reza pahlavi 05

مردی که دو چهره‌ داشت

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

reza pahlavi 05

reza pahlavi 05الف نگار

انتشار مصاحبه رضا پهلوی باهفته نامه آلمانی فوکوس را باید در ردیف افشای یکی‌ از سلسله مصاحبه‌های رضا پهلوی با رسانه‌های غیر فارسی زبان دانست چرا که ایشان ضمن مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان چیز دیگری می‌گویند و در مصاحبه با رسانه‌های غیر فارسی زبان چیز دیگری! شاید فکر نمیکنند و نمی‌کردند که این مصاحبه‌ها یک روز افشا شود یا فراموش کرده اند که در قرن ۲۱ و عصر ارتباطات به سر می‌بریم.

آقای رضا پهلوی می‌باید به این امر واقف بوده باشند که حتااگر کسی‌ زبان خارجی‌ هم نداند میتواند با استفاده از اینترنت، مقالات و نوشته‌های خارجی‌ را ترجمه و یا حد اقل متوجه شود.

آقای رضا پهلوی در مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان ،خود را یک ایرانی ساده عنوان می‌‌نماید و حتا ازسوی خانم الاهه بقراط، لقب شاهزاده چپ دریافت میکنند.جمهوری خواه میشوند و حتا فدرالیست! خود را مخالف حمله نظامی به ایران عنوان میکنند و ،هرگز خود را رهبر عنوان نمیکند و دائم از ایجاد اتحاد صحبت و هرگز آرزوی تاجگذاری نمیکنند و تنها بر اساس قانون اساسی مشروطه احتمال باز گشت سلطنت آنهم به شکل سمبلیک را مطرح می‌کنند .

امادر سوی مقابل با مصاحبه با رسانه‌های غیر فارسی زبان خود را شاه قانونی‌ ایران میخوانند .در دفاع از حمله نظامی به ایران می‌گویند :”بسیاری از ایرانیان در حمله نظامی به ایران طرف خارجیها را خواهند گرفت “نکته مهمتر اینکه آقای رضا پهلوی همانند محسن کدیور که شعار‌های مردم ایران را تحریف نمود و گفت مردم شعار میدادند هم غزه هم لبنان ،اینبار در جهت عکس آقای کدیور شعار‌های مردم ایران را تحریف کرده و گفته اند مردم شعار حمایت از اوباما سر داده بودند و روی پلاکاردهایشان نوشته بودند اوباما اوباما!در حالیکه شعار اصلی‌ مردم ایران ” اوباما اوباما یا با اونا یا با ما”بود نه آنگونه که آقای پهلوی می‌فرمایند. محسن کدیور درضدیت با آمریکا واسراییل از آنطرف بام افتاد و رضا پهلوی در دفاع از آمریکااز اینطرف بام و هردو شعارهای ملت ایران راتحریف نمودند .

دراین رابطه فوکوس آنلاین میپرسد:” بسیاری از کارشناسان معتقدند که هر اقدام غرب محکوم به شکست است و حکومت را بیشتر تقویت خواهد کرد.

وآقای پهلوی پاسخ میدهند: خیلی این حرف درست نیست. بسیاری از ایرانی ها حتی برای خلاصی از حکومت طرف مهاجمان خارجی را خواهند گرفت. وقتی مردم بعد از انتخابات مخدوش سال ۲۰۰۹ به خیابان رفتند و «اوباما – اوباما» سردادند و پلاکاردهایی به زبان انگلیسی رو به دوربین گرفتند این کار را نکردند که تمرین زبان کنند. پیامی بود که به غرب فرستادند!”

رضا پهلوی برخلاف آنچه که در رسانه ها ومحافل فارسی زبان عنوان میکنند در مصاحبه باهفته نامه آلمانی تاجگذاری را نهایت آرزوی خود عنوان می‌کند.

دراین رابطه فوکوس آنلاین میپرسد:” آرزو دارید روزی تاج شاهی ایران را برسرگذارید؟

شاهزاده رضا پهلوی پاسخ میدهد: صدالبته. اصولاٌ برای من چیزی از این بهتر نیست که با همۀ آنچه در اختیار دارم به کشورم خدمت کنم. در غیر اینصورت همۀ این زحمت ها را بر خود روا نمی داشتم و داوطلبانه خودم را در تیررس قرار نمی دادم.”

از همه اینها که بگذریم همان فردی که در محافل فارسی زبان، خود را فقط یک شهروند ساده میخواند ، بدور از چشم و گوش رسانه‌های فارسی زبان خود را رهبر ملی‌ عنوان وبا گاندی و نلسون ماندلا مقایسه می‌فرماید .

او که در محافل ایرانی خود را بسیار فروتن نشان میدهد ومیداد،ناگهان وقتی‌ خود را با رسانه‌های خارجی‌ تنها میبیند ،فروتنی را به کناری مینهد وبا نهایت غرو و خود شیفتگی‌ ،خود را تنها سیاستمدار توانا عنوان و در جواب خبرنگاری که می‌پرسد آیا شما میتوانید آن صدا باشید (منظور خبر نگار از آن صدا یعنی‌ صدایی که در لیبی‌ و سوریه وجود دارد که از کشورهای خارجی‌ برای دخالت در کشورشان تقاضای کمک میکنند) می‌گوید:”با توجه به نامم و سرمایۀ سیاسیم و تجربۀ بین المللی که دارم می توان قطعاٌ به خوبی از ایفای این نقش برآیم. نام من را هر کس در ایران می شناسد. اگر من از شما خواهش کنم با موبایل خود شماره ای را در ایران بگیرید: مردم در آن سوی خط من را می شناسند. آیا این مزیت سیاسی بالایی نیست؟ من که نمی خواهم تخت شاهی را بازپس گیرم. اما من رهبری ملی هستم. می توانم نلسون ماندلایی باشم، مهاتما گاندی.”

تو گویی بامردی که دو چهره‌ دارد روبرو هستیم ,یک چهره‌ در مصاف با رسانه‌ها و محافل خارجی‌ و یک چهره‌ در مواجهه با ایرانیان و محافل و رسانه‌های فارسی زبان .

گویااین قصّه سر دراز داردو اما نقش آقای رضا پهلوی در این قصّه دراز، نقشی کوتاه بود ،خوش درخشید ولی‌ دولت مستعجل بود .

اشتباه نکنید کسی‌ دشمن رضا پهلوی نیست، با وجود نوع رفتار و عملکرد دوگانه رضا پهلوی ،ایشان اصلا نیازی به دشمن ندارند ،دشمن ایشان در درون ایشان است واطرافیان ومشاورینی که ازسیاست فقط بخش فریب ودروغش رامیدانند غافل از آنکه بخش عمده سیاست همانا صداقت است .سیاستمدار موفق کسی خواهد بود که با مردم خود صادق باشد.

دشمن شماره یک رضا پهلوی ،خود ایشان واطرافیانو مشاورین وی هستند ،دیگران فقط رفتار و گفتار متناقض و متضاد وی را با بهت و حیرت و گاه با عصبانیت به نظاره نشسته و نقد میکنند .

اصرارداشتیم تا آقای رضا پهلوی خود را در فنجان سلطنت غرق نکند اما متاسفانه اینکاررا کرد .

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.