امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

ساعت ۰۰:۰۶

 
اخبار اجتماعی

اعلامیه به مناسبت درگذشت دکتر مهرداد مشایخی

9 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

green_seculars_01
https://rangin-kaman.net/?p=5591

لینک کوتاه

green_seculars_01شبکهء سکولارهای سبز ایران برای آزادی و دموکراسی

امروز، با کمال تأسف، از خبر درگذشت روشنفکر مبارز وطن مان، آقای دکتر مهرداد مشایخی، مطلع شدیم و بدینوسیله مراتب تسلیت صمیمانهء خودو همهء اعضاء شبکهء سکولارهای سبز ایران را تقدیم اعضاء خانواده، دوستان و همرزمان ایشان می کنیم.

دکتر مشایخی روشنفکری فرهیخته، روشن ضمیر و صاحب ذهنی دقیق و عمیق بود که با نوشته های پر بارش مجموعه ای از نظرات سیاسی آموزنده را برای اپوزیسیون انحلال طلب ایران بجای گذاشته است. فقدان او خلاء بزرگی را در میان جمع روشنفکران سکولار ـ دموکرات ایران بوجود می آورد که امیدواریم بوسیله صاحب نظران و متفکران سیاسی دلسوز وطن مان پر شود.

او ذهنی جویندهء راه های وصول به دموکراسی، آزادی و عدالت اجتماعی، و دلی سرشار از مهر ایران داشت. پیام کوتاه او در آخرین گفتگوئی که انجام داده است می تواند راهنمای همهء ایران دوستان و مبارزان راه آزادی باشد؛ آنجا که می گوید:

«نگاه من به روشنفکری است که سکولار باشد تا بتواند اولویت فکری خود را پیش از هر ایدئولوژی و عقیده دیگری به مردم سالاری و دموکراسی در ایران اختصاص دهد. همچنین لازم است روشنفکر ایرانی از این زاویهء جهانی به مسایل ملی ایران فکر کند. مشی فکری بومی‌گرا و ناسیونالیزم افراطی، و عدم درک التزامات و منافعی که همزیستی مفید و موثر و صلح‌خواه در جامعهء جهانی را عاید ما می‌گرداند، باعث انزوا و عقب افتادن از قافله تمدن بشری و دستاوردهای آن خواهد بود».

یادش را گرامی می داریم و پر توان تر از همیشه برای تحقق آرزوهایش در مورد مردم زادگاهش گام بر می داریم.

مسئولان شبکهء سکولارهای سبز ایران:

مهدی حاذق اعظم، آرام حسامی، رضا حسین بر،

محسن ذاکری، فرخ زندی، افسانه مهاجر، آرمان نجم، اسماعیل نوری علا


Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما