جهت انحراف افکار عمومی ملت ایران !

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

م.سیرانی

از چند روز پیش جناح به اصطلاح اصلاح‌طلبان حکومتی(بخوانید جناح خارج مانده از مرکز قدرت اقتصادی و سیاسی رژیم) اقدام به پخش شایعه‌ای مبنی بر دستگیری و انتقال موسوی و کروبی به زندان حشمتیه نمودند. در این راستا سیل خبرها و گزارش‌های گوناگونی مبنی بر شرایط سخت و وحشتناک زندان حشمتیه تمام سایتهای خبری فارسی زبان داخل و خارج از کشور را بمباران تبلیغاتی نمود و تیتر داغ خبرها شد. امروز، طبق اخبار واصله از سایت کلمه مشخص شده است که موسوی و کروبی همچنان در حصر و بازداشت خانگی در منازل خویش بسر میبرند. در ارتباط با این خبر، پی‌ آمدها و گزارشات بعد از این خبر چند نکته مهم قابل یاد اوری و تعمق بیشتر می‌باشد.

 

۱- اگر کسانی‌ مثل موسوی و کروبی در حصر خانگی یا زندان حشمتیه هستند و امکان تماس حتی با اعضای درجه اول خانواده خود را ندارند، (آنچنان که دختران موسوی شکایت نامه‌ای به این عنوان نوشته اند) این آقایان به چه صورت و امکانی میتوانند با طرفداران خودشان تماس حاصل نمایند و به آنها پیغام و خبر بدهند؟

۲-اگر این آقایان در زندان حشمتیه هستند این دستور العملها که تحت عنوان راه سبز امید در سایتهای فارسی زبان چاپ و تبلیغ میشود از طرف چه کسانی‌ صادر میشود؟ موسوی و کروبی چگونه و از چه طریقی با این به اصطلاح راه سبز امید تماس حاصل مینمایند در شرایطی که آنها در حبس و حصر خانگی یا زندان حشمتیه هستند؟

۳- آیا پخش و تبلیغ این شایعه زندانی شدن موسوی و کروبی در زندان حشمتیه در وسعت زیاد، شگرد اصلاح‌طلبان حکومتی برای اندازه گیری عکس‌العمل مردم جامعه ایران (روانشناسی اجتماعی جامعه ایران)در مقابل این خبر نبود؟

۴- آیا اصلاح‌طلبان حکومتی به بهانه این نوع اخبار سعی‌ نمیکنند که به نوعی جنبش به حق اعتراضی مردم ایران را طبق تجربه ۳۲ سال قبل، از مسیر سرنگونی کامل این رژیم فاشیستی -اسلامی به مسیر‌های دیگری منحرف کنند؟ و در عمل همان وظیفه سوپاپ اطمینان این رژیم را بازی کنند؟

۵- آیا اصلاح‌طلبان حکومتی با داغ نگاه داشتن این خبر زندانی شدن موسوی و کروبی سعی‌ نمیکنند که تنور انتخابات آینده مجلس شورا و ریاست جمهوری را برای کاندیدا‌های خود گرم نگاه دارند، شاید با این بهانه بتواند مجددا در آینده مردم ایران را به پای صندوق‌های رای جذب کنند؟

خواست اصلاح‌طلبان هر چه باشد، اعتراض مردم در روز ۲۵ بهمن به صورت کامل نشان داد که در صفحه فعالیت‌های سیاسی جامعه ایران سه نیروی کاملا متضاد در نبردی تنگا تنگ قرار دارند.

۱- رژیم فاشیستی- اسلامی و اهرمهای سرکوب آن.

۲- اصلاح‌طلبان حکومتی( بخوانید جناح خارج مانده از قدرت اقتصادی و سیاسی رژیم). که با بکار بردن پلید‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی و دروغ محض سعی‌ در انحراف افکار عمومی و باز گشت به دوران طلائی امامشان هستند. رویایی که این جناح از رژیم هرگز به آن دست نخواهد یافت.

۳- مردم ستمدیده ایران که در طول ۳۲ سال گذشته به طروق مختلف تمام زوایای این رژیم و جناح‌های مختلف آن را تجربه کرده اند و هم در تئوری و هم در عمل به چند نکته مهم رسیده اند. اولاً: هیچگونه توهمی به هیچ فرد یا جناحی از این رژیم نمی‌توان داشت، چون دست آورد ۳۲ سال گذشته صرفنظر از آنکه چه کسی‌ یا چه جناحی در راس قدرت باشد، بجز استبداد، سرکوب، بیکاری، گرانی، فقر و ستم مضاف برای زنان چیز دیگری نبوده است. دومأ: این که این رژیم تحت هیچ شرایطی قادر به انجام و پذیرفتن هیچگونه رفرمی حتی تغییرات جزئ نمی‌باشد.ملت ایران شعار‌های عملی‌ نشده امسال موسوی ، خامنه‌ای، رفسنجانی‌، خاتمی و احمدی نژاد یا جناح‌های مختلف حکومتی را در انتخابات مجلس فرمایشی رژیم فراموش نکرده است.

با توجه به دو مورد فوق، ملت ایران در این پروسه آزمون و خطا که به مدت ۳۲ سال طول کشیده است، به این نتیجه قطعی و منطقی‌ رسیده است که باید کّل این حاکمیت ننگین را سرنگون کند و جهت دست یابی‌ به ابتدایترین خواستهای انسانی‌ خود دیگر منتظر فرد یا جناحی از این رژیم منحوس نخواهد ماند. شعار‌های محوری مطرح شده در تظاهرات ۲۵ بهمن بخوبی نشانگر این موضوع مهم میباشند. شعار‌هایی‌ مانند، استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی‌، نسل ما آریاست، دین از سیاست جداست، مرگ بر دیکتاتور بخوبی نشان میدهند که ملت ایران نه تنها در انتظار وعده‌های دروغین احمدی نژاد یا خامنه‌ای نیست بلکه خواهان بازگشت به دوران طلائی امام به اصطلاح اصلاح‌طلبان حکومتی ( بخوانید جناح خارج مانده از مرکز قدرت سیاسی و اقتصادی رژیم) هم نبوده و نیست و میرود که طومار این ننگین‌ترین حکومت کّل تاریخ چند هزار ساله خود را برای یکبار و برای همیشه در هم بپیچد. تجربه تاریخ بشر، بررسی‌ روند وقایع اخیر، بن‌بست کامل رژیم در عرصه تحولات داخلی‌ و خارجی‌ و شعار‌های مطرح شده در حرکت‌های اعتراضی اخیر بخوبی نشان میدهد که جنبش حق طلبانه مردم ایران روز به روز رادیکال تر از روز پیش در صحنه مبارزاتی ظاهر شده است و ملت ایران بزودی این رژیم منحوس را به گورستان تاریخ روانه خواهد کرد.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.