حملات نژادپرستانه علیه شهروندان افغان در ایران را محکوم می کنیم!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

افغان های ساکن شهر یزد در روز دوشنبه ۵ تیر ماه ١٣۹١مورد حملات نژاد پرستانه و از پیش برنامه ریزی شده نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی قرار گرفتند. در این حمله وحشیانه خانه های بسیاری از شهروندان به آتش کشیده شد و عده بسیاری از زنان، کودکان، سالمندان وجوانان افغان هم در کوچه وخیابان مورد حمله و اذیت و آزار چماقداران رژیم قرا ر گفتند. در نتیجه ی این عمل جنایت کارانه، تعدادی از پناهندگان افغان از جمله زنان و کودکان مجروح شدند و خانه های بسیاری از آنان در آتش سوخت. بسیاری هم برای نجات جان خود به بیابان ها گریختند.

در جنایتی دیگر روز سه شنبه ۶ تیر ماه امسال، در روستای چهارستون از توابع سلماس، گروهی از افغان ها که قصد مهاجرت به ترکیه را داشتند، هدف تیر اندازی نیروهای انتظامی رژیم جمهوری اسلامی قرار گرفتند که بر اثر آن ۱۸ تن در دم کشته و ۵ تن به شدت زخمی شدند.

در ماه های گذشته بر شدت و ابعاد سیاست های ضد افغان ها فزوده شده است. بر اساس این سیاست ضد انسانی، اقامت شهروندان افغانی در ۴۰ شهرممنوع شده است. در بسیاری از شهرهای ایران زندگی را بر پناهنده های افغان سیاه کرده اند. ازجمله در استان فارس، مقامات محلی از رانندگان وسایل نقلیه خواسته اند که از جا به جایی مسافران افغان که برگ اقامت ندارند خود داری کنند. نانوایی ها نیز ازفروش نان به افغان های بدون برگ اقامت منع شده اند. حتی به شهروندان استان اختیار داده شده که جلوی افغان ها را بگیرند و از آنها برگ اقامت بخواهند. رژیم جمهوری اسلامی آپارتاید شدیدی را علیه پناهندگان افغان به پیش می برد.

توهین به کارگران و زحمتکشان افغان در ایران توسط رژیم جمهوری اسلامی توهین به همه انسان های شریف و آزادی خواه در ایران است.

ما سرکوب نژاد پرستانه ی شهروندان افغان در ایران را شدیدا محکوم می کنیم و از فراخوان سازمان زنان هشت مارس برای اعتراض علیه سیاست های ضد افغان و ضد انسانی جمهوری اسلامی ایران حمایت و شرکت می کنیم.

زمان : شنبه۲۱ ژوئیه۲۰۱۲ از ساعت ۱۳ تا ۱۵

مکان:۱۷۷-۱۷۹ Hammersmith Rd, W۶ ۸BS

مقابل دفترهواپیمائی جمهوری اسلامی

نزدیکترین آندرگراند: Piccadilly& District Lines

شورای همبستگی با مبارزات مردم ایران – لندن

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران – لندن

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.