sohrab 01

پرونده قتل سهراب

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

sohrab 01

sohrab 01

این رساله در وضعیتی نوشته شد که نگارنده به هیج عنوان به کتابی و کتابخانه ای دسترسی نداشته و ذکر منابع و مآخذ یا از روی حافظه بوده است و یا از روی تکه یادداشت های براکنده ؛ و عدم ذکر بسیاری مآخذ و عدم دقت در برخی نقل قول ها و یا اشارات نیز نه از بابت بی اعتنایی به دیسیپلین های کار بزوهشی بلکه به همین دلیل بوده است.

البته نگارنده این محرومیت ها و محدودیت ها را عذری برای آن نمی داند که دسترنج او را از سخت گیری و عیب جویی های عالمانه معاف کند ؛ و انتظار هم ندارد که کسی کاستی ها و بی انظباطی های متن را ببخشد ، یا ندیده بگیرد ؛ ولی نهایت انصاف و بلندنظری خواهد بود ، اگر که در چنین مواردی به کلیت استدلال و روح کلی ادعاها توجه شود و خطای موجود در یک مورد حاشیه ای ، و یا یک مئال تاریخی خاص ، مبنای داوری درباره ی کلیت استدلال نباشد ؛ اگر تذکرات ، تشویق ها و تذکرهای آدم های آزاده ای منل آقای نون و آقای ب و آقای لام و خانم سین نبود و نگارنده محروم می بود از حمایت های بلندنظرانه و سخاوت مندانه ی معلم اول و بشارت دهنده ی اول خود ، و البته از روح امید و صبوری ای که مادران شهدای جنبنش سبز در فضای ایران پس از کودتا ، منشاء آن بوده اند ، این رساله در چنگال آن شب های بسیار بد و آن روزهای بی مروت و مطلقا بی رحمی که هر نویسنده ی ایرانی آن ها را می شناس‌د ، اسیر شده بود و فی الواقع وجود نداشت.

برای خواندن کتاب، اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این موضوع :

یک پاسخ

  1. درود . دستکم نام کتاب و شناسنامه اش را بیاورید. جز این کنترل کنید که آیا کتاب را به رنگین کمان سپرده اید؟ گویا دوستان گرداننده ، چندان جدی نمی گیرند. برای نمونه این کتاب در نشانی داده شده جای نگرفته است!
    بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.