نمی توانید دهان مان را ببندید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

کمیته کمونیستی دفاع از حقوق دمکراتیک

بیش از دو سال از زمانیکه گزارشات مربوط به جنایاتی که علیه پناهندگان و پناهجویان اریتریایی در کمپ های پناهجویی شغارب در سودان و نزدیک به مرز اریتره ،بیرون آمده است می گذرد. بنابراین گزارشات یک باند بین المللی تجارت برده که از همکاری و حمایت مسئولان حکومتی کشورهای سودان، مصر، اسرائیل و عربستان سعودی بهره مند است، در منطقه صحرای سینا اقدام به انسان ربایی، تجارت برده، و قاچاق اعضای بدن می زند. تقریباً، تمامی رسانه های خبری وابسته گزارشات این فجایع را تحریم کرده اند و دستگاه های قضایی حکومت های سرمایه جهانی برای رسانه های مستقل «احکام سکوت» صادر نموده اند.

واقعیت ها چیست:

  • پناهندگان و پناهجویان اریتریایی مستقر در کمپ پناهندگی شغارب با همکاری مسئولان امنیتی سودان دزدیده شده و از مرز به صحرایِ سینا در مصر منتقل می گردند. (1)
  • سپس، دزدان با خانواده و وابستگان قربانیان تماس گرفته و از ایشان درخواست باج هایی برابر با 30000 تا 40000 دلار می کنند.  این در حالی است که قربانیان مرتباً تحت شکنجه و آزار قرار دارند. (2)
  • بسیاری از قربانیان از آسیب های وارده و شرایط بسیار دشوار اسارت جان می بازند. (3)
  • آنهاییکه وابستگانشان توان تأمین باج آزادی شان را ندارند به صورت برده به مشتریانی که اکثراً از عربستان سعودی هستند فروخته می شوند. و آنهاییکه قابل فروش بعنوان برده نیستند، با بیرون آوردن اعضای بدن و فروش شان کشته می شوند. بسیاری از متخصصان تأیید کرده اند که اکثر کشته شدگان، هنگامیکه اعضای بدنشان را بیرون می آوردند هنوز زنده بودند. (4)
  •  تعداد کمی از ایشان موفق به فرار شده و خود را به مرز اسرائیل می رسانند. اما، اسرائیلی ها نه تنها از ورود ایشان جلوگیری کرده بلکه مانع گروه های حقوق بشری جهت امداد رسانی می شوند. این مانند آنستکه بگویند: «شما حق ورود ندارید، اما ورود اعضای بدن تان آزاد است.»

برای ما کمونیست ها جایِ تعجبی ندارد که شاهد چنین فجایع وحشتناکی در نظامی باشیم که همه چیز را به شکل کالا تقلیل داده و تنها ارزش اخلاقی قابل قبول اش انباشت و به حداکثر رساندن سود است.  اما، چنین حقیقت کلانی نمی تواند توجیه منفعل بودن در قبال تظاهرات مشخص سرمایه داری وحشی باشد.

ما از این طریق، از تمامی کمونیست ها، حامیان دمکراسی و حقوق بشر دعوت می کنیم تا در شکستن دیوار تحریم  جنایتکارانه این گزارشات بوسیله رسانه های وابسته و پایان بخشیدن به جنایات علیه پناهجویان و پناهندگان اریتریایی در سوودان، مصر و اسرائیل، متحدانه اقدام نمایند.

(1)     “Egypt, Sudan: Kidnap and trafficking of refugees and asylum-seekers must be stopped”, Friday, 05 April 2013 00:36 Amnesty International

(2)     As above.

(3)     https://www.youtube.com/watch?v=EBQt2B2TJ9s

(4)     https://www.youtube.com/watch?v=LRXy4TfRY5k

(5)     https://www.youtube.com/watch?v=rpm4ti_23Fs

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.