سیاسی

اعتراض جمعی از ایرانیان پاریس به جشن دولتی جمهوری اسلامی در نوفل لوشاتو

9 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=3125

لینک کوتاه


اعتراض تعدادی از ایرانیان ساکن پاریس به جشن دولتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در نوفل لوشاتو به مناسبت سالروز ورود خمینی به ایران یکشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۸۹.

امروز (۶ فوریه ۲۰۱۱- ۱۷ بهمن ۱۳۸۹) تعدادی از کارکنان و وابستگان سفارت جمهوری اسلامی به همراه عده‌ای لبنانی و مراکشی که با وعده ی پول و غذا اجیر شده بودند از مقابل سفارت ایران در فرانسه با اتوبوس به منزل سابق خمینی در نوفل لوشاتو منتقل شدند تا مراسم جشن دهه‌ی فجر را برگزار کنند.
همزمان عده‌ای از ایرانیان معترض به جمهوری اسلامی با حمل تصاویر مربوط به شهدای جنبش سبز، زندانیان، اعدامی‌ها و پلاکارد شعارهای آزادی‌خواهانه در محل تجمع این افراد حضور پیدا کردند.
پلیس نوفل لوشاتو به ایرانیان معترض توصیه کرد از نزدیک شدن به افراد سفارت و اجیرشدگانشان خودداری کنند چرا که عده‌ای از اراذل و اوباش لبنانی و مراکشی را اجیر کرده‌اند تا در صورتی که معترضان به منزل خمینی و مراسم جشن سفارت نزدیک شوند با آن‌ها درگیر شوند.
از آن جا که تعداد افرادی که به وسیله‌ی سفارت اجیر شده بودند زیاد بود پلیس امکان تامین امنیت منطقه را نداشت و به همین دلیل مانع از نزدیک شدن معترضان به منزل خمینی شد.

{vimeo width="600" height="400"}19639843{/vimeo}

                

                                               جامعه رنگین کمان

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما