اجتماعی

عراق: داعش با اسیر کردن سه هزار روستایی، چند نفر را زنده سوزاند

6 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=42457

لینک کوتاه

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، روز جمعه پنجم اوت اعلام کرد که گروه دولت اسلامی (داعش) روز پنج شنبه چهارم اوت، حدود سه هزار نفر از اهالی یک روستا در عراق را که در حال فرار بودند اسیر کرده و دوازده نفر از آنان را اعدام کرده است.

به گفته سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، این روستا “حویجه” نام دارد و از توابع شهر کرکوک در شمال عراق است.
این کمیساریا جزئیات بیشتری را در این باره ارائه نکرد اما سازمان ناظران حقوق بشر سوری، که به طور روزانه تحولات عراق و سوریه را دنبال می‌کند، اعلام کرده که نزدیک به ۱۹۰۰ غیرنظامی از سوی ۱۰۰ تا ۱۲۰ نیروی داعش به اسارت گرفته شده‌اند.
داعش از این افراد به عنوان سپر انسانی در برابر حملات ارتش عراق استفاده می‌کند.
سازمان ناظران حقوق بشر سوری اضافه کرده که حدود ده نفر از افراد اسیرشده از سوی داعش اعدام شدند و شش نفر از آنان نیز زنده سوزانده شدند.
شهر کرکوک در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرقی موصل است. شهر موصل نیز که دومین شهر بزرگ عراق به شمار می‌رود در ژوئن ۲۰۱۴ به دست نیروهای داعش افتاد و نیروهای عراقی امیدوارند که با کمک نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا بتوانند در ماه‌های آینده این شهر را بازپس گیرند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ساخت یک مرکز پذیرش پناهجو را در شمال شرق موصل آغاز کرده که گنجایش شش هزار نفر را دارد. این کمیساریا در حال آماده‌سازی یک مرکز دیگر در شمال غرب موصل است تا ۱۵ هزار آواره دیگر را سکنی دهد.
اکنون عراق در مجموع ۳.۴ میلیون آواره دارد.

 

rfi

Facebook Comments
نظرات
  1. شربتزاده
    5 آگوست, 2016
    پاسخ

    داعشیان فرزندان امام خمینی و امام خامنه ای و روحانیت شنیع شیعه هستند. اینان همچنین فرزندان بیدار اسلام و جزو بیداری اسلامی امام رهبر فرزانه نیز هستند. همچنان هر شب گزارشی را از این گروه به حضرت ولی عصر داده می شود. حضرت ولی عصر ناظر بر اعمال انهاست.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما