hossein lajevardi 01

من خودم را محکوم میکنم

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

hossein lajevardi 01

hossein lajevardi 01بازهم با تاسف فراوان چهار تن دیگر از هموطنان ما ، این بار از هموطنان عرب زبان ما، بدست رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی اعدام شدند. چهار نفر اعدام شده سه برادر با نامهای عباس 26 ساله، طاها 28 ساله و عبدالرحمان 22 ساله از خانواده حیدریان – که دیگر برادر آنان نیز از چند روز گذشته در بازداشت بسر می برد – و علی نعامی( شریفی ) می باشند.

اینکه هنوز هم به مانند دیگر چنین اعدام ها، پیکر آنها به عزیزانشان تحویل نگردیده نمایانگر هیچ چیز جز سبوعیت رژیم خون آشام جمهوری اسلامی نبوده و نخواهد بود، ولی واقعیت امر بیشتر از اینست. واقعیت در این سوال اساسی نهفته است که اگر شخص من و مجموعه ما جنایات هر روزه جمهوری اسلامی را محکوم نکنیم آیا خود شریک در این جنایات هستیم یا خیر ؟

من خودم را باید محکوم کنم که اگر در این وانفسای سیاسی و در مقابل این رژیم قرون وسطائی تنها بعنوان نظاره گر ایستاده ام هیچ تفاوتی با همان تماشاگران اعدام صبح های زود هنگام نخواهم داشت.

برای ما راهی وجود ندارد که اگر نمی توانیم شجاعانه و بمانند تمامی آنهائیکه بطور ملموس تا پای جانشان در مقابل این رژیم ایستادگی و مقاومت می کنند از زندگی و جان خود بگذریم، حداقل فارغ از هرگونه تبعیضی این جنایات را محکوم کنیم و یا اگر بازهم به هر دلیلی …، نمی خواهیم و نمی توانیم، این شهامت و شجاعت را داشته باشیم که خود را محکوم کنیم تا ننگ آن تا اَبد بر شانه هایمان سنگینی نکند.

حسین لاجوردی

پاریس – 30 خرداد 1389

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.