passargad foundation 01

اعتراض به یونسکو، برای حذف نام ایران و خلیج فارس

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

passargad foundation 01

passargad foundation 01براساس گزارش «خبرگزاری مهر» یکی از رسانه های رسمی جمهوری اسلامی، همزمان با سی و ششمین اجلاس کمیته میراث جهانی، که امسال در مسکو برگزار می شود، کتابی به نام World Heritage in the Gulf Region (میراث جهانی در حوزه ی خلیج) از سوی سازمان جهانی یونسکو منتشر شده که در آن به معرفی میراث فرهنگی ـ جهانی کشورهای اطراف خلیج فارس می پردازد. در این کتاب نه تنها عنوان خلیج فارس بدون کلمه فارس به کار رفته، بلکه نام ایران هم از فهرست کشورهای این منطقه حذف شده است.

باید توجه داشت که تا کنون ایران با داشتن 13 اثر فرهنگی ـ تاریخی صاحب بیشترین میراث جهانی در حوزه خلیج فارس است و نام نبردن از آن در کتابی که اختصاص به میراث جهانی کشورهای حوزه ی خلیج فارس دارد، امری کاملا غیرمسئولانه به شمار می آید و از سازمانی که بر اساس قوانین بین المللی و کنوانسیون های مربوط به میراث فرهنگی کار می کند، غیر مسئولانه، و حیرت انگیر است.

متاسفانه دولت جمهوری اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این حکومت، همچون همیشه، نسبت به این برخوردها که به طور مستقیم حقوق ملی و قانونی مردم ایران و میراث فرهنگی آن ها را مورد تهدید قرار می دهد، بی توجه بوده و بدون کوچکترین اعتراضی در اجلاس امسال این سازمان نیز شرکت کرده است.

بنیاد میراث پاسارگاد، همان گونه که همیشه، با اتکا به قوانین بین المللی، نسبت به حفظ میراث فرهنگی و طبیعی سرزمین مان تلاش کرده است، در این مورد نیز با هر وسیله ی ممکنی که در اختیار داشته باشد اقدام نموده و از جمله از طریق نماینده خود درپاریس با سازمان یونسکو تماس گرفته و نتیجه ی اقدامات خود را به اطلاع همگان خواهد رساند.

در عین حال به این وسیله از مردمان سرزمین مان که مالکان واقعی آن هستند تقاضا می شود که به طور مستقل نیز نسبت به حذف نام ایران و نام خلیج فارس از سوی سازمان یونسکو اعتراض کرده و برای گرفتن حق ملی و قانونی خود به طور مستقیم اقدام کنند.

به این منظورشما می توانید با ارسال متنی که در زیر می آید، یا هر متنی که مناسب تشخیص دهید، در این اعتراض ملی شرکت کنید.

شکوه میرزادگی

از سوی بنیاد میراث پاسارگاد

26، جون 2012

خانه

*****

This is to strongly protest the exclusion of Iran from amongst the countries of the “Persian Gulf Region”, as well as the omission of the word “Persian” from the name this gulf, in UNESCO’s publication “World Heritage in the Gulf Region”. The proper name of the region is “Persian Gulf” and Iran, as the biggest country of the region, has 13 cultural sites registered by the UNESCO as part of the world heritage.

ترجمه متن بالا ـ به این وسیله قویا نسبت به حذف نام ایران از فهرست نام کشورهای حوزه ی خلیج فارس و همچنین حذف فارس از عنوان خلیج فارس در کتاب «میراث جهانی در حوزه ی خلیج» اعتراض می شود.

نام صحیح این منطقه خلیج فارس است و ایران به عنوان بزرگترین کشور این منطقه دارای 13 اثر فرهنگی است که به وسیله ی یونسکو به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

آدرس های سازمان یونسکو:

General email:

info@unesco-ihe.org

Telephone:

+31 (0)15 215 1715

Fax:

+31 (0)15 212 2921

Postal Address:

UNESCO-IHE

PO Box 3015

2601 DA Delft

The Netherlands

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.