اندر باب مبارزات فرسایشی اصلاح طلبان

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

هر گونه استفاده از این مطلب تنها با ذکر منبع مجاز می‌باشد.

دونان چو گلیم خویش بیرون بردند              گویند چه غم گر همه عالم مردند
شیخ سعدی
اصلاح طلبان با پا فشاری برشعار مسخره ” رأی منو پس بده”، بخشی از مردم را به اعتراض به خیابان کشاندند که نتایج آن چیزی جز سرکوب و کشتار مردم نبود. ” رأی منو پس بده”  خود نمودی از توهم و نا آگاهی به ساختارحاکمیت و شرایط غیر دمکراتیک مسلط بر چگونگی رای دادن و انتخابات در جمهوری ولایت فقیه پس از سه دهه بود.

گرچه اصلاح طلبان خود؛ اعتراضات همین مردم را به کل سیستم ولایت فقیه تاب نیآورده وبالا رفتن اعتراضات وخواستهای مردم آنان را به وحشت انداخت. به همین دلیل بخشی از نمایندگان خود را بلافاصله  به خارج از کشور گسیل داشتند تا اعتراض خارج کشوری ها را نیز هدایت کرده و نگذارند از چارچوب  نظام  خارج شود.
نمایندگان آنها در خارج از کشور برآن شدند که خواست های مردمی را تا آنجا که به کل نظام بر نخورد، در زرورقی نازل بسته بندی کرده به ارگانهای بین المللی؛ به مطبوعات و دولت های خارجی  تحویل دهند.
و در این راه با در دست داشتن رسانه های وسیع بین المللی در سانسور و وارونه کردن حقایق موفق نیز بوده اند. موفقیت آنها به همت دنباله روی بخشی از اپوزیسون خارج کشوری صد چندان بوده است.
اپوزیسیونی که نیروها ؛ امکانات و ارتباطات خود را در اختیار این قشرسبز تازه از راه رسیده قرار داد و زحمات و رنج های سی ساله خود را بزیر پاهای آنها ریخت.
اپوزیسیون راست گرا؛ دنباله رو وامانده  در خارج از کشور به گردابی افتاد که برای خوشآمد این قشر امتیاز طلب؛ به حذف دگراندیشان در رسانه های خود و به سانسور انتقادت و به بزرگ نمایی این طبل های تو خالی پرداخت.
هرآنجا که نیمچه انتقاد یا سوالی از سبک سری؛ دروغگویی و دغل کاری نمایندگان سبزمیشد بی وقفه مورد حمله ؛ فحاشی و حتی تهدید گروه های فشارسبز الله  مستقر در خارج قرارمیگرفت.
تبلیغ انحصار طلبانه سبز و در پی آن سانسورسبزبربسیاری از سایت های اینترنتی و رسانه های برون مرزی  سایه افکند.
مبارزات دمکراسی خواهانه و حقوق بشری این دسته از سبزها به جمع آوری امضا برای دفاع یا آزادی این یا آن فرد خاص یعنی “خودی ها” خلاصه شد و سکوت شرم آورآنان در مقابل اعدام های دسته جمعی و کشتار افرادی که به مکتب آنها تعلق نداشتند.
سکوت آنها در مورد  سرکوب مبارزات سندیکاها؛ دانشجویان؛ کارگران انجمن ها و اقلیتهای مذهبی نشانگر تعلق فکری آنها به یک گروه خاص است  که ربطی به دفاع ازحقوق بشر بدون تبعیض ندارد.
هر روزمی بینیم که اسمی یا عکسی از یک قربانی بدست این قبیله ممتاز در رسانه های خارجی جهت امضاء بالا میرود و در سایه این هیاهوی رسانه ای، سرنوشت هولناک  خیل زندانیان واعدام شدگان ناخودی به فراموشی سپرده میشوند.
آنها ازخواست آزادی تمامی زندانیان سیاسی یا لغو اعدام محکومین به اعدام  بدون هیچ تفکیکی  طفره میروند. برخورد و نگاه تبعیض آمیز به شرایط مخالفین و زندانیان سیاسی برای آنان به یک اصل تبدیل شده است.
نوع دیگر مبارزات فرسایشی لابی های سبز و وابستگان آنها دادن لیست  افراد؛ بانکها، موسسات یا مقامات درجه سه جمهوری اسلامی به سازمان ها با کشورهای خارجی با هدف  ناروشن تحریم یا ندادن ویزا یا تحریم های مو ضعی آنان است.
در این اقدامات یکجانبه؛ محفلی و خطرنا ک معیار تهیه لیست، اهداف وعواقب اقتصادی آن جای پرسش است.
اما آنچه که این دسته به آن بی توجه اند فرسایش افکار عمومی ایرانی و خارجی  در مقابل این روشهای تن به تن و فرسایشی مبارزاتی است.
 چه آنها هر روز یا هر هفته یک زندانی را در مقابل  جهانیان علم میکنند بدون آنکه با سیستم سرکوب و مجازاتهای اسلامی در بیافتند. بدون آنکه آزادی همه زندانیان سیاسی یا  لغو حکم اعدام برای همه زندانیان را شعار خود قرار دهند.
تا کی میتوان از مردم دنیا خواست که زیر اینگونه بیانیه را امضاء کنند بی آنکه تغییر اساسی در شرایط ضد انسانی زندانیان را مد نظر داشت.
به فرض که با فشار افکارعمومی و نفوذ در روابط دیپلماتیک؛ چند تن آل عبا هم از زندان یا اعدام رهایی یا فته وجایزه و مدالی از طرف بازار جهانی سرمایه به نام حقوق بشر و دمکراسی به آنها داده شود؛ تکلیف بقیه زندانیان و خانواده آنها با سرکوب وبی عدالتی نظام اسلامی چه میشود.
زندانیانی که نه پول دارند؛ نه شهرت؛ نه پارتی و نه کار چاق کنی دردولتها و پارلمان های اروپا و نه در سازمان ملل؛ هم قربانی نظام اسلامی و هم قربانیا ن این نگرش تبعیض آمیز بخشی از اصلاح طلبانند.
آیا روشها ی تبعیض آمیز و تبلیغاتی برای  دمکراسی و حقوق بشر، دست نظام اسلامی را درسرکوب وکشتن مخالفین و دگر اندیشان باز نمیگذارد.
امضاء محفوظ

جامعه رنگین کمان

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.