jebheh melli 01

تحریم انتخابات فرمایشى حق مسلم هر ایرانى است!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

jebheh melli 01

jebheh melli 01هموطنان، بدرستی که تنها پاسخ درخور چنین رای گیری دست رد زدن بر سینه آنهاییست که شما را صغیرو حقیر به شمار آورده و برای شما هیچ حق انتخابی را قائل نیستند. انتخاب آزاد نمایندگان واقعی شما حق مسلم شماست، ولی اینجا کوچکترین نشانی از انتخاب دیده نمیشود. این انتصاب ارزانی دینفروشان و غارتگران حاکم بر جمهوری اسلامی باد که براستی به “ته خط” رسیده اند.

مجلس شورای اسلامی هیچگاه خانه ملت ایران نبوده است!

بیانیه جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا به مناسبت نمایش انتخاباتی دوازدهم اسفند ۱۳۹۰

هموطنان آزاده،

“انتخابات” نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دوازدهم اسفند برگزار می شود. بی شک این رای گیری هم در جمهوری اسلامی مانند همه گزینش های همگانی دیگر آزاد، سالم و منصفانه نخواهد بود. اصولا تاکنون در جمهوری اسلامی هیچگاه انتخاباتی با معیارها و پیش شرط های شناخته شده و رسمی بین المللی، برگزار نشده است.

با این وجود انتخابات در جمهوری اسلامی همواره از یک خصلت دوگانه ای برخوردار بوده که این خصلت وجه تمایز انتخابات در این نظام غیردموکراتیک با نظامهایی مانند نظام بعثی صدام حسین در عراق سابق و یا در کشورهای سابق سوسیالیستی بلوک شرق است. برای حاکمیت جمهوری اسلامی، در هر دوره ای، مهم بوده که از این انتخابات برای خود مشروعیت مردمی و رسالت سیاسی – تاریخی استنتاج کند، بطوریکه هرگاه تعداد شرکت کنندگان در گزینشی کمتر از ۵۰% شده، با تقلبی که چندان هم پیچیده نبوده تعداد شرکت کننده گان در انتخابات را با گردش قلمی در روی کاغذ به حداقل ۵۱% ارتقاء داده اند.

از سوی دیگر انتخابات در جمهوری اسلامی، البته تا انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۲خرداد۸۸ ، برای رای دهندگان فرصتی بوده تا در چهارچوب بسیار تنگ نظام ولایت مطلقه فقاهتی تاثیر ناچیزی بر توازن قوای میان نیروهای موجود در حاکمیت جمهوری اسلامی داشته باشند. در خرداد ۷۶ ایرانیان از کوچکترین امکان بزرگترین استفاده را کرده و سید محمد خاتمی را به ریاست جمهوری انتخاب کردند ولی در عمل دیدند که تا چه حد امکانات تاثیر گذاری رییس جمهوری که ولی فقیه و جناح راست نظام پشت او نیستند، ناچیز است. در دور دوم ریاست جمهوری محمد خاتمی نیز در بر روی همان پاشنه چرخید و وی را در هر ۹ روز با یک بحران بقول خودشان “دراز کردند” و “سر کار گذاشتند”.

در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شرایطی پیش آمد که امر نه تنها بر اصلاح طلبان حکومتی که برای آنهاییکه پاک از هرگونه رای گیری در جمهوری اسلامی نومید شده بودند، مشتبه شد. با انتشار “منشور مطالبه محوری” و مناظرات تلویزیونی گفتمان و جوی پدید آمد که بظاهر نوید یک “بهار آزادی” دیگری را در جمهوری اسلامی میداد.

ولی با “مهندسی انتخاباتی” سپاه نه فقط بهاری پدیدار نشد، بلکه زمستانی سرد و جانکاه بر جامعه ذوق زده جوان ایران مستولی گردید. این فصل هنوز هم ادامه دارد و از پایان آن خبری نیست. سرکوب، دستگیری، شکنجه و صدور احکام سنگین در بیدادگاهها در دستور روز قرار دارد. اینبار دیگر حاکمیت جمهوری اسلامی حاضر به هیچ ریسکی نیست. از باز شدن نسبی فضای سیاسی پیش انتخاباتی اثری نیست و شورای نگهبان حتا نامزدهای جناح رقیب ولی فقیه را بی هیچ ابایی رد میکند و منطق حذف در نزدیکترین دایره مرکز قدرت هم حاکم گشته است و ظاهرا از رای دهندگان جز تایید انتصاب نامزدهای مجذوب در ولایت فقیه انتظار بیشتری نمی رود.

هموطنان، بدرستی که تنها پاسخ درخور چنین رای گیری دست رد زدن بر سینه آنهاییست که شما را صغیرو حقیر به شمار آورده و برای شما هیچ حق انتخابی را قائل نیستند. انتخاب آزاد نمایندگان واقعی شما حق مسلم شماست، ولی اینجا کوچکترین نشانی از انتخاب دیده نمیشود. این انتصاب ارزانی دینفروشان و غارتگران حاکم بر جمهوری اسلامی باد که براستی به “ته خط” رسیده اند.

جبهه ملی ایران یقین دارد که بیشترین ملت ایران در تایید این انتصاب شرکت نکرده و تنفر و انزجار خود را از این نمایش ننگین در اشکال گوناگون نشان خواهند داد.

پاینده ایران

پیروزباد مبارزات ملت ایران برای آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی

جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا

سه شنبه نهم اسفندماه ۱۳۹۰

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.