اطلاعیه تعدادی از اعضای سابق مجاهدین خلق ایران در محکومیت کشتار در اشرف

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

با یاد و نام جان باختگان ویاران سابق مان
 
در شگفتی تمام شاهد سبوعیتی بی نظیر از سوی دولت مالکی و ارتش عراق در کشتار ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ در اشرف بودیم و انرا تیرباران انسانیت یافتیم
 بعنوان کسانی که از قلب حادثه و از اشرف می اییم عمیق ترین تسلیت ها و همدردی هایمان را به خانوادهای این جان باختگان و یاران سابق مان و سازمان مجاهدین خلق ایران ابراز می داریم و این جنایت را قویا محکوم می کنیم.

ما بعنوان ساکنین سابق در این کمپ ضمن تاکید بر مسئولیت عراق و محکومیت این جنایت ضد بشری خواهان حسابرسی امران و عاملان این جنایت در برابر عدالت هستیم.
تاکید می کنیم ما بعنوان ساکنین سابق در این کمپ و امضاء کنندگان قرارداد با دولت امریکا و نیروهای اشغالگر در عراق، خواهان احترام گذاردن بر حقوق این هموطنان و حق حیات و حفاظت از انان هستیم. تاریخ این سهل انگاری و چشم بستن امریکا بر مسئولیت های متعهد شده اش را هرگز فراموش نخواهد کرد
از دولت امریکا و کشور عراق و سازمان ملل خواهان رعایت حقوق مسلم این هموطنان و یاران سابق مان وهمچنین خواهان تحقیق مستقل بین المللی و مجازات مسببین این جنایت هولناک و تضمین های ضروری بر تکرار نشدن چنین جنایاتی در حق انان هستیم.
ما خواهان رسیدگی فوری و ضروری پزشکی به مجروحان این یورش وحشیانه و دسترسی ازاد خبرنگاران و سازمانهای بین المللی به اشرف هستیم.
  ما خواهان توجه جهانی در یافتن یک راه حل شرافتمندانه برای پایان این وضعیت و حفاظت و انتقال انان به کشور امن ثالث هستیم.
بعنوان یاران سابق از سازمان مجاهدین خلق ایران و رهبری ان صمیمانه و قاطعانه خواهان موافقت با انتقال این هموطنان به یک کشور ثالث هستیم. از اصرار غیر قابل توجیح خود بر ماندن در عراقی که اکنون تیول جمهموری ننگین و جنایتکار بازمانده از خمینی ضد بشر هست، دست بردارید، یک تار موی یکی از این جانهای عزیز و یاران سابق به صدتا کمپ اشرف و بیابانهای عراق علی رغم تمام یادها و خاطرات و ارزش اش از نظر سازمان، به نظر ما، اری یک تار مویشان بیشتر می ارزد، ما انان را سالم از شما می خواهیم و ما مطمئنیم که این یاران سابق نیز مطیع تصمیمات شما خواهند بود. سازمان مجاهدین و رهبری ان باید به مسئولیت خود در حفاظت از ساکنین اشرف عمل کنند. به نظر ما این خواست مشروع و خواست عموم ایرانیانی است که دل در گرو ازادی و حقوق انسانی دارند و امروز و در این لحظه ما انرا به شما گوشزد می نمائیم. به این خواست توجه نمائید.
در اخر ضمن تاکید بر این واقعیت که در این لحظه حساس علی رغم تمام اختلافات گروهی و عقیدتی و …. محکوم کردن این جنایت ضد بشری در حق این هموطنان ملاک سنجش همه نیروها و شخصیتها و مدعیان رهبری و حقوق بشر هست و ایران و ایرانی سکوت هیچ کس را از یاد نخواهد برد. ما از تمامی شخصیت ها و رهبران سیاسی ایرانی و گروه ها و سازمان ها و احزاب ایرانی  که با حساسیت و احساس مسئولیت انسانی عکس العمل نشان دادند قدردانی می کنیم.
جان مان به لب رسید ان دم که یاران سابق مان بر خاک فتادند و خون گریستیم که کاری از دست ما بر نمی اید.

مرگ بر جمهوری اسلامی
زنده باد ازادی
 
امضاء کنندگان:
مهرداد فتحی      ساکن اشرف از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۸۷ و امضاء کننده قرارداد با نیروهای امریکایی، زندانی سیاسی سابق
  محمد رضا حسینی     ساکن اشرف از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۷ و امضاء کننده قرار داد با نیروهای امریکایی
کیکاوس امیر احمدی    ساکن اشرف ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ و امضا کننده قرارداد با نیروهای امریکایی
احمد شهبازی   ساکن اشرف از ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۷ و امضا کننده قراداد با نیروهای امریکایی؛ زندانی سیاسی سابق
اسماعیل هوشیار ساکن اشرف از ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۷ و امضا کننده قرارداد با نیروهای امریکایی
درمحمد دهانی ساکن اشرف از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۷ و امضا کننده قرارداد با امریکایی ها
جابر طائی سمیرمی ساکن اشرف از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۷ و امضا کننده قرارداد با نیروهای امریکایی
سیاوش بیابانی ساکن اشرف از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۷ و امضا کننده قرارداد با نیروهای امریکایی
 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.