secular reunion 01

چهارمین همایش “اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی برای ایران”

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

secular reunion 01

چهارمین همایش “اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی برای ایران

نوید روزهای بهتر برای جمهوریخواهان ایران

چهارمین همایش “اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی برای ایران” با شرکت بیش از ۸۰ تن از فعالین ملی و جمهوری خواه از سراسر آمریکای شمالی و اروپا در روزهای ۲۴ و ۲۵ اوت ۲۰۱۳ در شیکاگو برگزار شد.

secular reunion 01

در این مراسم کوشندگان سیاسی در فضایی گرم و صمیمانه دیدگاه های خود را درباره مسایل ایران از جمله تحریمهای جهانی که بر اثر سیاستهای ماجراجویانه جمهوری اسلامی اثرات مخربی بر هممیهنان ما گذاشته است وهمچنین در مورد موانع استقرار دمکراسی و همبستگی جمهوریخواهان در خارج از کشور را بیان کردند وبه تبادل نظر پرداختند.
 

این همایش با سرود ملی “ای ایران” آغاز شد .فرید اشکان که ریاست جلسه روز اول را برعهده داشت به مهمانان خوش آمد گفت ,سپس پرویز دستمالچی, کاظم علمداری, پرویز مختاری(اسکایپ) ,مسعود فتحی ,احمد تقوایی, رضا علوی , فرامرز دادور, بهمن امینی(اسکایپ) و بیژن مهر در باره اوضاع کنونی و وظیفه و ضرورت همبستگی جمهوری خواهان سخنرانی کردند.

در بخش دوم نمایندگان سازمانها و دیگر جریانات سکولار از جمله همبستگی ملی جمهوری خواهان ایران (امین بیات-آلمان) اتحاد جمهوری خواهان(فرزانه عظیمی -اتریش) سازمان جمهوری خواهان (بیژن حکمت_فرانسه)جمهوری خواهان لاییک(مهرداد درویش پور-سوید) جبهه ملی ایران در اروپا و آمریکا و همچنین کورش زعیم از ایران (ویدیو) پیام های خود را تسلیم همایش کردند.

در روز دوم پنلی مرکب از خانم ها الهه مشعوف, رویا طلوعی و الهه امانی(اسکایپ) و آقایان محمد امینی ,علی افشاری ,سیاوش صفوی(اسکایپ) با کارگردانی رضا علوی درباره جنبش های مدنی و اجتماعی و رابطه آن با جنبش مسالمت آمیز دمکراسی خواهی نظرات خود را مطرح نمودند وپرسش و پاسخ نیز برگزار شد .

شخصیت های فرهنگی و سیاسی مقیم شیکاگو همچون آذر و حمید اکبری, بهروز آذرنوش, ولی سیادت , محمد کارگری و امیرنورمندی و بسیاری دیگر حضوری فعال و موثر در این مراسم داشتند.

این همایش که با نظم و ترتیب برگزار شد توسط رادیو کوچه, تلوزیون اندیشه, شبکه پرسوپولیتن و رسانه های محلی پوشش خبری داده شد.برنامه افق صدای آمریکا نیر در روز ۳ شنبه ۲۷ آگوست به بررسی این همایش اختصاص خواهد داشت.

در پایان مسایل تشکیلاتی به بحث در آمد و انتخابات اعضای جدید هیت اچرایی وسیاسی صورت گرفت.مسول کمیته برگزاری کوروش پارسااز نیویورک و کارگردانی فنی همایش به عهده رضا بدیعی از دالاس بود

کفتگوهای نمایندگان جریانات گوناگون سکولار دمکرات در حاشیه این همایش نوید روزهای بهتری را برای جمهوریخواهان ایران داد .

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.