امروز پنج شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

ساعت ۱۷:۱۱

 
فرهنگ و هنر

درگز ۷۰۰۰ سال سابقه تاریخی دارد

6 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=35410

لینک کوتاه

فرج الله اقبالی از نویسندگان گمنام فرهنگ و هنر شهرستان درگز در گفتگو با درگزخبر، به طور مختصر در رابطه با زندگینامه خود اذعان داشت: حدود ۷۰ سال پیش در درگز متولد شدم که بعد از طی دوره سه ساله دبیرستان جهت ادامه تحصیل به مشهد رفتم و بعد از بازنشستگی در شغل شریف معلمی، فعالیت فرهنگی خود را به شکل دیگر ادامه دادم.

اقبالی در خصوص موضوعات فعالیت خود گفت: به جغرافیا و تاریخ پر فراز و نشیب شهرستان درگز علاقه دارم و در حال نوشتن کتابی هستم که ۵۰ سال از عمرم را برای تحقیق و جمع آوری تاریخ منطقه درگز صرف آن نمودم.
وی افزود: کتاب تاریخ سرزمین درگز برای چاپ آماده است و تنها به یک دلیل چاپ آن تاکنون با تاخیر مواجهه شده است.

این معلم بازنشسته با بیان علت این تاخیر در به چاپ رساندن کتاب خود گفت: هر چند همه چیز برای چاپ این کتاب تاریخی اقدام نمودم؛ اما در هر زمان که برای چاپ آن آماده شدم؛ به دلیل وجود تاریخ عظیم و گسترده این شهر، وقایع تاریخی جدیدی را برای گنجاندن در این کتاب کشف نمودم.
وی افزود: درگز ۷۰۰۰ سال سابقه تاریخی دارد و بسیاری از مردم درگز و جهان از آن بی اطلاع هستند.

اقبالی خاطر نشان کرد: قدیمی ترین واقعه تاریخی که در این کتاب نگاشته شده است؛ مربوط به دوره پیش تازانیان است.
وی ادامه داد: در این کتاب وقایع تاریخی از دوره هخامنشیان، اشکانیان، تورانیان، افشاریه و سایر دوره های تاریخی مهم گردآوری شده است.

این نویسنده درگزی با بیان اینکه مسئولین باید به مسایل فرهنگی بیشتر توجه نمایند گفت: تا کنون علاوه بر چاپ یک کتاب، ۵ کتاب دیگر نیز آماده چاپ دارم که مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته است.
وی افزود: من به عنوان یک نویسنده از مسئولین می خواهم من و سایر نویسندگان شهرستان را مورد حمایت قرار دهند.

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما