jebheh melli 01

نامه سرگشاده جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

jebheh melli 01

jebheh melli 01آقای رئیس جمهور،

جنابعالی در روز چهارشنبه ۲۷ ژوئن ۲۰۱۲ با صدور بیانیه مشترکی با ولیعهد ابوظبی و قائم مقام فرماندهی کل نیروی‌های مسلح امارات، اعلام کردید که از قصد امارات در امر رجوع اختلاف با ایران به دادگاه لاهه یا دیگر نهادهای جهانی حمایت میکنید.

گرچه بررسی اختلاف میان ایران و امارات از طرف دادگاه لاهه تنها در صورتی ممکن است که دولت ایران هم با فرستادن آن به این دادگاه موافقت کند، ولی اعلان این پشتیبانی، موجب نگرانی ملت ایران ونیروهای ملی ودمکراتیک ایرانی گردیده است.

آقای رئیس جمهور ما به خوبی واقف هستیم که :

۱- سیاست خارجی جمهوری اسلامی که عمدتا ریشه در ایدئولوژی دینی- اسلامی دارد، از زمان ظهور انقلاب اسلامی، درپی روندی از ندانم کاری ها، اقدامات افراطی چون اشغال سفارت آمریکا و اشتباهات فاحش دیپلماتیک نتایجی جز ایجاد تنش در منطقه و جهان نداشته است. در سه دهه گذشته این سیاست نه تنها عاجز از درک تاثیرات متقابلش با منافع قدرتها و کشورهای جهانی و منطقه‌ای بوده بلکه همواره به تنشهای موجود دامن زده و از آنجا به منافع ملی کشور ایران آسیب فراوان رسانده است. دشمنی دیرینه شیوخ خلیج فارس با ایران نیز هرچند یک واقعیت تاریخی میباشد که در ایجاد آن استعمار انگلستان سهم بزرگی داشته است، ولی سیاست جمهوری اسلامی که همواره در راستای ایجاد اتحادهای اسلامی از کشورهای منطقه بوده، نفوذ قدرتهای فرامنطقه ای، بویژه آمریکا را دستکم گرفته و بجای اتخاذ سیاستی عاقلانه و قاطع در خدمت حفظ و دفاع از منافع ملی ایران به مماشات با اعراب پرداخته است.

۲- اما ما متعجب از سیاست خارجی ایالت متحده هستیم که با وجود سدها موسسه تحقیقاتی و اندیشکده که در اختیار دارد هنوز از تجربه کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ نیاموخته زیرا که:

الف- اختلاف بین ایران و امارات ربطی به آمریکا ندارد و مشکلی است که باید تنها بین این دو حل شود،

ب- ملت ایران حافظه تاریخی بسیار قوی دارد و هیچگاه تضییقات و مظالم وارده به کشورش را فراموش نخواهد کرد،

پ- برای ملت ایران جمهوری اسلامی مساوی با ایران نیست. این نظام ناقص الخلقه قرون وسطایی بزودی رفتنی است. ت- ملتی که از سه دهه پیش علیه حکام این “جمهوری” در اشکال گوناگون می رزمد، چلبی بردار نیست و جز یک نظام ملی و دمکراتیک، حکومت دیگری را برنخواهد تافت.

آقای رئیس جمهور،

جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا شدیدا به مداخله شما در امور داخلی ایران اعتراض میکند ونگرانی عمیق خود را از این موضع گیری که موجب خشم مردم ما گردیده، اعلام میدارد. جبهه ملی به عنوان یک تشکل قدیمی ملی ودمکرتیک ایران که خواهان روابط دوستانه وهمکاری با همه کشورهای جهان و کشور بزرگ شما میباشد این گونه موضع گیری را مداخله نیروهای فرامنطقه ای در امور کشورهای خاورمیانه دانسته ومعتقد است که این دخالت، صلح شکننده موجود در این منطقه را بیشتر بخطر می اندازد.

ما معتقدیم، مشکل جهان با حکومت قرون وسطائی جمهوری اسلامی راه حل نظامی ندارد و برکناری نظام و حاکمیت جمهوری اسلامی و جایگزینی آن با یک حکومت و دولت دمکراتیک حق منحصر بفرد ملت ایران است.

ما معتقدیم که هنوز هم کمکهای معنوی به اپوزیسیون دمکرات ایران بهترین گزینه در مبارزه با رژیم مستبد و ماجراجوی حاکم بر ایران می باشد.

جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا

۰۲.۰۷.۲۰۱۲

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.