متحدانه علیه سیاستهای ضد پناهندگی دولت هلند به میدان بیائیم!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اطلاعیه شماره یک

بیست و هفتم آوریل، روز اعتراض عمومی به دولت هلند!
پناهجویان، پناهندگان و مردم آزادیخواه مقیم هلند!
 همگان شاهد تعرض عنان گسیخته دول سرمایه داری به سطح معیشت مردم و زحمتکشان در نقاط مختلف جهان از جمله اروپا هستیم، تعرضی که با شناعت، هجوم به سطح رفاه و تسهیلات موجود جامعه، بیکارسازیهای وسیع، قطع مستمری و بالابردن سن بازنشستگی اقشار مختلف جامعه را در دستور کار دولتها قرار داده است.

پناهجویان در این میان، مورد تعرض همه جانبه ای قرار گرفته اند و روز بروز بر دامنه این تعرض وحشیانه افزوده میشود و زندگی بسیاری از آنها را به مرز مرگ و نابودی کشانده است.  
در هلند طی چند ماه اخیر، پرونده پناهندگی تعداد زیادی از پناهجویان را با دلایل واهی بسته اعلام کرده اند، بسیاری را از کمپهای پناهندگی، که تنها سرپناهشان بوده، اخراج و روانه خیابانها کرده اند، و تعداد زیادی را نیز به بازداشتگاه ها و زندانهای پناهندگی منتقل کرده اند.
این سیاستهای غیر انسانی، اعلام جنگ دولت به پناهجویان بی دفاع است که تاکنون موجب  آوارگی و بی خانمانی گستره تر و بی اعتباری حرمت، شرافت و شان این انسانها شده است. بسیاری از پناهجویان را به آنچنان استیصالی کشانده اند که مجبور به اعمالی نظیر اعتصاب غذا، دهان دوختن و خودکشی شده اند. کامبیز روستائی پناهجوی ایرانی ۳۶ ساله در هلند که خود را در تاریخ ۶ آوریل سوزاند و در پی آن جان باخت، نمونه ای از این اوضاع اسفبار است.
دفتر پناهندگی حزب اتحاد کمونیسم کارگری  سیاستهای غیر انسانی دولت هلند در امور پناهندگی که اینچنین موجب قربانی کردن پناهجویان میشود را شدیدا محکوم میکند و در همین راستا اعتراضی گسترده را به این شرایط و این سیاستها در دستور کار خود قرار داده است و تا عقب نشاندن این سیاستهای غیر انسانی در هلند  از پای نخواهد نشست.
روز چهارشنبه ۲۷ آوریل را روز اعتراض عمومی به دولت هلند نام گذاری میکنیم و از همه ی انسانهای شریف و آزادیخواه، نهادها و سازمانهای مدافع حقوق انسان میخواهیم تا در این روز با هم و متحدانه علیه دور جدید تعرض دولت هلند به حقوق پناهندگی به میدان بیائیم.
ما برای این روز برنامه های مشخصی را در دستور کار خود داریم که در اطلاعیه های بعدی به آنها میپردازیم.

زنده باد حقوق جهانشمول انسان
مرگ بر توحش و بربریت سرمایه داری
دفتر دفاع از حقوق پناهندگی
 ۱۸آوریل ۲۰۱۱
 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.