reza pahlavi 01

دروغ ممنوع!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

reza pahlavi 01

reza pahlavi 01همایون شعبانی

در واقع این کنفرانس خبری نه در دادگاه لاهه، بلکه در سالن کنفرانس اجاره شده در هتل آمباسادور برگزار شده است. این قابل درک است که پس از اتفاقی که در آلمان افتاد، کارهایی جهت احیای اعتبار سیاسی از دست رفته انجام شود، اما خبرسازی و پخش اخبار دروغ می تواند وضعیت را بغرنج تر کند. وقتی یک جلسه در سالن اجاره ای یک هتل به عنوان کنفرانس خبری در دادگاه لاهه جا زده شود، معلوم نیست که چه میزان از خبرنگاران حاضر در آن جلسه، اجاره ای و سیاهی لشکر بوده اند و چه تعدادی واقعن خبرنگار رسمی رسانه ها بوده اند…

۱- تبلیغات گسترده ای انجام شد که رضا پهلوی قرار است مهمان کمیسیون حقوق بشر پارلمان آلمان باشد، اما بعد معلوم شد که اصولا دعوتی در کار نبوده و فقط یک گروه واسطه قرار بوده است این جلسه را جور بکند و رضا پهلوی را به عنوان سخنگوی خود به همراه خود به داخل ساختمان پارلمان آلمان ببرد! اما بعد که این شیوه با بن بست مواجه می شود و رضا پهلوی موفق به راهیابی به داخل ساختمان پارلمان آلمان نشد، در مصاحبه با دویچه وله گفت: وقتی دیروز (۲۳ مه) وارد برلین شدیم، اطلاع داده شد که این جلسه لغو شده. تا این لحظه هم هیچ توضیحی داده نشده که علت آن چیست. احتمال دارد دلیل آن مذاکراتی باشد که همزمان در بغداد صورت می‌گیرد. ولی من نمی‌خواهم حدس بزنم و در ارتباط با این مسئله، روی حدس جلو برویم. عرف دیپلماتیک میگوید اگر جلسه ای با چنین مشخصاتی لغو شود، میهمان برنامه اعتراض رسمی خود را اعلام می کند. اما می بینید که رضا پهلوی چنین اعتراض رسمی ای نمی کند! چون اصولا دعوتی در کار نبوده است، پس دلیلی هم برای اعتراض رسمی وجود ندارد!

۲- در ادامه تور اروپا، ظاهرا رضا پهلوی به دادگاه لاهه در هلند می رود. از اینکه با چه مقامات رسمی ای صحبت شده و چه صحبت هایی شده اطلاع زیادی در دست نیست، و انعکاس چندانی هم در رسانه های مهم خبری نیافته است. اما در صفحه فیس بوک رسمی رضا پهلوی، در بالای ویدیوی سخنرانی ایشان، چنین نوشته شده:

reza pahlavi 01

در وبلاگ ها و بسایت های طرفدار ایشان و سایت های اشتراک لینک نیز چنین جلوه داده شد که این کنفرانس خبری در دادگاه لاهه انجام شده است. اما در واقع این کنفرانس خبری نه در دادگاه لاهه، بلکه در سالن کنفرانس اجاره شده در هتل آمباسادور برگزار شده است. این قابل درک است که پس از اتفاقی که در آلمان افتاد، کارهایی جهت احیای اعتبار سیاسی از دست رفته انجام شود، اما خبرسازی و پخش اخبار دروغ می تواند وضعیت را بغرنج تر کند. وقتی یک جلسه در سالن اجاره ای یک هتل به عنوان کنفرانس خبری در دادگاه لاهه جا زده شود، معلوم نیست که چه میزان از خبرنگاران حاضر در آن جلسه، اجاره ای و سیاهی لشکر بوده اند و چه تعدادی واقعن خبرنگار رسمی رسانه ها بوده اند. در واقع یک دروغ کوچک می تواند کل اعتبار سیاسی یک فرد را خدشه دار کند و شایستگی سیاسی اش را به طور کل زیر سوال ببرد.


مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.