بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا درباره رای گیری برای تایید رییس جمهورِ انتصابی خامنه ای و سپاه

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

هموطنان گرامی،

برخلاف شعار مردم فریب «میزان، رأی ملت است» در جمهوری اسلامی ملت ایران هیچگاه نقشی در تعیین آزادانه میزانی برای گزینش نمایندگان واقعی خود نداشته است. این میزان را تاکنون همواره شورای نگهبان بنام شخصی که او را «رهبر» نامیده اند، تعیین کرده است. در رای گیری پیش رو نه تنها رهبر، که “مهندسان” سپاه هم آشکارا قیم ملت شده اند.

براستی که دیگر مافیای”سپاه- بیت رهبری” حاکم بلامنازع جمهوری اسلامی گردیده است. این باند کار را بجایی رسانده که حجت الاسلام خاتمی میگوید:”تازه اگر از مرحله شورای نگهبان هم بگذریم، حقنداریم بیش از آنچه می خواهند، رای بیاوریم” و آیت الله هاشمی رفسنجانی اعتراف میکند: “مهندسی رزمی سپاه امکاناتی از جنگ داشت که در سازندگی کشور می توانست موثرباشد و ما در آن زمان پروژه هایی مثل راه سازی به آنان دادیم؛ … اما حالا سپاه نبض اقتصاد، و سیاست خارجه وداخله را در دست گرفته و به کمتر از کل کشور راضی نیست.”

ایرانیان آزاده،

فاجعه دیگری که در جریان است رفتار برخی از مخالفین دمکرات و سکولار جمهوری اسلامی است. پس از یک مهاجرت طولانی، اینها آنقدر از واقعیات سیاست وقدرت در ایران دور شده اند که بر اساس توهمات و آرزوهای خود “واقعیت” می سازند و در تخیل خود توازن نیروهای سیاسی جامعه را چنان می آرایند که در جستجوی فَرَج پس از ستونهای خاتمی و رفسنجانی، حال حتا به ستونِهای ریز مُهرگانی چون روحانی و عارف روی آورده و طلب معجزه دارند. این سرگشتگان وادی سیاست روشن نیست که تا کی و تا کدام ناکجا آباد میخواهند بدنبال اصلاح این نظام فاسد و ضدمردمی که روزبروز بسته تر و مستبدتر می شود، آواره باشند؟

هممیهن عزیز،شما اگر با این ظن که این یا آن منتخب باند رهبر- سپاه بتواند خطر جنگ را برطرف کند و اوضاع اقتصادی کشور را کمابیش بهبود بخشد، در رای گیری ٢۴ خرداد شرکت کنید، با این وجود خوب می دانید که رای شما کوچکترین تاثیری در برگزیدن شخص از پیش تعیین شده، نخواهد داشت. آیا رای شما را اصلا خواهند خواند؟ آیا رای شما را به حساب تایید نظام بشمار نخواهند آورد؟ آیا دستبردن در نتایج رای گیری برای این حضرات هزینه بیشتری از حذف رفسنجانی دارد؟

 تجربه بسیار گرانبهای خرداد ٨٨ را بیاد بیاوریم و در نظر داشته باشیم که منتخبین چهارسال پیش شما، آقایان موسوی، کرروبی و بسیاری از یاران آنان هنوز هم زندانی هستند!

جبهه ملی ایران صریحا به نمایشی و مخدوش بودن “انتخابات” ٢۴ خرداد امسال اشاره کرده و اعلام نموده است که در این رای گیری شرکت نخواهد کرد. به باور ما هیچکس اجازه ندارد برای شما تکلیف تعیین کند که شما باید حتما رای بدهید یا نه. ولی، آیا روش و سیاست “از این ستون به آن ستون فرج است” در نظام حاکم پاسخی داده است؟ آیا امنیت جانی و اقتصادی شما و خانواده شما، بویژه در ٨ سال گذشته، روز بروز بدتر نشده است؟

ما یقین داریم که برکناری نظام جمهوری اسلامی تنها راه نجات کشور از وضعیت اسفناک و خطرناک کنونی است. آنهاییکه هنوز هم این نظام را اصلاح پذیر میدانند و بدنبال “تعامل” با حکام جمهوری اسلامیند،سخت در اشتباهند. ما گزینشی جز پیگیری سنجیده جنبش سبز با تکیه بیشتر بر مطالبات ملی و دمکراتیک آن نداریم. هموطنان اصفهانی ما بروشنی نشان دادند که این جنبش هنوز هم زنده است و هر آن توان برخاستن دارد.

 

استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی

پاینده ایران

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.