی پرداخت نمی کند بلکه از پس دادن وجه ریالی پرداخت شده نیز بنابه دلایلی سر باز می زند واین موضوع دلیلی می شود برای شرکت متقاضی ارز تا اقدام به طرح دعوی در مراجع قضایی از شرکت صرافی سمند ایرانیان نماید.

بنابر این گزارش سرانجام پس از پیگیری های شرکت زیان دیده، روز گذشته شعبه ۲ بازپرسی دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی رای به توقیف اموال شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو مالک ۱۰۰ درصدی شرکت مذکورصادر می کند.

شایان ذکر است که با توجه به باز گشت مبلغ حدودا ۹۰ میلیاردریال از وجه مذکور توسط تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو ، شرکت زیان دیده حکم توقیف اموال این شرکت تا مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال را از شعبه ۲ دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی دریافت کرده است.

ازهمین رو طی روز گذشته شرکت شاکی با ارایه حکم توقیف اموال شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو به اداره حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار ونیز شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اقدام به توقیف کلیه سهام متعلق به شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو در بورس تا مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از جمله سهام شرکت های آذراب، گروه توسعه ملی، لیزینگ ایرانیان، گسترش سرمایه گذاری ایرانیان و شرکت گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان می نماید.

همچنین حساب های این شرکت نزد بانک ملت شعبه زامیاد، بانک اقتصاد نوین شعبه ایساکو و بانک ملی شعبه ایران خودرو مسدود گردیده است.

در پایان بنظر می رسد تبعات عدم مدیریت صحیح و کارآمد در چنین شرکت هایی بزرگ و فعال در بورس اوراق بهادار نه تنها برای بازار سرمایه کشور است بلکه متضرر اصلی در این اتفاق کارگران و کارکنان شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو و همچنین سهامداران شرکت ایران خودرو در بورس می باشند که بدون هیچ گناه و خطایی این حجم قابل توجه از سرمایه شرکتشان را یک شبه بر باد رفته می بینند.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.