سیاسی

گردهمائی ایرانیان پاریس در حمایت از دختران خیابان انقلاب

4 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=117191

لینک کوتاه

گردهمائی اعتراض به حجاب اجباری در ایران و برای پشتیبانی از دختران خیابان انقلاب با شرکت جمعی از ایرانیان و فرانسویان روز یکشنبه، ۴ فوریه در میدان سن میشل پاریس برگزار گردید.

به گزارش عصرنو، در این برنامه که با ترانه سرودهای مرتبط با مبارزات زنان ایران و تصاویر و نمادهائی از دخترانخیابان انقلاب همراه بود، ابتدا زهره کریم زاده یکی از فعالان هماهنگی ایرانیان پاریس در باره چگونگی برآمد دختران خیابان انقلاب که اکنون به نمادی از مبارزات مدنی زنان ایران تبدیل شده توضیح داد و به اهمیت و ضرورت جلب افکار عمومی و پشتبانی از زنان مبارز و آزادیخواه در ایران تاکید کرد.

سپس پیام شهلا شفیق پژوهشگر اجتماعی خوانده شد.در این پیام وی بعد از اشاره به مبارزات اخیر زنان علیه حجاب اجباری تاکید کرد که در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران تلاش میکند تا با سرکوب گسترده اعتراضات را خفه کند ، کارزار موجود از طریق انتشار تصاویر و ویدئوها ،بخوبی نشان دهنده اعتراض اشکار ایرانیان علیه حاکمیت اسلامی است .چرا که حجاب زنان سمبل ایدئولوژیک اسلام گرایان را تشکیل میدهد.کافیست بیاد آوریم که اجباری کردن حجاب یکی از نخستین اقدامات جمهوری اسلامی بعد از روی کار آمدنش در۱۹۷۹ بوده است.

در ادامه ،شعری از شاعر نامدار احمد شاملو در ستایش از مبارزه رهائی بخش زنان از قید ستم و استبداد با صدای شاعر پخش شد . انگاه رویا جواهری،نوجوان ایرانی، قطعه ادبی پرشوری به زبان فرانسه در رابطه با مبارزه علیه تبعیض و حجاب اجباری به عنوان نمادی ازارتجاع مذهبی حاکم برایران قرائت کرد. سرانجام پخش مجموعه ای ازفیلم های مرتبط با اقدامات دختران خیابان انقلاب طی هفته های اخیر در ایران روی اکرانی که در محل برپا شده بود پایان بخش این اکسیون بود که بمدت دو ساعت بطول انجامید.

هماهنگی ایرانیان پاریس
برای پشتیبانی از دختران خیابان انقلاب

گردهمائی ایرانیان پاریس در حمایت از دختران خیابان انقلاب
Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما