بیانیه اتحاد بین المللی در رابطه با کشتار مردم سوریه و تهدیدات نظامی آمریکا و متحدینش

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 

 

 

 اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران، از زاویه منافع جهانی طبقه کارگر و حقوق جهانشمول انسانی، در رابطه با جنگ داخلی در سوریه، و تهدیدات دولت آمریکا و متحدین آن مبنی بر حمله نظامی به این کشور، مواضع عمومی خود را به شرح زیر بیان میکند:

 

·       ما کشتار مردم بیگناه در جریان جنگ داخلی سوریه را که توسط هر دو سوی این جنگ خانمانسوز انجام می گیرد را شدیدا محکوم میکنیم و رژیم آدمکش بشار اسد، “ارتش آزادی بخش سوریه” و دیگر نیروهای ارتجاعی مسلح و جنایتکار القاعده ای و سلفی را مسئول مستقیم کشتار بیش از صد هزار نفر و آوارگی بیش از دو میلیون نفر از مردم سوریه می دانیم. ما همچنین هر گونه استفاده از سلاحهای شیمیایی را قاطعانه محکوم میکنیم. جای تردید نیست که اتحادیه عرب و دول ارتجاعی منطقه به ویژه عربستان سعودی، قطر و ترکیه و نیز سرمایه داری جهانی و در راس آن اتحادیه اروپا و ایالت متحده آمریکا با تعقیب سیاست های توسعه طلبانه وجنگ طلبانه در تداوم این کشتار و عقبگرد تاریخی مسئول هستند و شریک جرم محسوب میگردند. همچنین حکومتهای مدافع رژیم سوریه از جمله روسیه و ایران در تداوم این جنگ جنایت کارانه سهیم هستند و به انحای مختلف در کشتار مردم بی گناه در سوریه دست دارند.

 

·       ما مخالفت قاطع خود با تهدیدات نظامی و جنگ طلبیهای آمریکا و متحدینش علیه سوریه را اعلام میکنیم ، آنرا اقدامی جنایتکارانه می دانیم و از طبقه کارگر جهانی و تشکلات کارگری در همه کشورهای جهان می خواهیم که قاطعانه در مقابل آن موضع گرفته و مانع از گسترش این جنگ و جنایات ضدبشری گردند. دولت های آمریکا و اتحادیه اروپا که تاکنون در کشتار میلیونها نفر مردم جهان بطور مستقیم و غیر مستقیم نقش داشته اند، از جمله به دلیل جنایاتی که علیه مردم عراق، افغانستان و لیبی مرتکب شده اند، می بایست در دادگاههای واقعی و عادلانه توسط کارگران و مردم محروم جهان به محاکمه کشیده شوند.

 

·       ما حکومت سرکوبگر سرمایه داری بشار اسد را ضدکارگر و ضد انسانی می دانیم و از مبارزات آزادی خواهانه و برابری طلبانه کارگران، زحمتکشان و اقشار محروم و ستم دیده علیه این رژیم آدمکش حمایت می کنیم. در این مبارزه حفظ کامل استقلال سیاسی و طبقاتی و مخالفت فعال، قاطع و شفاف با نیروهای آدمکش “ارتش آزادیبخش سوریه” و جریانات القاعده ای و سلفی ها و حامیان سیاستهای سرمایه داری و امپریالیستی آمریکا و اتحادیه اروپا حیاتی است. هیچیک از این نیروهای ارتجاعی هرگز آزادی و عدالت برای مردم سوریه به ارمغان نخواهند آورد.

 

·       ما همانطور که همواره تاکید کرده ایم بر این باوریم که تنها جبهه جهانی طبقه کارگر، جنبش جهانی ضد سرمایه داری و دیگر مبارزات آزادی خواهانه و برابری طلبانه مردم جهان می توانند صلحی واقعی و پایدار برمبنای آزادی، برابری، عدالت اجتماعی و اقتصادی و محو کامل استثمار را امکانپذیر نمایند.

 

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۳ سپتامبر ۲۰۱۳

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.