امروز پنج شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

ساعت ۱۸:۴۶

 
سخن روز

۳۰- آقای ترامپ رئیس جمهور آمریکا، آقای داوید ساسولی رئیس پارلمان اروپا

2 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=124537

لینک کوتاه

متاسفانه سرنوشت ملت بزرگ ایران، در دهه های اخیر در دست یکی از نادان‌ترین، مستبدترین، غیر انسانی‌ترین و خشک مغز ترین قشرهای جوامع بشری قرار گرفته است.

بی‌تردید ملت ایران این رژیم را سرنگون خواهد کرد؛ از این ننگ بزرگ آزاد خواهد شد و با امکانات طبیعی و نیروی انسانی و تمدن و فرهنگ خود در کنار ملت های متمدن جهان گام خواهد برداشت.

اما با این یادداشت، من می‌خواهم شما را در ارتباط با اپیدمی خارج از نُرم های معمول کرونا-ویروس در ایران، مورد خطاب قرار دهم.

آقایان، من در بحران کنونی، به عنوان یک مبارز دیرین حقوق بشر و طرفدار آزادی انسان ها از بی‌عدالتی و سلطه، شما را به وجدان بشردوستانه خودتان مراجعه می‌دهم و از شما مشخصاً می‌خواهم که در شرایط کنونی‌ی پاندمی جهانی و اپیدمی بی‌نظیر covid 19 در ایران، که آمار کشته شدگان آن ناروشن و ابعاد مبتلایان به آن هر لحظه گسترده‌تر و درجات شیوع آن فراگیرتر می‌شوند در کمک به مردم ایران و نه رژیم اسلامی  بطور جدی و با امکانات ضروری وارد عمل شوید.

آقایان، هیچ مشرب، عقیده، دین، هیچ ملاحظه اخلاقی، سیاسی و اقتصادی به شما اجازه نمی‌دهد در شرائط استثنایی کنونی به ادامه تحریم‌هائیکه زیان‌های آنها مستقیما به ملت ایران وارد می شود، ادامه دهید.

لازم است در این مدت پاندمی حداقل آن بخش از تحریم ها را که مردم را مستقیما مورد هدف قرار می‌دهد لغو کنید. در غیر اینصورت می توان نتیجه گرفت که شما با ملاحظات سیاسی، نظامی و اقتصادی خود در امر بی توجهی به مردم ایران، به ویژه در این شرایط بحران جهانی، در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته‌اید و چون آنان به مسئولیت انسانی خود عمل نمی‌کنید. این کوتاهی باعث می‌شود که ملت ایران از امکانات به حق و جهان‌شمول بهداشت جهانی برخوردار نشود.

آقایان، حتما می‌دانید، اما با وجود این لازم است در اینجا، با کمال تواضع تکرار کنم، فشارهای ناشی از عدم امنیت بهداشتی و نبود لوازم اولیه، جهت جلوگیری از شیوع بیماری و بهبود مبتلایان به این بیماری مهلک، مردم ایران را در برابر وضعیت هولناکی قرار داده است که ابعاد فاجعه انگیز آن هر ساعت بطور تصاعدی افزایش می‌یابد که به احتمال زیاد متاسفانه تمام خاورمیانه را در بر خواهد گرفت.

وجدان انسانی و مسئولیت مقام رهبری شما بر بخش مهمی از جهان، به شما حکم می‌کند، بدون وقفه و بی شرط و ملاحظه به عملیات کمک رسانی بهداشتی و انسانی در ایران و مستقیماً به سوی مردم ایران اقدام کنید.

آقایان، بدانید که اختلاف شما با جمهوری اسلامی هیچ ارتباطی با مردم ایران ندارد. کمک شما در این لحظه بحرانی در تاریخ، به عنوان کمک به مردم ایران ثبت خواهد شد. در غیر اینصورت شما موظف هستید در تاریخ جهان در برابر مردمان ایران و خاورمیانه پاسخگو باشید.
فرهنگ قاسمی
رئیس کمیسیون حقوق بشر فدراسیون مدارس عالی و دانشگاهای اروپا.

Facebook Comments
نظرات
 1. دانشجو از جنوب تهران
  14 سپتامبر, 2021
  پاسخ

  با سلام آقای مهرداد خوانساری مقاله ای را زیر عنوان :
  «فاجعه افغانستان؛ اخلاقیات قربانی مصلحت» نوشته اند و بنده نظری نوشته ام که حتما سایت زیتون منتشر نخواهد کرد. در اینجا نیز می گذارم شاید، شما منترش کنید.
  آقای مهرداد خوانساری. بسیاری را درست نوشته اید اما درد اصلی و بیماری اصلی افغانستان و ایران و منطقه را که اسلام است، نه، نه می بینید و نه اصلا دلتان می خواهد که ببینید. آمریکا هزار میلیارد دلار در افغانستان اسلامزده خرج کرد. اما نتوانست این مردم بیمار اسلام را درمان کند. آمریکا به هر کشور دیگیری که این اسلام نحس و نکبت درش نباشد لشکر کشیده بود در آنجا دموکراسی برپا شده بود. آمریکا حتا به آلمان نازی زده هم که حمله کرد درش دموکراسی برقرار کرد. ژاپن با حمله آمریکا دموکرات شد. آما اسلام چنان نحوستی را در خون و روح و روان این مردم و مردم کشور ما ریخته که درمالنش فقط شفاف سخن گفتن و نوشتن است. مادر بزرگ دوست ما که من با قهر کردن از پدر و مادرم چند شب در خانه او خوابیده بودم مرد. او در خانه با حضور چند دوست نوه اش و من گفت که با به قدرت رسیدن روحانیون و مداحان در ایران دیگر مسلمان و در میان ما وصیت شفاهی کرد که مبادا او را به صورت اسلامی به خاک بسپارند. نوه اش دوست می گوید که او در وضیت نامه اش با خط خودش هم نوشته :
  « گواهی میدهم که اسلام دین تجاوز و تخریب و قتل عام است و از آن خارج شده ام و برائت می خویم…» اما فرزند ارشدش که عموی دوست من باشد به مادر خودش خیانت کرده و یک آخوند را برای تلقین خوانی بر او در گور آورده. برای همین است که من اسلام را یک بیماری مسری میدانم که به زور شمشیر و تجاوز از عربستان به دیگر کشورها و خصوصا ایران و افغانستان آمده و آن سبعیت اسلامی را در روح و جسم دیگران ریخته است.
  آقای مهرداد خوانساری تا زمانیکه شما که روشنفکر کرواتی هستید و دیگران در نوشته هاشان و گفتارشان به این بیماری اشاره نکنند. هیچ اتفاق خرد گرائی در نه افغانستان و نه ایران نخواهد افتاد. تا زمانی که عبدالکریم سروش و سید جواد طباطبائی و کدیور و اشکوری و بازرگان و …نخواهند بدانند که چرا و چگونه مسلمان شده اند و چرا مسلمان مانده اند و در پی توجیه دروغین این دین باشند درها بر همان پاشنه ها خواهند گردید. دینی که حتا احمد کسروی را هم تحمل نمی کند! شما از اخلاقیات سخن می گوئید در حالی که پایه گذار این دین محمد خودش با دستان خودش گردذن زده و دختر بچه شش ساله را همسر خود کرذده در حالیکه پیش از این تاریخ دلباخته ی او بوده. حضرت استاد شما از کدام اخلاق سخن می گوئید. اخلاقی که علی مظهر عدالتش سر بین نهصد تا هزار و صد یهودی بیگناه را از کودک تا پیر و جوان و مرد و زن را سر می برد* و طبق گفته خود علما و تاریخ اسلام در ۴ سال و ۹ ماه خلافتش هفتاد و پنج هزار نفر را سر می برد. شما از این اسلام از این طالبان از این بسیجیان از این داعشیان از این القاعده ای ها از این روحانیون از این مداحان از این طلاب اخلاق طلب می کنید. آقای مهرداد خوانساری تاریخ بخوانید. فلسفه بدانید!
  محترمانه از جنوب تهران
  * خمینی می گوید : مولای ما امیر مومنان هفتصد یهودی بنی قریضه را در یک روز گردن زدند که شاید از نسل همین یهودیهای اسرائیل بوده باشند.

  دانشجو از جنوب تهران

 2. راوی آگاه از درون قم
  20 سپتامبر, 2021
  پاسخ

  در مورد مسافرت آیت الله رئیسی به تاجیکستان و دست بوسی پنهان او از طالبان و گرفتن دکترا ی انفجاری از دست آدمکش ناجیکی حرف و حدیث بسیار است. اما از همه مهمتار اینکه قرار است رئیبس حکومت اسلامی تاجیکستان هم در تهران به درجه آیت الهی برسد و یک عمامه و عبا از طرف ولایت قوادیه علویه و نبویه دریافت کند. و کرواتش را بیندازد به گردن خامنه ای دجال. و اما نطق های بو گندو و احمقانه ٰسیسی این سید مخنث در سر جهان آشوب به پا کرد. چرا که در حد کلاس سومی ها هم نبود. خامنه ای برای ر ی د ن و به نجاست کشیدن اسلام ناب و شاشیدن به عمامه و سر و ریش و جد و آباد رئیسی این بیسواد را رئیس جمهور کرد. حالا چرا !؟ برای اینکه خامنه ای در یک مالیخولیای عظیم گرفتار است و واقعا یکی از بدبخت ترین بیشرفترین مضحکترین آدمخوارترین آدمهائی ست که تا کنون در ایران و جهان به قدرت رسیده و از خوی شیطانی نیز برخوردار است. او میداند که که در ایران و با مردمانی در خواب میتواند از این ستون به آن ستون را فرج بکند. بنا بر این یک آدمکش مخنث و بیرحم و در عین حال بیسواد را سرکار آورد همچون مثلا سیدمحمود احمدی نژاد که در کوچه ما نوشته بودند احمدی نجاست! تا بعد یک نجاست کم بوتر رامثل سید حسن روحانی رئیس جمهور کند. حالا نوبت به این رئیسی حرامزاده رسیده که هم داماد علم الهدا ست و هم پسرش. یعنی در مشهد همه میدانند که مادر رئیسی با علم الهدا رابطه داشته.یعنی وقتی شوهر مادررئیسی به حج رفته میرفته علم الهدا مواظبت از او را به عهده دااشته و ترتیب او را میداده پس پدر ژنتیکی رئیسی علم الهدا ست. پس رئیسی و زنش خواهر و برادر هم هستند. البته نزد علمای اسلام این مسئله رواج داشته و پیامبر اعظم با زینب زن فرزند خوانده اش همبستر شده. اینرا تاریخ شیعه و سنی نوشته اند. البته بسیاری از نانوشته های سکسی و جنسیتی در مورد بزرگواران شیعه گفته می شود که أیت العظمی خمینی بکیر آنرا در توضیح المسائل المهمه آنرا در باب وطی و تفخیذ و تلذیذ و تجمیع و التجلیق آنرا بیان داشته. گفته میشود که خود امام راحل به دختر بچه سه ساله یکی از علمای شیعه مستفیض به تفخیذ شده بوده. اینرا میتوانید در اینترنت جستجو کنید. من خودم آنرا در یک ویدیو و به صورت مستند دیدم.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما