اخباروگزارشات کارگری18اردیبهشت1394( ویژه اعتراض سراسری 17اردیبهشت فرهنگیان)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اخباروگزارشات کارگری18اردیبهشت1394( ویژه اعتراض سراسری 17اردیبهشت فرهنگیان)

 

– تجمع اعتراضی معلمان شهرستان های سقزوبانه ومنطقه ی زیویه

– تجمع اعتراضی معلمان در اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی

– تجمع بیش از2هزارمعلم مقابل ادراه کل آموزش و پرورش اصفهان

– معلمان مشهد سکوت راشکستند

– تجمع اعتراضی فرهنگیان شاغل و بازنشسته نوشهر

– تجمع اعتراضی جمعی از معلمان درقم  

 

معلم بدون دغدغه برای فرزندان مان می خواهیم

تبریز:برخی از والدین دانش آموزان نیز با حمل پلاکاردهایی با عنوان ‘ معلم بدون دغدغه برای فرزندان مان می خواهیم ‘ در کنار معلمان حضور داشتند.

      

– تجمع اعتراضی معلمان استان البرز

– عدم استقبال فرهنگیان مراوه تپه از جشن روز معلم در مراوه تپه

تجمع اعتراضی معلمان شهرستان های سقزوبانه ومنطقه ی زیویه

به گزارش رسیده امروز پنجشنبه 17 اردیبهشت جمعی از معلمان شهرهای سقز و بانه و منطقه ی زیویه درمقابل اداره آموزش وپرورش سقز در اعتراض به وضعیت معیشتی خود تجمع نمودند.

تجمع کننده گان درقطعنامه ای که توسط یکی ازمعلمین خوانده شد ضمن درخواست آزادی معلمان زندانی بر افزایش حقوق و رفع تبعیض از معلمین نسبت به دیگر کارکنان دولت و پایان دادن به دستگیری معلمان تاکید نمودند. همچنین آنان اعلام نمودند تا رسیدن خواسته هایشان  در روزهای آینده به تجمعاتشان ادامه خواهند داد. این تجمع در ساعت 12 ظهر به پایان رسید . تعداد شرکت کنندگان حدود 400 نفر تخمین زده می شود.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

17 اردیبهشت 1394

تجمع اعتراضی معلمان در اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی

جمعی از معلمان مقاطع مختلف مدارس تبریز با تجمع در مقابل اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خواستار تحقق مطالبات خود شدند.

ایرنا-17اردیبهشت:تعداد معلمان حاضر در این اجتماع که حدود ۴۰۰ نفر تخمین زده می شد روز پنجشنبه با در دست داشتن نوشته هایی خواهان عدالت، بهبود معیشت، تکریم جایگاه معلمان ، طرح هماهنگ سازی و تشکیل مجلس نمایندگان معلمان در هر استان شدند.

همچنین برخی از والدین دانش آموزان نیز با حمل پلاکاردهایی با عنوان ‘ معلم بدون دغدغه برای فرزندان مان می خواهیم ‘ در کنار معلمان حضور داشتند.

معلمان همچنین با تاکید بر لزوم اصلاح دریافتی فرهنگیان بازنشسته، خواستار بهبود وضعیت معیشتی کارکنان بازنشسته آموزش و پرورش شده اند.

تجمع بیش از2هزارمعلم مقابل ادراه کل آموزش و پرورش اصفهان

دریافتی:در روز 17 اردیبهشت حدود بیش از دو هزار نفر از معلمان در اصفهان در اعتراض به وضعیت معیشتی، تهدید فعالین معلمان به زندان، آزادی فعالین معملی زندانی، همسان سازی حقوق ها، دخالت در تدوین متون درسی، استاندارد سازی ساختمان های مدارس فرسوده شده و غیر ایمنی و ده ها خواسته دیگر در مقابل ادراه کل آموزش و پرورش تجمع کردند.

حدود بیش از ده نفر از مزدوران دولتی که قصد برهم زدن این تجمع را داشتند، بلند گو ها را قطع کرده و به طرف سخنران کفش پرتاب کردند اما با هوشیاری تجمع کنندگان این ده نفر مجبور به ترک تجمع شدند.

معلمان مشهد سکوت راشکستند

دریافتی:معلمان مشهد با حضور چندهزار نفری خود ، با شعار« وزیر بی لیاقت استعفا استعفا » ، « معلم زندانی آزاد باید گردد»و « اتحاد اتحاد » سکوت خود را شکستند و با ذکر جمیل از یاد و خاطره همکاران دربند خویش خواهان آزادی و لغو احکام قضائی صادر شده بر علیه فعالان صنفی توسط قوه قضائیه گردیده و با زدن کف و دست بمدت 10 دقیقه که از بین بانوان شروع شد ه بود بر خواسته های خود تأکید کردند .

شکست سکوت  از آن جا آغاز گردید که نیروی انتظامی با نصب پرده و درج مطلبی از قبل با مضون  «معلمی عشق است و اگر به عنوان شغل به آن نگاه می کنید به دنبال کار دیگری بروید » در جلوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هیجان معلمان را بر انگیخت . در پی این مسئله تجمع کنندگان با الصاق عکس معلمان زندانی و پلاکاردهائی مبنی بر مطالبات مدنی بر روی  پرده فوق هشدار خود را متذکر شدند . پس از این برخورد دو نفر از افسران نیروی انتظامی با همراهی فردی دیگر اقدام به کندن عکسها و پلاکاردها نمودند که با برخورد و اعتراض شدید آقای جواد لعل محمدی از فعالین کانون صنفی معلمان ایران مواجه گردیده و مجبور به جمع آوری پرده خود شدند  .

در حدود ساعت یازده و تجمع حداکثری معلمان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با حضور در بین معلمین نزدیک به 5 دقیقه از همدلی دست خالی دولت صحبت به میان آورد  و فرهنگیان را به داخل ساختمان اداری دعوت کرد . پس ازرفتن مدیر کل تعدادی از مسئولین اداره با همراهی افرادی منصوب به کانون صنفی دعوت خود را تکرار و نسبت به هدایت معلمان به داخل ساختمان اقدام نمودند که با برخورد مجدد آقای لعل محمدی و آقای خواستار مسئول کانون صنفی معلمان مشهد مواجه و آقای خواستار با رفتن بر روی سکو از کلیه فرهنگیان خواستند که هشیار باشند و فریب بازی های مرسوم را نخورند  و از حقوق معلمان زندانی خود دفاع کنند .

آقای خواستار که مورد تشویق شدید تجمع کنندگان قرار گرفته بود گفت « من در سالهای گذشته در طبقه دوم همین اداره محاکمه شدم و آقایان در هم دستی با دستگاه قضا آن چه را که به نا حق بود در حق بنده و همکارانم صورت دادند . وی همچنین گفت : رسول بداقی بالغ بر 6 سال از عمر خود را در زندان گذرانده و اکنون که نوبت به آزادی ایشان رسیده است پرونده سازی مجدد برای ایشان و دیگر همکارانی که دارای حکم تعلیقی هستند آغاز گردیده است .به دنبال این سخنان معلمان با شعار « زندانی سیاسی آزاد باید گرددد و معلم زندانی آزاد باید گردد» و همچنین «اتحاد، اتحاد» و « وزیر بی لیاقت استعفا ، استعفا» خواهان رسیدگی دولت به وضعیت معلمان زندانی ، تحول آموزش و پرورش و رفع تبعیض بین این وزارتخانه با دیگر وزارتخانه ها شده و بانوان حاضر در تجمع با شروع کف و دست که همه گیر شد تا 10 دقیقه بر خواسته های خود تآ کید کردند .

آن چه در این میان حائز تذکر و اهمیت است حضور بی نظیر فرهنگیان ، تعدادی از دانش آموزان دبیرستان ها و خانواده های معلمین  در بین تجمع کنندگان است.

تجمع اعتراضی فرهنگیان شاغل و بازنشسته نوشهر

بلاغ-18اردیبهشت:فرهنگیان شاغل و بازنشسته نوشهری با حضور در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان، با ارائه بیانیه‌ای درباره وضعیت معیشتی، رفاهی و تبعیض فوق‌العاده حقوق و مزایای آنان با سایر کارکنان دولت، از مسئولان کشور خواستار پیگیری این موضوع شدند.

تجمع اعتراضی جمعی از معلمان درقم 

در پایان این تجمع از همه معلمان خواسته شد تا سی و یک اردیبهشت برای پیگیری مطالباتشان در محل اداره کل آموزش و پرورش استان قم تجمع کنند .

جمعی از معلمان قمی امروز با تجمع در محل اداره کل آموزش و پرورش استان قم توجه ویژه دولت به مطالبات فرهنگیان را خواستار شدند.

واحدمرکزی خبر-17اردیبهشت: در این تجمع اعتراضی که تعداد آنها به حدود صدو پنجاه نفر می رسید اعلام کردند: حضور آنها به دور از هر گونه فعالیت سیاسی است و به هیچ کدام از جناحهای کشور وابستگی ندارند و فقط مطالبات قانونی و صنفی خود را خواستار هستند.

معلمان معترض گفتند:رفع تبعیض های حقوقی و صنفی بین فرهنگیان و سایر کارکنان دولتی ، احقاق حقوق مالی و رفاهی و دارابودن تشکیلات صنفی مهمترین مطالبات خود اعلام کردند.

همچنین تغییر وزیر آموزش و پرورش ،پرداخت حقوق بازنشستگان مطابق با نظام هماهنگ پرداخت کشوری ،مخالفت با خصوصی سازی مدارس، توجه به فضاهای آموزشی و بازسازی مدارس فرسوده، تبدیل وضعیت معلمان حق التدریسی، از دیگر خواسته های آنان اعلام شد.

در پایان این تجمع از همه معلمان خواسته شد تا سی و یک اردیبهشت برای پیگیری مطالباتشان در محل اداره کل آموزش و پرورش استان قم تجمع کنند .

چهارده هزار و هشتصد معلم مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس قم فعالیت دارند .

تجمع اعتراضی معلمان استان البرز

جمعی از معلمان استان البرز در اعتراض به پایین بودن حقوق و مزایای خود در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان البرز تجمع کردند…

تیتر1-18اردیبهشت:روز پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت معلمین سرار کشور در اعتراض به آنچه که پایین بودن حقوق و مزایا عنوان شده در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان ها و مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

عدم استقبال فرهنگیان مراوه تپه از جشن روز معلم در مراوه تپه

اترک-18اردیبهشت:جشن روز معلم در مراوه تپه با حضور یک سوم معلمان برگزار گردید.

طبق شنیده ها ، این جشن قرار بود در سالن کوثر برگزار گردد که مکان آن به سالن شهید آوینی تغییر کرد.

قرار بود این مراسم در یک روز کاری مدارس (چهارشنبه)و با حضور تمامی معلمان برگزار گردد.

البته مراسم برگزار گردید ولی آنچه در عکسهای این مراسم در سایت فرمانداری برمی آید ، حضور همه فرهنگیان در این مراسم دیده نمی شود و شاید باید گفت حدود یک سوم از معلمان آموزش و پرورش شهرستان در این مراسم حضور داشته اند.

هیجدهم اردیبهشت ماه1394

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.