سخن روز

۲۳- سخن روز

7 ماه گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

ghassemi a 01
https://rangin-kaman.net/?p=123369

لینک کوتاه

رنگین کمان مستقل است و شما آزاد،

تلویزیون «رنگین کمان بنیاد آزادی اندیشه و بیان» در خدمت مردمان مبارز ایران، طرفداران جمهوری، آزادی، دموکراسی، استقلال، جدائی دین و دولت، طرفدارن مبارزات سندیکایی و کارگری، طرفداران آزادی زندانیان سیاسی و حقوق بشری، دانشجویان، آموزگاران، روشنفکران مخالف جمهوری اسلامی می باشد. 

آری، همینطور، در یک کلام، روی سخنم به آزادی خواهان ِ مستقل، دموکرات و جمهوریخواه است. بر همه ماست تا تلویزیون دروغ پراکن « من و تو » را بایکوت کنیم. این رسانه نه تنها دروغ پرداز است بلکه خط ِ مشی‌ای را دنبال می کند که با مصالح و منافع مردم ایران در تقابل است.

هم میهمان عزیز، دیروز مصادف با چهلمین سالگرد حمله به سفارت آمریکا بود. به این مناسبت تلویزیون “من و تو” می گویند جبهه ملی در مورد گروگانگیری نظر موافق داشت.  تعجب آور نیست از این تلویزیون که همه می شناسید و باید توسط ملیون بایکوت شود. سکوت در برابر این نادرستی خلاف راستی است. خوبست به این نادرستی ها پاسخ های مستند و محکم بدهیم و اجازه ندهیم این جعلیات بدون پاسخ بماند. من به نوبه خود از پدرم ابوالفضل قاسمی سند می آورم و از شما میخواهم در زیر موضگیری ابوالفضل قاسمی دبیرکل حزب ( سوسیال دمکرات ) ایران، مهمترین حزب جبهه ملی، وکیل مجلس در دوره اول انتخابات، که با توطئه عوامل جمهوری اسلامی به جای رفتن به مجلس به زندان انداخته شد، او که همینطور عضو هیئت اجرایی و شورای عالی جبهه ملی ایران بود را بخوانید و خود قضاوت کنید. 

یک موضعگیری ناب که میبینید هرکس در آن شرایط سخت و انقلابی جرات گرفتن آن را نداشت.

 بعد از اینکه مطلب فوق را در تلگرام گذاشتم یکی از کنشگران در داخل ایران متن زیر را در صفحه نقد و خرد انتشار داد.  درود و “شب خوش…

دقیقا درست میفرمایید از میان گروههای سیاسی جبهه ملی ایران با تسخیر سفارت آمریکا مخالفت کرد شبکه پهلوی چی ِ من و تو هم رسما دروغ می گوید و بار نخستش نیست و بار آخرش هم نخواهد بود . درست هم می فرمایید باید این شبکه توسط ملیون بایکوت شود اما چرا فقط این شبکه؟

همه استودیوهای زهرماری از قبیل آیت الله بی بی سی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا،ایران فردا،رادیو فردا، دویچه وله،رادیو فرانسه و … هم به نظر من توسط ملیون باید بایکوت شوند و اپوزیسیون برون مرز ملی به دنبال تشکیل یک تلویزیون متکی به بودجه هموندان اپوزیسیون و بدون وابستگی مالی به دولت های خارجی باشد.”

پاسخ من به ایشان با اضافه کردن یک جمله تکمیلی متن زیر بود:

تلویزیون رنگین کمان بنیاد آزادی اندیشه و بیان به همین منظور تاسیس شده است و در خدمت ملیون و همه آزادیخواهانی است که می خواهند با آزادی و صراحت نظریات سیاسی و اجتماعی خود را نشر دهند و بگوش مردم در ایران و خارج از کشور برسانند. اما متاسفانه استقبال کافی در این زمینه وجود ندارد: برخی، بهتر بگویم بسیاری، می خواهند به بی بی سی و من و تو و رادیو فرانسه و دویچه‌وله … بروند و در آنجا حتی سانسور شوند و حرف و حدیث شأن از قبل کنترل شود. 

ما از هر اقدامی در استفاده از رنگین کمان استقبال می کنم. 

با احترام فرهنگ قاسمی

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما