موضوع: سخنرانی پیش روی حسن روحانی در اجلاس سازمان ملل

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

پرسش صدای امریکا ( لیلی صدر) از کورش زعیم

…آقای روحانی هرچند در یک محفل بسته درون حاکمیت و با حذف همه حزب ها و گروههای سیاسی مستقل برای انتخاب شدن دست چین شده، ولی ریاست جمهوری ایشان و آینده ای که برای کشور در برونرفت از تنگناها و محرومیت های سیاسی و اقتصادی و تحریم های فلج کننده بین المللی ترسیم کرده؛ و نیز قولی که برای شفاف سازی و جلب اعتماد جامعه جهانی و عضویت مسئولیت پذیر و همکارانه در خانواده جهانی به مردم ایران و جهان داده، بسیار سرنوشت ساز خواهد بود…

 


 

پرسش: انتظار شما از سخنرانی آقای حسن روحانی در سازمان ملل چیست؟

کورش زعیم: سخنرانی امروز آقای حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل برای ملت ایران اهمیتی حیاتی دارد، و برای جامعه جهانی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، که آیا ایشان میتواند هر دو مخاطب را بباوراند که به آنچه قول داده وفادار و کوشا خواهد بود یا پیچ و خم های مبهمی را در بر خواهد داشت.

آقای روحانی هرچند در یک محفل بسته درون حاکمیت و با حذف همه حزب ها و گروههای سیاسی مستقل برای انتخاب شدن دست چین شده، ولی ریاست جمهوری ایشان و آینده ای که برای کشور در برونرفت از تنگناها و محرومیت های سیاسی و اقتصادی و تحریم های فلج کننده بین المللی ترسیم کرده؛ و نیز قولی که برای شفاف سازی و جلب اعتماد جامعه جهانی و عضویت مسئولیت پذیر و همکارانه در خانواده جهانی به مردم ایران و جهان داده، بسیار سرنوشت ساز خواهد بود.

آقای روحانی باید در این سخنرانی از محدودیت های صنفی و گروهی خود را آزاد کند و از وابستگی به شعارهای بی محتوا و دشمن ساز سه دهه گذشته که مردم ایران را ناامید از آینده و عقب مانده و گریزان از کشور کرده پرهیز نماید.

در مورد مسئله هسته ای باید به صراحت و روشنی متعهد به پیروی از قانونهای بین المللی بویژه به پروتکل الحاقی ان پی تی، و البته بیانیه جهانی حقوق بشر شود، که آینده ای گریزناپذیر برای ایران است. جایگاه فرهنگی ایران در تمدن جهانی حکم می کند که کشور ما مورد اعتماد همه کشورهای جهان باشد.

ایشان نباید این فرصت استثنایی و تکرارنشدنی را، که به باور من آخرین فرصت برای پیوستن جمهوری اسلامی به مردم ایران و به جامعه جهانی خواهد بود، با سخنان ابهام آمیز و مشروط از دست بدهد.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.