gozareshgaran 01

از کوزه همان برون تراود که در اوست!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

gozareshgaran 01

gozareshgaran 01اولاف پالمه سنتر کنفرانسی را برگزار میکند. این کنفرانس از فردا چهارم فوریه آغاز میشود. بنابر ادعای مطرح شده از احزاب سیاسی و فعالان سیاسی اجتماعی دعوت شده است تا برای اتحاد و دمکراسی در ایران نقشه ای ریخته شود ! محل برگزاری و فهرست دعوت شدگان نیز از هاله اسرار خارج نشده است. گویا قرار است نقشه جغرافیائی و فضای سیاسی کشورمان با حضور شرکت کنندگان در این مراسم!! منقلب شود؟

برخی از شرکت کنندگان از طریق تصاویر و نوشتارها شناخته شده اند. با نگاهی به این اسامی و اگر کمی با دنیای سیاست آمیخته باشیم محرز خواهد شد که این نقشه! قرار نیست ریخته شود بلکه از قبل سازمان یافته است و بوی دلار و یورو فضای این کنفرانس را پیش از برگزاری آکنده است.

بخشی از دعوت شدگان اصلا علت دعوت شدن خود را نمیدانند. ابهامات باعث شده است که تعدادی از چهره های اصلاح طلب نیز از مشارکت در این جلسه خود داری کرده اند. آش آنقدر شور شده است که برخی از جمهوریخواهان و هواداران کلیت جمهوری اسلامی را نیز گیج کرده است. یا شرکت نمیکنند و یا اسرار آمیز بودن دلایل برگزاری آنرا به نقد کشیده اند. در محافلی گفته میشود که قرار است آلترناتیو ساخته شود؟ آنچه مسلم است اینکه منافع مردم کشورمان مورد بحث نیست. تجمعی اینچنینی و تقبل مبالغ هنگفت هر چند با حضور فعالان باصطلاح حقوق بشر انجام پذیرد اما در خفا و دور از دیدگان تیز بین مردم کشورمان و اپوزیسیون خارج کشور مغایر با خواست و تمایل دمکراسی خواهانه است.

اتحاد برای دمکراسی اما مخفیانه و از قبل سازماندهی شده هرگز در امتداد مطالبات آزادیخواهانه مردمی نیست. اینهمه نشاندهنده اینست که مجموعه ای که تا کنون حول اتحاد برای دمکراسی و یا اتحاد جمهوری خواهان تجمع کرده بودند نه منافع درد کشیدگان که سود خود خواسته اند. با نگاهی به بخشی از لیست دعوت شدگان که تا کنون علنی شده است میتوان یافت که جملگی در حراست از اصل جمهوری اسلامی بدون ولایت فقیه عرق ریخته اند. از محسن سازگارا گرفته تا تا نماینده سازمان اکثریت, بدنیال فتوای خامنه ای نیستند اما کمر به تمایلات! کروبی و موسوی بسته اند. جدائی ولایت فقیه از حاکمیت را اصرار می کنند ولی جدائی دین از دولت را مصلحت نمیدانند. بی تردید این واقعه نیز مشمول مرور زمان خواهد شد.

شاید لازم باشد تا یکبار دیگر جنبش چپ و عدالتخواهانه مردم ایران همانطور که تا کنون با شفافیت بخشیدن به پشت پرده های این کنفرانس, دست رد به حرکات قیم مابانه سازماندهندگان معامله طلب این کنفرانس بزنند و آنرا نکوهش کنند! زیرا که هر اقدام سیاسی عمومی بدون حضور بی واسطه نمایندگان نهادهای مردمی باطل است.

گزارشگران

۳.۲.۲۰۱۲

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.