kanoon nevisandegan 01

کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی منیژه نجم عراقی و فریبرز رییس دانا شد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

kanoon nevisandegan 01

kanoon nevisandegan 01” در پی بازداشت منشی کانون نویسندگان ایران “منیژه نجم عراقی”، اعضای این کانون با انتشار بیانیه ای خواستار آزادی وی و “فریبرز رئیس دانا” و همچنین کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی شده اند.

به گزارش دانشجونیوز به نقل از رسانه ها، کانون نویسندگان ایران بازداشت منیژه نجم عراقی و همچنین فریبرز رییس دانا را در ارتباط با «پروژه از کار انداختن قطعی این کانون» ارزیابی کرده و آورده است: «در پی پروژه  از کار انداختن قطعی کانون نویسندگان ایران و زندانی کردن فریبرز رئیس دانا، عضو هیئت دبیران کانون، منیژه  نجم عراقی، فعال پیگیر مسائل زنان، نویسنده و مترجم و عضو دیرین و منشی منتخب در آخرین انتخابات کانون نویسندگان ایران روز یکشنبه ۷ خردادماه روانه  زندان اوین شد.»

منیژه نجم عراقی، عضو کانون نویسندگان ایران در سال ۸۹ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق ارسال بیانیه های این کانون و شرکت در مراسم بزرگداشت محمد مختاری، محمد جعفر پوینده و احمد شاملو به یک سال زندان محکوم شد.

همچنین فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران است که صبح دوشنبه اول خرداد ۱۳۹۱، جهت اجرای حکم یک سال زندان خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
این عضو کانون نویسندگان ایران در پی مصاحبه با بی بی سی فارسی و انتقاد به طرح حذف یارانه‌ها از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

در بخشی دیگر از بیانیه از جمله آمده است: «ضمن جلب توجه اهل قلم و دیگر مدافعان آزادی بیان به پروژه  از کار انداختن کانون، بر حق بی چون و چرای خود برای دفاع پیگیر از آزادی بیان و قلم و اندیشه پا می فشارد و خواهان آزادی بی قید و شرط دو عضو زندانی خود، منیژه نجم عراقی و فریبرز رئیس دانا و تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی است.»

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.