اطلاعیه کانون نویسندگان ایران در تبعید, بهاران خجسته باد!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

جهان یک سال دیگر را پشت سر گذاشت و با رسیدن بهار، زندگی در جسم و جان طبیعت و انسان و جامعه تازه شد.
نوروز، سنت دیرینه مردم جامعه ما، با طلایه های شکوفایش از راه می رسد و جان ذهنیت هستی اجتماعی را زنده می کند تا ما در خویشتن باز نگریم و به روی زندگی بخندیم و نیروی تازه ای بیابیم و در برابر هرچه تباهی ست یارای ایستادن مان باشد.
نوروز، پیکار نور و تاریکی ست.

سالی که گذشت، تباهی حاکم بر جامعه ما، با تمام توان کوشید تا بار دیگر هر آنچه انسانی و شایسته زندگی ست را از مردم بگیرد و به جایش؛ خفقان، سرکوب، زندان و اعدام را حاکم کند.
سال گذشته سال سانسور بی دریغ کتاب و نوشته و روزنامه بود و آزادی بیان زیر چکمه های دژخیم جمهوری اسلامی لگدمال شد.
سال گذشته، سال در تنگنا قرار دادن معیشت مردم، حذف یارانه ها و گرسنه و بیکار نگه داشتن توده محروم مردم ایران بود و هر صدائی را که در اعتراض به این اقدام ضدانسانی بلند شد سرکوب کردند.
سال گذشته، سال ایجاد فشار و محدودیت برای دبیران کانون نویسندگان ایران و زندانی کردن دو تن از آنان، رضا خندان و فریبرز رئیس دانا بود.
سال گذشته، سال سرکوب مبارزات زنان و به ویژه هجوم وحشیانه به مبارزات آنان در هشت مارس امسال بود که طی آن بسیاری از این زنان مبارز دستگیر شدند.
سال گذشته، سال اعمال فشار به دانشجویان و اخراج، دستگیری و محکوم کردن آنان به زندان های دراز مدت و اعدام بود.
سال گذشته، سال اعدام های بیشماری بود که صدای اعتراض مردم را در ایران و جهان بلند کرد و آخرین نمونه آن همین هفته گذشته در زندان غزل حصار رخ داد که در پی اعتراض زندانیان به این اعدام ها، بسیاری از این انسان های بی دفاع را به رگبار گلوله بستند و مطابق اخباری که تا کنون به بیرون رسیده بیش از ١۵٠ نفرر را در این زندان کشته و زخمی کردند.
در واقع سال گذشته، هیچ قشر و طبقه اجتماعی در ایران از هجوم و سرکوب رژیم پلید جمهوری اسلامی در امان نماند.

اما در برابر این هجوم و سرکوب، مقاومت و مبارزه مردم نیز ادامه یافت و جهان و جامعه ما شاهد مبارزات شکوهمندی بودند. سالی که برای نمونه، اعتراض به اعدام چنان ابعاد گسترده ای در جامعه یافت که اعتصاب عظیم مردم کردستان را سبب شد.
اعتراض به اعدام در ایران تنها از سوی مردم ایران به عمل نیامد؛ بلکه بازتاب جهانی یافت و بسیاری از نهادهای انسان دوست و مردمی جهان در این راستا رژیم جمهوری اسلامی را به خاطر انبوه بی مانند اعدام محکوم کردند.  
سال گذشته، در عین حال سال تغییر و تحول و انقلاب در تمام منطقه خاورمیانه و آفریقا بود و بسیاری از دیکتاتورهای مشابه رژیم جمهوری اسلامی، اریکه قدرت را ترک کردند و نوید ایجاد یک دنیای بهتر در این کشورها طنین گسترده ای یافت که هم اکنون نیز ادامه دارد.
مبارزه مردم ایران در کنار مبارزه مردم کشورهای پیرامونی، نوید یک زندگی تازه را برای مردم این مناطق سر داده است که با فرارسیدن طلایه های بهاری جان تازۀ آن می درخشد.
سال نو و نوروز مبارک باد!
کانون نویسندگان ایران (در تبعید)، امید دارد که مبارزات مردم ایران نیز مانند مبارزات جاری در منطقه نتایج امیدبخش خود را به نمایش بگذارد و نمونه ای برای رسیدن به دنیای بهتر در این منطقه از جهان باشد.

کانون نویسندگان ایران در تبعید
اول فروردین ١٣٩٠ خورشیدی
www.iwae.org
kanoon_dt@yahoo.com
 

                                                          جامعه رنگین کمان

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.