kanoon nevisandegan 01

فاجعه زلزله آذربایجان شرقی و بیداد جمهوری اسلامی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

kanoon nevisandegan 01

kanoon nevisandegan 01اطلاعیه کانون نویسندگان ایران (در تبعید)

عصر روز شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ زلزله شدیدی در برخی از شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی روی داد که در اثر آن تا کنون بیش از سیصد نفر جان باخته و بیش از پنجهزار نفر آسیب دیده اند. آمار بی خانمان شدگان در این زلزله به بیش از ده ها هزار نفر می رسد.

طبعا در مقابل چنین رویداد دردناکی، اولین مسئله ای که به ذهن هر انسان آزاده می رسد این است که جمهوری اسلامی چه کمکی به مردم آسیب دیده این شهرستان کرده و تا چه حد توانسته است به نیازهای حیاتی فوری آنان پاسخ بدهد.

مطابق گفته های خود مقامات مسئول در ۱۵ ساعت اولیه که نیاز به کمک بیش از هر لحظه در این فاجعه است و این کمک ها می تواند از کشته شدن بخش وسیعی از زلزله زدگان جلوگیری کند، هیچ کمک قابل مشاهده ای از سوی رژیم به عمل نیامده و بعد از آن نیز میزان کمک های ارسالی به منطقه کمتر از آن است که اصولا حتی از دولت های ضدمردمی جمهوری اسلامی انتظار می رود. حتی رسانه های دولتی، به ویژه صدا و سیما، کیهان، رسالت و… نیز درباره این فاجعه عظیم انسانی خبررسانی جدی نکرده اند.

آمار بالای کشته و زخمی و بی خانمان ها نشان می دهد که باید یک کمک رسانی بسیار موثر و گسترده در مقابل این رویداد به عمل آید و چنانچه این کمک رسانی بیش از این دچار رخوت و تعلل باشد جان گروه های دیگری از مردم همچنان در خطر خواهد بود.

ولی جمهوری اسلامی که در مقابل هر گونه اعتراض و حق خواهی مردم فورا تمام نیروهای زمینی و هوائی و امکانات ویژه اش را برای سرکوب بکار می گیرد و در مدت بسیار اندکی قادر به بسیج نیروی نظامی اش برای دفاع از خود است، در قبال آنچه به زندگی مردم و نیاز آنان به کمک های اولیه برای زنده ماندن مربوط می شود، کمترین اقدام را در دستور کار قرار می دهد. روزنامه ها نوشته اند که امام جمعه قم ایت الله سعیدی فرموده اند: «دانشمندان ما باید تحقیق کنند، ببینند در این موقعیت حساس واقعا این حادثه اذربایجان زمین لرزه بوده، که سرمنشاء ان فساد و بی حجابی است، یا از طرف استکبار و صهیونیزم یک نوع حمله نظامی یا یک زلزله سیاسی به ما وارد شده است.»

این نمونه ای از «احساس مسئولیت» جمهوری اسلامی در برابر فاجعه های دردناک وارد آمده به مردم ایران است.

افزون براین باید ذکر کرد که جمهوری اسلامی مانند آنچه در مورد زلزله شهر بم اتفاق افتاد، میزان کمک های بین المللی را در این زمینه نیز به حیف میل مسئولان وامی گذارد و خرابی و نکبت حاصل از این واقعه دردناک بر تن و جان مردم باقی خواهد گذاشت.

کانون نویسندگان ایران در تبعید، در دفاع از حقوق مردم و صدای اعتراض در گلومانده آنان برای کمک خواهی و دادرسی، با محکوم کردن ارتجاع جمهوری اسلامی، از همه مردم آزاده ایران درخواست می کند که با هر وسیله که برایشان ممکن است خود مستقیما و بدون واسطه سرکوبگران جمهوری اسلامی، به یاری مردم آسیب دیده شهرستان اهر بشتابند و صدای اعتراض خود را در برابر این بیداد رژیم جمهوری اسلامی به گوش مردم جهان برسانند

کانون نویسندگان ایران در تبعید

۲۲ مرداد ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.