mosaddegh 05

چهارده اسفند ماه افول خورشید آزادی ایرانزمین

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

mosaddegh 05

mosaddegh 05مهران ادیب

“…بمن گناهان زیادی نسبت داده اند ولی من خود می دانم که یک گناه بیشتر ندارم و آن این است که تسلیم تمایلات خارجیان نشده و دست آنان را از منابع ثروت ملی کوتاه کرده ام و در تمام مدت زمامداری خود از لحاظ سیاست داخلی و خارجی فقط یک هدف داشته ام و آن این بود که ملت ایران بر مقدرات خود مسلط شود و هیچ عاملی جز اراده ملت در تعیین سرنوشت مملکت دخالت نکند .”
دفاعیات دکتر مصدق در بیدادگاه نظامی

در چهاردهم اسفندماه یکهزار و سیصد و چهل و پنج خورشیدی دکتر محمد مصدق پیشوای بزرگ نهضت ملی و ضد استعماری ایرانزمین ، زندگی را بدرود گفت و به جهان ابدیت پیوست . بزرگمردی از تبار سیاوش که راستی و درستی و آزادگی را سرمشق سیا ست قرار داده و هیچ کاری رابدون آگاهی مردم انجام نمی داد و پیش ازهراقدامی ، نخست آنرا با مردم درمیان می نهاد و سپس اجرا می نمود .

در دورانی که سیاست پیشگان برای حفظ موقعیت و مقام خود ، گوش بفرمان استعمارگران شرق و غرب دوخته بودند تا اوامرشان را با جان و دل اجرا نمایند ، مصدق بزرگ با ملی کردن صنعت نفت در سراسر کشور ، دست استعمار کهنه بریتانیا را از روی منابع اقتصادی کشور و همچنین نهاد های سیاسی ؛ فرهنگی ؛ عشایری و.تا اندازی مذهبی..، قطع نمود و ایران را به استقلال واقعی رساند و موجب گشت تا ملت های خاور میانه و شمال آفریقا از مبارزات دلیرانه ملت ایران سرمشق گرفته و علیه استعمار و استبداد بپا خیزند .

مصدق بزرگ برخلاف سیاستمداران گذشته و کنونی جهان در حرف و عمل همواره راستی و درستی را در نظر گرفته و در مسیر منافع ملت گام برمیداشت و هر کاری را با همیاری و پشتیبانی مردم به انجام می رساند و همیشه خود را خادم و خدمتگزار ملت میدانست . او پیامبر آزادی و اخلاق ، دادگری و مهرورزی در دنیای سیاست بود . به درستی می توان مصدق و گاندی را دو ستاره درخشان آسمان خاورزمین نامید که تا جهان برجاست نام پاک این دو پیشوای بزرگ خاورزمین زینت بخش صفحه های تاریخ جهان خواهد بود .

دشمنان ایرانزمین و خودکامگان و جیره خواران بیگانه ، همواره از نام مصدق در وحشت و هراس بوده وهستند و برای تیره نمودن نام این بزرگمرد تاریخ کشورمان ، هرزمان خفاشان فرومایه ای را به پرواز درمی آورند تا نام پاک و درخشان او را درآسمان تاریخ ایرانزمین تیره نمایند ولی جز بی آبروئی چیز دیگری نصیبشان نشده است با این همه خفت و خواری باز از رو نمی روند و همچنان به خباثت خود ادامه می دهند . مزدورانی این بزرگمرد ایران زمین را به انگلیس نسبت می دهند وجیره بگیران شوروی سابق او را عامل آمریکا معرفی می کردند و برخی نیز از واژه استخوان های پوسیده و یا او هم مسلم نبود استفاده می کنند که با این عمل خائنانه جز اینکه آبروی نداشته خود را بیش از پیش نزد ملت صبور ولی مبارز ایران برده وجز رسوائی بیشتر ، چیزدیگری عایدشان نمی شود.

مکتبی را که مصدق بزرگ بنا نهاد ، روشنی بخش راه نجات ملت ایران و همه ملت های دربند و اسیراستبداد واستعماربوده و خواهد بود.

مکتب مصدق ، راهی است بسوی استقلال ، آزادی ،دادگری مردمسالاری ، مهرورزی و بازگشت به عظمت و بزرگی از دست رفته ایرانزمین و همچنین ضمن برچیدن بساط دروغ و تزویرها و بگیر و ببندها و شکنجه و اعدامها واز میان برداشتن فاصله طبقاتی در سرزمین ورجاوند مان ، تمام تیره های ایرانی با داشتن هر دین و آئین و مرامی دراداره کشور بگونه یکسان و برابر، سهیم و شریک خواهند بود مهم ایرانی بودن است و بس . مصدق نه تابواست و نه بت بلکه مکتبی را که او بنا نهاد آئینه رستگاری است که در پیش روی ملت ایران قرارگرفته است .

هم میهن گرامی :

بر اثر سیاست های مخرب و ضد دادگری وآزادی نظام دستاربندان حاکم بر کشورمان ، روز به روز اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور رو به وخامت میرود و زمامداران بجای اینکه بفکر نجات میهن خود باشند بفکر ملت های دیگر که در باطن دشمنان واقعی ایران زمین هستند ، بوده و از بیت المال ملت ایران به آنها بذل و بخشش می کنند این درحالی است که فقر و فحشا و اعتیاد و بیکاری جامعه ما را سخت در خود فرو برده است .

چه کسی باید به داد مردم بیگناه و تحت ظلم و ستم برسد ؟ دادرس کیست ؟ جز خودما. ما باید بهم نزدیک شویم اختلاف سلیقه هارا به دور بریزیم . ناجی کشورمان جز خود ما کس دیگری نمی تواند

باشد در سایه اتحاد و همبستگی ملی هر مشگلی آسان می شود . بیخود نیست که دشمنان داخلی و خارجی از اتحاد و یک پارچگی ملت ایران سخت در وحشتند و هرکدام با اختلاف انداختن بین ما از ایجاد همبستگی ملی به نحوی جلوگیری می کنند . ما نباید تماشاچی باشیم و بی تفاوت ناظر این همه دسیسه های اهریمنی گردیم . جوانان دلاور ، زنان شجاع ، کارگران زحمتکش در درون کشور برای رسیدن به آزادی و دادگری به مبارزه خود ادامه می دهند و ما باید با جان و دل به حمایت آنها برخیزیم، باید دست به دست هم داده و با تشکیل یک شورای مرکزی وبا برنامه ریزی دقیق کشورمان را از سرا شیب سقوط رها سازیم از شکست های نهضت مشروطه ، جنبش ملی کردن صنعت نفت و انقلاب بیست ودوبهمن بدرستی تجربه بیآموزیم واین حقیقت را در نظر گیریم که در صورت وحدت و همبستگی ملی به پیروزی خواهیم رسید . آنهائی که چشم کمک به دولت های بیگانه دوخته اند که به ملت ما یاری برسانند سخت در اشتباه بوده و هستند آنچه در این دوسه سده اخیر بر ملت رنجدیده ایران گذشته زیرسر دولت های خارجی بوده است البته فراموش نشود که حساب ملت های جهان از دولت هایشان جداست . این مائیم که با کمک هم مشکلاتمان را حل خواهیم کرد. جنبش اخیر ملت های مصر ؛ تونس ؛ لیبی ؛ یمن وسوریه و… ، این امید را به ملت ایران می دهد که با اتحاد و هبستگی ملی بزودی شر نظام ولایت فقها را ازسرزمین ورجاوندمان کم خواهیم کرد و برای همیشه این دستاربندان جنایتکار را به زباله دانی تاریخ خواهیم افکند واین حقیقت را هم فراموش نکنیم که در اثر همبستگی ملی است که می توانیم نظام مردمسالاری را در کشورمان برای همیشه برپا داریم و مبارزات یکصدساله خودمان را به نتیجه نهائی برسانیم پس بخاطر داشته باشیم که:

کس نخارد پشت من جز نا خن انگشت من

مهران ادیب ۱٣ اسفند ۱٣۹۰

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.